Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2018, 10:51   #91
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Chcąc nie chcąc ekologia zabija powoli motoryzację, póki co araby jeszcze mocno to blokują, ale jest to nieuniknione, i to tylko kwestia czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 11:44   #92
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porównanie Norwegii (względem produkcji i zasobów energii) do jakiegokolwiek kraju a w szczególności Polski jest również śmieszne i wprost niestosowne.
Nie rozumiem dlaczego jest niestosowne a już zupełnie nie rozumiem dlaczego jest wprost śmieszne.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to co to jest ta motoryzacja i dlaczego ekologia ją zabija? Nie będzie jej za 20 lat? Nie będzie samochodów?


Osobiście z utęsknieniem czekam na czasy, w których elektryczny samochód o zasięgu przewyższającym moje potrzeby zawiezie mnie autonomicznie do celu. Zagwarantuje mi to podróż w dużo większej ciszy, z małymi przeciążeniami, w pojeździe o dużo bardziej komfortowym zawieszeniu. Będzie można wysiąść z takiego pojazdu po 5 godzinach jazdy wyspanym i wypoczętym. A co najważniejsze? Jeżeli niemal wszystkie samochody będą autonomiczne to dojadę tam żywy. W przyszłości do której doprowadzą nas (oby nas) samochody autonomiczne o wypadkach śmiertelnych będą donosić z krajów trzeciego świata. Według mnie to dopiero będzie prawdziwa motoryzacja dostępna dla każdego. Od szczeniaka jadącego na trening piłki bo dziadka na wózku inwalidzkim.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:05   #93
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Na szczęście ludzie różnią się od siebie.
Ja wolę nieautonomicznego a choćby i konia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie oczekuję takich czasów i marzenia mam zgoła odmienne.No ale...
de quibus non autem gustum
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:20   #94
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Ale to się nie wyklucza. Dla przyjemności można mieć konia, a do przemieszczania się bezpieczne wozidło samobieżne. Zlatuję na większość weekendów do PL, lądując w Gdańsku późnym wieczorem, i wylatując bladym świtem w drodze powrotnej. Bardzo lubię jeździć autem, ale naprawdę wolałbym się wyspać te dwie godziny zamiast tłuc się przez rozkopaną 5-kę w deszczu. Tak wiec podpisuje się wszystkimi kończynami pod postem Latar’a.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:44   #95
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Oczywiście zgadzam się z takimi potrzebami.Gdybyśmy jeszcze mogli zagwarantować sobie mniejszą ingerencję w przepisy i prawa przez "elitę urzędniczą".Owa elita wraz ze zdominowaniem rynku komunikacyjnego przez elektrolobbystów odetnie jednym przepisem lub nałoży drakońskie kary za używanie konia właśnie.I gdyby nie to... mhmm podpisałbym się pod postem Latar'a również.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 13:03   #96
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Samochód sam zawiezie, surogotka dziecko urodzi, dzielnicowy dziecko zrobi, niania wychowa, sprzątaczka posprząta , itd, - oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. P.....lę takie czasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 14:22   #97
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Na szczęście większość z nas tu dyskutujących raczej nie dożyjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 15:28   #98
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Cytat:
Napisał Istvan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście zgadzam się z takimi potrzebami.Gdybyśmy jeszcze mogli zagwarantować sobie mniejszą ingerencję w przepisy i prawa przez "elitę urzędniczą".Owa elita wraz ze zdominowaniem rynku komunikacyjnego przez elektrolobbystów odetnie jednym przepisem lub nałoży drakońskie kary za używanie konia właśnie.I gdyby nie to... mhmm podpisałbym się pod postem Latar'a również.

Takiego konia będzie pewnie już można bezproblemowo zarejestrować jak „zabytek”. Poza tym jest jeszcze trochę czasu, można popracować nad przychodem, żeby te drakońskie kary nas nie ruszały. Trzeba pracować na wiele frontów.
A czasy już są. W Londynie jeżdżą bezzałogowe kolejki, podobnie wagoniki kiedyś terminalami na każdym nowocześniejszym lotnisku. Nawet u mnie na wsi w Stavanger jest już eksperymentalna linia autobusowa, objeżdżająca centrum handlowe. Postęp przychodzi w takim samym tempie jak komórki.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 16:26   #99
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

Level 4 czyli autonomiczna jazda w określonych warunkach pojawi się już zapewne w następnych generacjach S, 7er czy A8 czyli za jakieś 6 lat. Potem zejście do samochodów masowych przez kolejne 10 i 20 na wymianę parku maszyn na naszych podwórkach. To nie taka odległa przyszłość. Technologia już jest. Głównym wyzwaniem w tej chwili jest zebranie yotta bajtów danych aby nakarmić symulatory możliwie wszystkimi sytuacjami drogowymi.

Poza tym nie wiem dlaczego widzicie to zero-jedynkowo, że albo autonomiczny albo nic. Akurat do tego szybko nie dojdzie. Jak ktoś będzie chciał to chwyci kierownicę wciśnie pedał przyspieszenia i pojedzie sam. Szczerze sobie odpowiedzcie ile km rocznie przejeżdżacie dla przyjemności? Bo ja nie wiem czy ze 2 tys. z 60 czy 80k, które robię rocznie. Ja bardzo chętnie chwyciłbym za stery na te 4 najbliższe zakręty a potem niech samo jedzie przez 6km wioski. Z tego przyjemności nie mam. Z jazdy autostradą też nie mam absolutnie żadnej przyjemności. Wolałbym książkę poczytać albo zajrzeć na FCP.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 19:20   #100
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Auto z wyciętym DPF czy katalizatorem już nie przejdzie przeglądu?

latar normy spalin, downsize sliników, jak myślisz ma to pozytywny wpłay na motoryzację?
Ja nie mam nic przeciwko "elektryką" ale to nie to samo...
Pracuję w firmie automotive, miałem okzaję pojeździć Bentley, Porsche, Audi, BMW, Mercedes i to z silnikami 6.0 benzyna i tej radości nie da Ci żaden elektryczny samochód... ale każdy ma sowje zdanie i prawo do opini
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , dpf , katalizator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.