Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2017, 18:40   #1
Krzyga
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect GLX
Silnik: 1.8 tdci 90PS
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?

Witam
Mam Connecta 1.8tdci 90KM i jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolony z Forda, więc postanowiłem się jeszcze z nim nie rozstawać i doinwestować na kolejny rok może dwa, wymiana rozrządu, zawieszenie, półosie i te nieszczęsne progi.
No i się zaczęło bo autko stanęło w oczekiwaniu na mechanika 5dni, aku trochę siadło i już nie odpalił.
Wsadzone nowe naładowane aku, na początku kręcił,nie odpalił, obecnie cisza, immo po minucie wywala kod 1 6.
Forda odwiedzało już kilku elektryków z Boschem KTS, obecnie zawiezione do lokalnego znawcy od IMMO, wiązka niby cała przejrzana i jest ok.
Diagnoza to ECU do wymiany-brak komunikacji.

Gość mi raczej nie sparuje auta z nowym kompem i upiera się że musi być z licznikiem zestaw.

Mam pytanie czy jest możliwość podmiany ECU (zestaw startowy wraz z immo i licznikiem) od 110konnej wersji?

ECU Siemens 7T11-12A650-CD a jedyny podobny na dzień dzisiejszy i do tego z licznikiem i immo ma oznaczenie 7T11-12A650-CF.
Ktoś się orientuje co oznaczają te ostatnie litery?

Wtryski/pompa/turbo były inne?, turbinę jak co też chętnie wymienię byle auto odpaliło i wyjechało od elektryka.

Autko uziemione już 4tydzień,a jeszcze czeka go warsztat

Wymieniać kompa na 110KM, dać tego do naprawy? Polecacie kogoś z Poznania i okolic?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 29-08-2017 o 19:30 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Connect - po to jest prefix
Krzyga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 20:08   #2
tatarak100
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Legionowo
Model: conect 1.8TDCI
Silnik: HCPB
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?

Zacznij od rzeczy najprostszej poszukaj prądu w skrzynce bezpieczników albo jego braku,coś zaśniedziało lub utlenił się kabel w otulinie.
tatarak100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2017, 21:28   #3
Krzyga
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-08-2017
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect GLX
Silnik: 1.8 tdci 90PS
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?

Dzięki za odpowiedź
No właśnie sprawdzałem skrzynkę, masę, ecu który jest pod prawym błotnikiem, żadnych oznak utlenienia, na ecu też czysto i sucho.

Dodatkowo teraz elektryk zorganizował schemat i sprawdzał przejścia i twierdzi że wszystko jest ok, że jedynie ECU do wymiany.
Auto jeździło dzień w dzień po 100-150km łącznie z sobotami i niedzielami, absolutnie żadnych objawów zaniku masy itp.
Wsiadałem odpalałem i jechałem.
Rocznie Fordzik robi po 50tys km i jak do tej pory to najmniej awaryjne auto.
Stanęło na 5dni bo wyjąłem fotele do prania (jasna tapicerka) i czekało u mnie w kolejce do mechanika.
Awaria nastąpiła po spadku napięcia akumulatora, nawet nie próbowałem dalej kręcić tylko przełożyłem z drugiego auta 3 miesięczny akumulator.

Kręcił jak szalony ale nie odpalił, zamknąłem/otworzyłem bo myślałem że coś się mu zwiesiło i niestety przy trzeciej próbie odpalenia zamilkł i nawet rozrusznika nie rusza.

Rozrusznik na sztywno kręci, nawet na samostart magicy go odpalali, chodził chwilę na gaz- błędów nie wyświetlił.


Dzwoniłem do sprzedawcy tego 110KM ECU i odradził zakup ze względu na różną pompę i wtryski, jadę jutro z ECU do kolejnego magika.
Widząc jakie masz szczęście do connecta (ja takie miałem do kangoo) i znając moje to się okaże że masz rację i jednak to wiązka chociaż wątpię bo sprawdzane było no i ze względu na moment zaistnienia usterki, ale głupio wydawać $ na naprawę dobrego kompa.
Czy taki serwis jest w stanie sprawdzić czy komputer jest faktycznie uszkodzony?
Może ktoś z forum takie rzeczy ogarnia?


----------
Komputer poszedł na diagnostykę i twierdzą że jest sprawny- pełna komunikacja, nie mam już na niego pomysłu.
Jutro organizuje lawetę i zmieniam elektryka.
Czy moduł komfortu albo licznik może być ewentualnie odpowiedzialny za nie odpalanie auta?
Immo wyświetla brak komunikacji, wiązki niby sprawdzone.

Ostatnio edytowane przez Krzyga ; 06-09-2017 o 12:06
Krzyga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 21:10   #4
GustawTravel
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Custom Connect
Silnik: 1.8 Duratorq
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.8tdci-zamiana padniętego ECU 90KM na 110KM?

Jak coś to w Piasecznie jest zakład elektryczny co to cuda robi z samochodami tj. z elektroniką. Tani też nie są ale wysoka skuteczność. To tak na marginesie jak by już pomysłów brakło....
GustawTravel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.