Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2018, 17:57   #1
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Cześć!
Jakiś czas temu popsuł mi się pilot. W jednym serwisie forda zaśpiewali mi 700zł+250 za programowanie. W innym 500zł+250zł. Z racji dużego wydatku zamykam auto kluczykiem, ale prawie za każdym razem auto trąbi (tak jakby jakieś drzwi były cały czas otwarte). Nie ma znaczenia czy np boczne są otwarte, czy zamknięte - po przekręceniu kluczyka klakson się uruchamia.
Jest to bardzo uciążliwe. Zamykam auto, a później się okazuje że ktoś czegoś zapomniał i 3 razy trąbie. Wszyscy zwracają na mnie uwagę.

W związku z powyższym czy ktoś z Was się orientuje co można zrobić żeby tego sygnału nie było? Muszę to zrobić, bo już mi ktoś zagroził że więcej do mnie nie wsiądzie, do póki tego nie zrobię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam

Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 18:36   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Nie wiem jak z klaksonem, ale generalnie przeprogramowanie zamka w modelu mk7 możliwe jest tylko przy pomocy fordowskiego IDS-a.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 09:11   #3
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
generalnie przeprogramowanie zamka w modelu mk7 możliwe jest tylko przy pomocy fordowskiego IDS-a.
Wiem, dlatego pytam o coś innego, a mianowicie jak wyłączyć klakson przy zamykaniu i otwieraniu.

ps. A czy ktoś z Was się orientuje czy można zaprogramować tańszego pilota w zamian za oryginalnego. np coś takiego ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 11:27   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Cytat:
Napisał Mathun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, dlatego pytam o coś innego,
Pytasz o to samo, bo wszystkimi funkcjami zamka centralnego steruje ten sam moduł.

Sprawdź, czy po usłyszeniu sygnału dźwiękowego na pewno zamki się zamknęły. W Mk7 jest tak, że przy nieprawidłowo domkniętych drzwiach (może być uszkodzony elektrycznie obwód zamka), próba zamknięcia z podwójnym ryglowaniem kończy się krótkim sygnałem syreny alarmu.

W Mk7 możesz zaprogramować do ośmiu różnych pilotów jednocześnie działajacych. Jeżeli ten o którym myślisz wysyła prawidłowy sygnał na prawidłowej częstotliwości - to można go zaprogramować jako kolejny. Lub wykasować poprzednie i wprowadzić kod tylko tego nowego.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-09-2018 o 11:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 16:19   #5
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź, czy po usłyszeniu sygnału dźwiękowego na pewno zamki się zamknęły.
To nie ma znaczenia przekręcając klucz mam kontrolę tylko nad zamknięciem drzwi przednich i bagażnika. Jeśli chodzi o otwieranie to otwierają się tylko przednie (bagażnik trzeba otworzyć ręcznie od wewnątrz). Drzwi boczne muszę zamykać i otwierać ręcznie.

Kiedy zamknę drzwi boczne i użyje klucza do zamknięcia reszty. 19razy na 20 usłyszę klakson. Tak jakby drzwi boczne cały czas były otwarte. Mimo że nie są. Ten sam klakson będzie kiedy drzwi boczne będą otwarte. Sprawdzone to mam bo auta używam na codzien i kilka razy dziennie zostawiając auto muszę obejść i sprawdzić czy wszystko jest na pewno zamknięte.

No właśnie skoro to ten sam moduł, to może wystarczyło by odłączyć ten klakson, tylko nie mam pojęcia gdzie go szukać.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 19:12   #6
mihau134
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: focus mk2 fl
Silnik: diesel
Rocznik: 2008 1.8 tdci
Postów: 101
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Przeczyścić wszystkie styki na bocznych drzwiach ( taka potrójna blaszka ) papierem ściernym delikatnie , u kolegi w trasicie było to samo , po czyszczeniu styków wszystkich problem ustal
mihau134 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 23:30   #7
Mathun
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 11-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Transit
Silnik: 2198 Diesel
Rocznik: 2006/2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Cytat:
Napisał mihau134 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczyścić wszystkie styki
W moim przypadku to nie pomogło.
Mathun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 09:20   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: sygnał przy zamykaniu drzwi bez pilota

Nie wiadomo na ile na ten problem nakłada się zaprogramowanie sterownika zamka centralnego (możliwości jest sporo), a ile jakieś uszkodzenie w układzie (wiązki, styki w zamkach).
Ja bym spróbował zdjąć tapicerkę i potraktować zamki preparatem WD40 - w wersji z rurką przez szczeliny i otwory wtrysnąć preparat. Jest szansa, że listwy włączników są brudne i zaśniedziałe, WD40 ładnie je czyści...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.