Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2017, 17:35   #1
Ricards
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Ford Mondeo
Silnik: DuratecHe 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Unhappy Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Witam was wszystkich. Jestem po wymianie sprzęgła u mechanika i samochód kompletnie przestał pracować, silnik klekocze i ma straszne drgania. Obroty nie falują jeżeli o to chodzi, a po dodaniu gazu gdy obroty sa powyzej 2 tys. tak jakby samochod zaczal praować normalnie. Kable, cewka zapłonowa i dwa razy były wymieniane świece. I zero poprawy, mechanik mnie postraszył, że niby może być to uszczelka pod głowicą lub pękniety pierścien na tłoku o ile się nie myle, ale na kompresji na każdym cylindrze wyszło po 14. A podobno jest to bardzo dobra kompresja. Możecie mi pomóc, bo jestem załamany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ricards jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 17:55   #2
Durik
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Zmień mechanika!!!
Durik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:11   #3
mortt
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 99
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Cytat:
Napisał Ricards Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam was wszystkich. Jestem po wymianie sprzęgła u mechanika i samochód kompletnie przestał pracować, silnik klekocze i ma straszne drgania. Obroty nie falują jeżeli o to chodzi, a po dodaniu gazu gdy obroty sa powyzej 2 tys. tak jakby samochod zaczal praować normalnie. Kable, cewka zapłonowa i dwa razy były wymieniane świece. I zero poprawy, mechanik mnie postraszył, że niby może być to uszczelka pod głowicą lub pękniety pierścien na tłoku o ile się nie myle, ale na kompresji na każdym cylindrze wyszło po 14. A podobno jest to bardzo dobra kompresja. Możecie mi pomóc, bo jestem załamany. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to brzmi jakby mechanik źle założył sprzęgło. Do fordowskich najczęściej trzeba specjalnego przyrządu do założenia sprzegla, które zapewnia równomierne dokrecenie. Ponieważ z tego co piszą w innym wątku, o sprzęgłach - mamy w większości przypadków sprzegla samonastawne. Inaczej może pojawić się właśnie bicie i szybsze zużycie

tapniete z telefonu.
mortt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:12   #4
Ricards
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Ford Mondeo
Silnik: DuratecHe 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Cytat:
Napisał Durik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmień mechanika!!!
Tyle wiem, ale chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę szukać problemu, bo akurat w tych czasach zeby znalezc dobrego mechanika liczy się z cudem.

Bump:
Cytat:
Napisał mortt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to brzmi jakby mechanik źle założył sprzęgło. Do fordowskich najczęściej trzeba specjalnego przyrządu do założenia sprzegla, które zapewnia równomierne dokrecenie. Ponieważ z tego co piszą w innym wątku, o sprzęgłach - mamy w większości przypadków sprzegla samonastawne. Inaczej może pojawić się właśnie bicie i szybsze zużycie

Akurat na innym forum mówili mi żeby robić wszystko pokolei po wymianie sprzegła wsadziłem w samochód dodatkową kasę. A tu taka niespodzianka. I najlepsze, że pojechałem w lekką trase a na drugi dzień taka niespodzianka, że autem zaczęło drgać trzepać itp.
Ricards jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:15   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Szukaj, aż znajdziesz. I po pierwsze jedż na komputer, niech sprawdzą, co się dzieje.
Kompresja w cylindrach wzorowa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:16   #6
Ricards
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Ford Mondeo
Silnik: DuratecHe 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukaj, aż znajdziesz. I po pierwsze jedż na komputer, niech sprawdzą, co się dzieje.
Kompresja w cylindrach wzorowa.
Myślisz, że pokaże na komputerze jeżeli to będzie jakaś rzecz od silnika ?

Ostatnio edytowane przez Ricards ; 06-01-2017 o 18:22
Ricards jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:25   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Nie wykryje, co wozisz w bagażniku, a to co boli silnik, wykryje, tylkomusi wykrywać mechanik ogarnięty, a nie kolega z elmem, jeszcze na blueroth.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:34   #8
Ricards
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Ford Mondeo
Silnik: DuratecHe 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Ok, dzięki za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ricards jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 18:37   #9
Durik
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

Tak suma summarum, to jak rozumiem na wymianę sprzęgła odstawiłeś autko sprawne. Jeśli tak to ten gość który Ci to robił powinien oddać autko sprawne!!!
Durik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 11:15   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana Sprzęgła i padnięty silnik

A po wymianie sprzęgła było od razu źle czy normalnie a zepsuło się później.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.