Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2014, 19:10   #1
matimierzej
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Gdynia
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

Witam,

Chciałbym się jednocześnie przywitać i prosić o radę. A więc dopadło mnie fatum silnika TDCI - pacjent z 2002, 130 KM.
Pod koniec września 2013 regenerowana była pompa wysokiego ciśnienia oraz drugi wtrysk, plus czyszczenie ultradźwiękami pozostałych, czyszczenie układu i wymiana filtra ponieważ były opiłki. (wyskakiwała sprężynka oraz przy odpaleniu jasny dym, telepanie i praca jakby na trzy 'gary)'. Wszystko było ok do końca grudnia 2013 (przebieg od naprawy ok 8000km) - przy odpaleniu jasny dym, telepanie silnika oraz w okolicach 2000 rpm lekkie szarpanie, tak jakby przerywanie silnika na 4 i 5 biegu i do tego na biegu jałowym stukot wtrysku, auto nie wchodziło w tryb awaryjny.

Powrót do mechanika, diagnoza - ponownie uszkodzony drugi wtrysk, a więc wyjęcie i regeneracja. Po tym zabiegu, auto zaczęło wchodzić w tryb awaryjny przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu, oczywiście jasny dym i telepanie ale już mniej intensywne, szarapanie przy 2000 rpm na 4 i 5 biegu. Ponowna reklamacja - wyjęcie pompy wtryskowej, wszystkich wtrysków, czyszczenie całego układu i wymiana filtra. Okazało się, ciśnienie na pompie jest ok i wtryski też. Auto uziemione na 2 tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Auto zostało poskładane do kupy, po odpaleniu prawie niewyczuwalne telepanie i lekki bączek na biało, szarpanie przy 2000 rpm pozostało - mówie poczekam, mrozy po -12 st. C więc może to, na zimnym silniku głośna praca wtrysków lecz po rozgrzaniu w normie, sprężynka nie wyskakiwała, można było gwałtowanie przyspieszać na każdym biegu.

Po tygodniu i 300 km ponownie sprężynka (po zgaszeniu auto i ponownym odpaleniu znika), lekkie telepanie na zimnym oraz mały jasny bączek.
Ponadto, sprawdziłem wszystkie rury doprowadzające powietrze - całe, dolot wyczyszczony, nowa uszczelka na kolektorze, egr zaślepiony.
Znalazłem uszkodzoną rurę dolotową - dwa pęknięcia (u mnie złożona z dwóch części), prowadzącą powietrze z filtra powietrza do turbiny - zamówiona nowa.

Proszę o sugestie, wskazówki bo mi już kończy się cierpliwość do Mondka.

matimierzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 19:29   #2
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

A gdzie robiłeś regeneracje.
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 21:41   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

Zacznij od sprawdzenia jakie błędy się pojawiają teraz. Ponownie próby przelewowe i kodowanie wtrysków - to najprostsze początkowe a w zasadzie jako nowe/kolejne początkowe czynności, które dadzą wstępny obraz sytuacji. Przerabiałem tą historię już 2 razy - za drugim podobny scenariusz niekończącej się opowieści Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 21:45   #4
matimierzej
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Gdynia
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

Cytat:
Napisał marcin1051 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie robiłeś regeneracje.
wtryski oraz pompa były oddane do Diesel Service Wika-Czarnowski w Gdynia. Montaż/demontaż i kodowanie w Godart na Chyloni w Gdyni
matimierzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 07:45   #5
marcin1051
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: RUMIA
Model: MONDEO
Silnik: 2,2TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 129
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

Znam obie firmy.Też miałem problem z wtryskami u siebie ale Godart sobie nie poradził.Byli na tyle uczciwi że za diagnostyke auta(a stało 2 tyg.)nic nie wzieli.Oni wożą wtryski do diesel service na zakopiańską w gdyni a tam w moim przypadku stwierdzili że wtryskiwacze są dobre.Zabrałem auto i postawiłem do pezala w Gdańsku tanio nie było ale za dwa dni auto naprawione.Według mnie mają dużą wiedze i dobrze wyposażony warsztat zwłaszcza do regeneracji pomp i wtryskiwaczy.Póki co napraw tą uszkodzoną rure jak nie pomoże to reklamuj do skutku w końcu to nie ty masz się znać tylko mechanik.
marcin1051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 20:00   #6
andruk
ford::amateur
 
Imię: Kriss
Zarejestrowany: 05-01-2016
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

Witam kolegów,

Temat stary, ale odkopię go bo mam podobny problem.

Mam S-Maxa z 2009, 2.0TDCI z przebiegiem 140 tyś.
Problem z autem pojawił się ostatnio z rana gdy chciałem jechać do pracy. Auto odpaliłem i po chwili silnik wszedł w tryb awaryjny, obroty silnika falują w granicach do 2000, na wciśnięcie pedału gazu auto nie reaguję, z rury wydobywa się gęsty, czarny dym. Zauważyłem, że przy wciśnięciu pedału hamulca obroty silnika spadają do 1000 i mniej kopci. Jakieś półtora roku temu miałem wycinany DPF i od tego czasu nie było żadnych problemów, silnik pracował kulturalnie.
Podzwoniłem i podjechał do mnie diagnosta i podpiął maxia pod komputer.
Program delphi pokazał następujące błędy:
- P253F
- P061E
- P061C
- P062B
- P2263

Kasowanie błędów nic nie zmieniło. Zamówiłem lawetę i zawiozłem do mechanika. Na drugi dzień dostaję telefon, że mechanik nie wie co się dzieje z autem i nie podejmie się roboty. Od jutra muszę szukać kolejnego warsztatu w trójmieście, który ogarnie temat.

Czy ktoś z Was miał podobny problem bądź może wiedzieć co może być przyczyną? Na co zwrócić uwagę, może mechanikowi coś podpowiem.

Z góry dzięki za odpowiedź !
andruk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 21:33   #7
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI kopci po odpaleniu i tryb awaryjny po regeneracji

P253F-http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139103
P061B-moduł sterujący wykrywa złą wydajność momentu(mocy)
P061C-moduł sterujący wykrywa złą wydajność obrotów silnika
P062B-moduł sterujący wykrywa złą wydajność wtryskiwaczy
P2263-http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257001
Paliwo, turbo, EGR, wtryskiwacze, etc
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , sprężynka , szarpanie silnika , tdci , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.