Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2017, 16:05   #41
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: "Słabe" światła mijania?

Też z ciekawości sprawdziłem.
O tej godzinie tylko w pozycji 0 LEDy świecą pełną mocą. Inne położenia - dużo słabiej.
Pytanie czy gdy czujnik zmierzchu stwierdzi, że jest jasno to LEDy będą świeciły mocniej w pozycji AUTO skoro xenony są wówczas wyłączone?

Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 16:09   #42
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: "Słabe" światła mijania?

Z tego co mi zmęczony umysł podpowiada to tak.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 10:36   #43
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: "Słabe" światła mijania?

Cytat:
Napisał Szymon_Zy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż się dzisiaj przejdę do garażu z laptopem ..... ;-)
Jakie efekty badań?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 24-02-2017 o 12:05
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 15:01   #44
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Odkopuje temat.

Mam Focusa MK3 z końca 2013r z przebiegiem 261tys. Km i uważam, że moje ksenony bardzo słabo oswietlaja drogę. Może żarówki się już mocno zuzyly przez te 5 lat i ten przebieg. Golf z tego rocznika bije o głowę jasnością przed maskąbmojego Focusa. Nie wiem kiedy były wymieniane, ale ja już przejechałem ponad rok 61tys km i nie wymieniłem. Jakie rodzaju żarówki są w tym aucie i jakiej barwy najlepiej kupić?
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 19:36   #45
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

To nie musi być wina żarników. Możesz sobie kupić 4850-5000k (więcej nie, bo będą już niebieskawe), ale jeżeli masz wypalone odbłyśniki to nic to nie da. U mnie w mk2 fl po zakupie xenony świeciły na żółto i słabiej od halogenów przeciwmgielnych, dawały od nich mniej światła. Wymieniłem odbłyśniki, barwa z żółtej zrobiła się biała i pojawiło się kilka razy więcej światła. Żarnik świeci na pomarańczowo/żółto/różowo jak jest na wykończeniu, ale to tylko kilka godzin przed spaleniem, jak jeździsz tak już dłużej, to mogą to być wypalone odbłyśniki.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 23:01   #46
majuDJ
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK4 Trend Edition Business, kombi
Silnik: 1.5 EB 150KM (3 cyl.), M6
Rocznik: 2019
Postów: 57
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Jakie żarówki polecacie kupić jaki typ jest żarówki ksenonowej w tym aucie?
majuDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 11:54   #47
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie musi być wina żarników. Możesz sobie kupić 4850-5000k (więcej nie, bo będą już niebieskawe), ale jeżeli masz wypalone odbłyśniki to nic to nie da. U mnie w mk2 fl po zakupie xenony świeciły na żółto i słabiej od halogenów przeciwmgielnych, dawały od nich mniej światła. Wymieniłem odbłyśniki, barwa z żółtej zrobiła się biała i pojawiło się kilka razy więcej światła. Żarnik świeci na pomarańczowo/żółto/różowo jak jest na wykończeniu, ale to tylko kilka godzin przed spaleniem, jak jeździsz tak już dłużej, to mogą to być wypalone odbłyśniki.
Gdzie wymieniałeś odbłyśniki i w jakiej cenie?
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 14:05   #48
Masterjam
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: VW T-Cross
Silnik: 1.0 115KM
Rocznik: 2019
Postów: 215
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Ja wymieniłem u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] całe projektory na lepsze , aluminiowe. fabryczne w Fordach są zrobione z plastiku i są takie delikatne matowe. Półtora roku minęło i na starych żarnikach mam super białe światło. Odezwij się do niego.
Raz regenerowałem i wystarczyło na 2 lata i powtórka z rozrywki. Nie polecam

Moim zdaniem albo wymiana od innego modelu cały komplet ( odblyśnik + soczewka) lub montaż Bi-ledów . Dobre żarniki D3S to wydatek około 300 zł za sztukę, w VW montowane są 4850k i to jest taki optymalny kolor czysto biały z bardzo delikatną błękitną poświatą,szukaj na olx ,a bi-ledy masz za 450 zł komplet i zapominasz o złym świetle.
Mam w temacie na innym forum zdjęcia jakby co

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Masterjam ; 09-08-2018 o 14:15
Masterjam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2018, 11:49   #49
bailaga
ford::average
 
Avatar bailaga
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: SO
Model: FF2 FL
Silnik: 2.0/145KM Pb
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Dodam od siebie, że kilkanaście dni temu rozciąłem swoje reflektory ksenonowe i wyjąłem odbłyśniki. Praktycznie w ponad 50% były zniszczone, głównie ich górna i boczna część czyli te, która odbijają światło na drogę jadąc na światłach mijania. Oddałem tylko odbłyśniki do regeneracji, przy okazji wyczyściłem soczewkę oraz klosz od wewnątrz.
Teraz jest ekstra, dużo więcej światła (nawet w deszcz), super białe światło przed autem (4800K), pięknie świecą się pasy na drodze, jazda nocą to przyjemność. Mam wrażenie jakbym jechał na światłach drogowych - taka różnica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wadą odbłyśników jest materiał z którego są wykonane (plastik) oraz dość mała, zwarta konstrukcja odbłyśnika co powoduje, że panuje w nim spora temperatura.
Sytuację ratują światła dzienne, które zamontowałem w wakacje - ksenon się nie świeci - to powinno wydłużyć czas do kolejnej regeneracji.

Ostatnio edytowane przez bailaga ; 07-10-2018 o 11:52
bailaga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 12:50   #50
pawelmisiek
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-01-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Xenony słabo świecą, wymiana żarników

Jestem po wymianie projektorow u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i goraco polecam , teraz w nocy mozna jezdzic , az sam jestem zdziwiony ze taka roznica , co prawda musze ustawic lampy w jakims dobrym warsztacie bo wydaje mi sie ze inaczej powinny byc ustawione. Wracajac do tematu to polecam nie tylko wymiane projektorow , ale jak macie inne widoczne zurzycie lamp to kolega nokitel takze w tym pomoze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.