Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2017, 13:56   #1
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Monitor opon AWARIA

Dzisiaj w trakcie jazdy wyskoczył mi komunikat:
„Monitor opon awaria Srwis!” Dodam, że czujniki oryginalne ciśnienie w kołach prawidłowe. Do tej pory nic się nie działo. Koła tylne były zdejmowane bo zmieniałem klocki. Jakieś sugestie?
Czy ewentualne złe wyważenie koła może mieć wpływ?

__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!

Ostatnio edytowane przez APeZet ; 23-11-2017 o 13:58
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 13:57   #2
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Ale cały czas masz ten komunikat? Jakiś konkretny nr błędu? Wyważenie nie ma wpływu.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 14:04   #3
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

U mnie winowajcą jest jeden z czujników w kole.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 14:41   #4
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Komunikat pali się cały czas:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po Teście pokazuje:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 14:41   #5
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Problem okazał się prozaiczny. Okazało się, że najprawdopodobniej system zgupiał kiedy zamieniłem koła a co za tym idzie i czujniki miejscami PP na LT i LP na PT. Po przełożeniu tak jak było w zeszłą zimę narazie jest Ok. Czy to możliwe?
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 20:57   #6
zywieccc
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-03-2017
Skąd: Żywiec
Model: Escape Titanium
Silnik: 2,0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 47
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Cytat:
Napisał APeZet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem okazał się prozaiczny. Okazało się, że najprawdopodobniej system zgupiał kiedy zamieniłem koła a co za tym idzie i czujniki miejscami PP na LT i LP na PT. Po przełożeniu tak jak było w zeszłą zimę narazie jest Ok. Czy to możliwe?
Miałem Ci to dzisiaj napisać, ale brakło czasu. Zapewne możliwe, zmieniałem teraz opony i zwracał mi na to uwagę serwisant znacząc felgi i opowiadając jaki galimatias kiedyś miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zywieccc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 21:02   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

a nie lepiej założyć dobre opony całoroczne?? wiele problemów zniknęłoby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 21:47   #8
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie lepiej założyć dobre opony całoroczne?? wiele problemów zniknęłoby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znasz to powiedzenie?
„Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego”
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 00:07   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

W Polsce jest kult "zimówek" i nawet gdy 96% czasu jeździ się po suchym i mokrym (a nie po śniegu), to takie mądrości jak z posta wyżej skłaniają ludziska do jazdy na oponach błotno-śniegowych, zwanych kolokwialnie zimowymi.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 06:45   #10
APeZet
ford::average
 
Avatar APeZet
 
Zarejestrowany: 22-12-2016
Model: Stosowny
Silnik: Żwawy
Rocznik: Właściwy
Postów: 120
Domyślnie Odp: Monitor opon AWARIA

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Polsce jest kult "zimówek" i nawet gdy 96% czasu jeździ się po suchym i mokrym (a nie po śniegu), to takie mądrości jak z posta wyżej skłaniają ludziska do jazdy na oponach błotno-śniegowych, zwanych kolokwialnie zimowymi.
Opona zimowa spełnia swoje zadanie w 100% tylko na śniegu a letnia w temperaturach powyżej 7*C. Kult nie kult stać mnie na auto to i stać mnie na dwa komplety kół z oponami. Wielosezonówka jest znowu do „D” latem i przy większych prędkościach, wiem bo pracodawca w autach firmowych zastosował pakiet „oszczędnościowy”. I właśnie to kieruje ludźmi, bo szkoda im kasy. Auto kupić i owszem ale później zaczyna się dziadowanie na oponach częściach czy serwisach. Dlatego kupno dobrego auta w Tym kraju jest trudne bo z jednej strony oszczędzanie a z drugiej chęć posiadania używanego auta w stanie „jak z fabryki” W kwesti opon należy jeszcze pamiętać, że to czy jest śnieg na drodze, czy jest mokro czy sucho to nie wszystko. Zapomniałeś jednak poruszyć jednej zasadniczej kwesti a mianowicie temperatura podłoża czyli asfaltu. Ona ma też ogromne znaczenie i przy niskich temperaturach po suchym czy mokrym czy śniegu każda opona (letnia, zimowa, wielosezon) zachowuje się inaczej i tu nie ma żadnego złotego środka. Zawsze pozostanie wybór między rozsądkiem a chęcią przyoszczędzenia. I nawet gdyby w naszym kraju mimo śnieżnej zimy służby zapewniłyby czarny asfalt i tak jazda na całorocznych byłaby do „D” bo to nie są opony do szybkiej jazdy w warunkach letnich. A to co widać na polskich drogach wskazuje, że wszystkim się gdzieś śpieszy i zapierdzielają.
__________________
Nie wiem. Nie znam się. Zarobiony jestem!
APeZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.