Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2013, 13:49   #101
Mnich/Hassan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: E39
Silnik: 2500
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
U mnie na razie śledztwo trawa choć już straciłem nadzieję. Dostałem list z Prokuratury że namierzyli miejsce z którego Oszust wykonywał połączenia. Jestem również umówiony z policjantem prowadzącym śledztwo na ponowne przesłuchanie. Dał mi cień nadziei że coś tam mają. Nie chcę zdradzać szczegółów bo wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę że Oszust też czyta forum. Pozdrawiam.

Mnich/Hassan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 16:35   #102
jerzu
ford::average
 
Avatar jerzu
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 18-08-2004
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 kombi
Silnik: 1.5 TDCi 95KM
Rocznik: 2017
Postów: 145
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Może to ten sam?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Dariusz "jerzu" Niemczyński https://www.facebook.com/jerzu70
Ford Focus MK3 1.5 TDCi 95KM `17 był Ford Focus 1.6 TDCi 109KM `06 & Ford Transit 2.0 TDDi `03 & Ford Mondeo 2.0 TDDi `02 Ghia
jerzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2013, 23:56   #103
djdeejayf
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Rupniów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Mnie w tamtym roku oszukał na żywo też pewien Dariusz, w linku podanym wyżej napisałem więcej na ten temat. Oczywiście na forum mial fałszwe dane, przedstawil się też całkiem inaczej, danymi kolesia, który siedzi faktycznie w samochodach, adres e-mail też miał wymyslony. Okazało się, że wtedy (rok temu) mial 17 lat, orzeczenie ADHD i był wychowywany przez ciotkę. Tłumaczenia, typu "pobyt za granicą", "już załatwia sprawę/zamawai części" miał opanowane do perfekcji. Uwagę przykuło imię, które majczęściej się pojawiało w tym temacie - Dariusz, i to, że rok temu oszukiwał w podobny sposób na lokalnym forum, tyle, że brał pieniądze osobiście. Można powiedzieć, że wygrałem sprawę. W razie czego gość działał wtedy na terenie Limanowej. Składaliśmy pozew zbiorowy, niewiem jak reszta poszkodowanych, ale ja kasę odzyskalem.

Nie chcę łączyć tego odrazu, ale widzę trochę podobieństwa. Co do akcentu, miał charakterystyczną wymowę, lekko sepleniącą, zalatującą badziej na wymawianie "sz" "cz" "rz".
djdeejayf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 17:35   #104
Mnich/Hassan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: E39
Silnik: 2500
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Twój opis charakterystyki wymowy się zgadza z tym co słyszałem przez telefon
Mnich/Hassan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 01:20   #105
milekkab
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2012
Model: mazda xedos 9
Silnik: 2.3
Rocznik: 99
Postów: 21
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Też potwierdzam.
milekkab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 12:03   #106
djdeejayf
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Rupniów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Dodatkowo nadużywał słowa "słuchaj"? Np. "słuchaj, kasę wyślę dziś, bo wczoraj miałem wykłady/wróciłem zza granicy", "Słuchaj, część już wysłana" itp.

Jeśli on, to 1 użytkownik się ze mną skontaktował, podałem dane, ale jeśli chcecie też dane, to napiszcie mi na PW, albo gg: 3041790, bo chyba niemożna czyiś danych publicznie umieszczać.

Nie powiązuję tego gościa odrazu, ale z tego co piszecie to będzie on, w tamtym roku jak już napisałem, działał w Limanowej oszukując w branży samochodowej, też części zamawiając, dodatkowo rozwalił mi Mondeło i potrącił robotnika na zamkniętej drodze podając się za mnie (miałem problemy później, że niby ja potrąciłem i o mało nie poszło mi ubezpieczenie za szzkodę)

Kontaktujcie się ,chcę pomóc, a on mi jeszcze ma zwrócić przy okazji zaległe 1500 które mu zostało za samochód.
djdeejayf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 18:05   #107
Mnich/Hassan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: E39
Silnik: 2500
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Nie pasuje mnie rejon z którego gość pochodzi. Chyba że się przeniósł. Prokuratura wskazała inne miasto.
Mnich/Hassan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 18:14   #108
djdeejayf
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Rupniów
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Rok temu mieszkał w Limanowej jak nie miał 17 lat, bo nie był pod opieką rodziców, tylko innych członków rodziny. Tak więc teraz może mieszkać gdzie indziej. Wśród poszkodowanych w tamtym roku, każdemu mówil co innego na temat zamieszkania (Słopnice, Stara Wieś, Nowy Sącz). Ale wtedy właśnie w Limanowej mieszkał.

Dodatkowo numer którym wtedy posługiwał się, można znaleźć w sieci jako firma zajmująca się sprowadzaniem samochodów zza granicy. Aktualnie jednak nie odbiera odemnie telefonów (chciałem sprawdzić, czy to napewno o niego chodzi w waszej sprawie, wyrażając chęć zakupu u niego częsci do samochodu)

Dlatego ostrożnie z tym, czy to on, czy nie, bo niewiadomo czy to on działa. Poprostu daje wam informację, bo opisujecie bardzo podobnie, i jak mówię, nawet swój numer ma wpisany w panoramę firm, a zapewniam, że ten numer jest jego prywatnym
djdeejayf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2013, 18:17   #109
mariuszsowron
ford::amateur
 
Imię: dariusz
Zarejestrowany: 27-08-2012
Skąd: kolobrzeg
Model: ford transit
Silnik: 2.9
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

zawsze mozna zmienic rejon-mnie tez oszukal z limanowej

mnich/hassan on pewnie zmienia rejony
mariuszsowron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2013, 15:16   #110
Kaleid
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części

Nowe wieści w sprawie. I chyba optymistyczne. Dostałem pismo z prokuratury, która nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa. Tak więc policja zrobiła swoje, nie umorzyła sprawy i przekazała dalej do prokuratury.

Ostatnio edytowane przez Kaleid ; 12-03-2013 o 11:24
Kaleid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.