Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2019, 14:55   #1
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Czasami też muszę o coś spytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Objaw występuje wyłącznie na benzynie, przy czym:

na całkowicie zimnym, dopiero po zejściu z (nie wiem jak to dokładnie nazwać) pierwszej fazy ssania, tj. po kilkuset metrach dostaje zadyszki, do 3 tys. obrotów ledwo jedzie, przy ruszaniu potrafi zgasnąć.

na rozgrzanym jedzie się normalnie, chociaż na gaz reaguje słabiej niż na LPG,
ale silnik ewidentnie wibruje i jest to wyczuwalne nawet w kabinie, a zdecydowanie odczuwalne przy przełączaniu rodzaju paliwa.

"Check" nie świeci się, przy czym czasami zgłasza wypadanie zapłonów na trzecim cylindrze (czasami, bo objaw jest nawet jak błędu nie ma).

Takie "bzdety", jak luzy i kompresja w normie, sprawdzane regularnie. Filtr paliwa wymieniłem. Świece i przewody WN świeże.

Jeszcze raz podkreślam, że na LPG wszystko idealnie. Niedawno AFR na A2.

Teraz pytanie, co dalej diagnozować?

Pompa? Mi wydaje się, że nie.
W końcu i przy ssaniu i przy wysokich obrotach
paliwa daje tyle ile trzeba. A rezerwę widziała ostatni raz 13 lat temu,
jak wyjeżdżałem z salonu.

Wtryski? Awarię jednego sugeruje błąd na jednym, tym samym cylindrze.
Tylko czy one w ogóle padają?

Coś innego?

Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 08:12   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Dostaje zadyszki, czyli pracuje płynnie ale mocy nie ma, czyli ty mu w gaz a on muł jak by turbina nie działała, ale płynnie, czy czuć szarpania ( wypadanie zapłonów)
Czy raczej ty mu w gaz, a on zgasł, a odpuszczając pedał gazu jedzie jak by lepiej?
Na wolnych chodzi równo kiedykolwiek (ciepły zimny) czy drży, a chodzi ok tylko na gazie?
Po rozgrzaniu chodzi ok czy prawie ok...
Na postoju wkręca sie płynnie na obroty? co sie dzieje przy gwałtownym dodaniu gazu na postoju?
Co się dzieje przy jeżdzie z dużym obciążeniem (4 bieg przy 40 i pedał gazu w podłoge, wypadnie zapłon)

Jak się ma filtr paliwa?
Pompa paliwa nie dawała by rady na wysokich obrotach
Wtryski czasem padały bardzo czasem, czasem sterowniki.
Tylko raczej jak wtrysk padnie to już na amen a nie tak trochę tak a trochę dobrze.
Jeśli jesteś na 10000000% pewien że na LPG jest zupełnie ok, to na szczęście dużo możliwości nie masz. Pompa, filtr, wtryski.

Nie wiem jaką masz instalacje gazową, ale w niektórych jest możliwość sewisowo przełączania pojedynczych wtrysków. Wtedy puszczasz ten jeden podejrzany na gaz reszta na Pb i testujesz czy auto dalej ma muła.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 18:41   #3
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Dzięki za odpowiedź!

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dostaje zadyszki, czyli pracuje płynnie ale mocy nie ma, czyli ty mu w gaz a on muł jak by turbina nie działała, ale płynnie, czy czuć szarpania ( wypadanie zapłonów)
Czy raczej ty mu w gaz, a on zgasł, a odpuszczając pedał gazu jedzie jak by lepiej?
Tu się jeszcze wstrzymam z odpowiedzią, bo chcę mieć więcej prób na zimno, a jadąc do/z pracy w gęstym ruchu nie mam jak próbować.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po rozgrzaniu chodzi ok czy prawie ok...
Ja napiszę, że prawie ok, chociaż większość różnicy by nie zauważyła.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na postoju wkręca sie płynnie na obroty? co sie dzieje przy gwałtownym dodaniu gazu na postoju?
No to można wiele razy próbować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I to obserwowałem sobie od kilku tygodni. Różnica jest zdecydowana i powtarzalna tzn. po pierwsze na LPG reaguje bez zwłoki (po prostu żwawiej), a na NoPB z odczuwalną zwłoką (jakiś czas temu wręcz z zadławieniem, ale teraz ono ustało). Dziś spróbowałem jeszcze inaczej tzn. gdzie dojdzie wskazówka przy takim samym bardzo szybkim depnięciu do oporu (prób kilkadziesiąt): na LPG 1500 obrotów, na NoPB 1300-1350. Zawsze niżej.

Częste przełączanie zwróciło moją uwagę jeszcze na brak płynności przy przejściu z LPG na NoPB. Jest to wahnięcie może o 50 obrotów, ale w drugą stronę absolutnie nie występujące.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co się dzieje przy jeżdzie z dużym obciążeniem (4 bieg przy 40 i pedał gazu w podłoge, wypadnie zapłon)
Dziś kilkanaście prób. Efekt widoczny dopiero z poziomu ~1200 obrotów, trochę poniżej 40 km/h. No i jest różnica - na LPG nawet się nie zadławi, tylko kręci cierpliwie jakby czekał na turbinę. Na NoPB ewidentne szarpnięcia, jak przy wypadaniu.


Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się ma filtr paliwa?
Jak w treści ;-) tzn. świeży. No powiedzmy, że ma te 5 tys., bo wymieniłem, jak objawy się zaczęły, ale to nic nie dało.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jesteś na 10000000% pewien że na LPG jest zupełnie ok...
Najmniejszych. Inaczej nawet bym głowy nie zawracał.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jaką masz instalacje gazową, ale w niektórych jest możliwość sewisowo przełączania pojedynczych wtrysków. Wtedy puszczasz ten jeden podejrzany na gaz reszta na Pb i testujesz czy auto dalej ma muła.
Compact. Jest ta opcja. Zainwestuję albo w kabelek, albo we wtryski (które są dość tanie).

Chociaż chyba jeszcze spróbuję zalać nowy bak jakiejś dobrej NoPB, tylko bardzo mało mi benzyny schodzi i ciężko wyjeździć. A jakość paliwa też wolałbym wyeliminować.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Jeśli do czegoś dojdę dam znać.

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 21-01-2019 o 18:45
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 20:59   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

wtryski kumpel ma ok 70zł 4 szt,

zobacz jeszcze podciśnienia, odpowietrzenie kolektor pokrywa zaworów ITP czy nie ssie lewizny
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 13:28   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtedy puszczasz ten jeden podejrzany na gaz reszta na Pb i testujesz czy auto dalej ma muła.
Dzięki za tą sugestię, bo jestem o krok dalej.

Ustawiałem po kolei kombinacje 3 wtryski na gaz, 1 na benzynę.
Pierwszy i czwarty benzynowy są w porządku, natomiast przy włączaniu drugiego albo trzeciego silnik natychmiast dostaje wibracji.

Jak się zrobi cieplej biorę się za wtryski.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 14:42   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Problem rozwiązany. Jeszcze raz dzięki wcześniejsze sugestie.

Wymiana wtrysków na początku nic nie dała, chociaż jak widać na zdjęciach wtryski nr 2 i 3 (co zgadza się z wcześniejszą diagnozą) mogły już domagać się co najmniej czyszczenia.

Lekko wkurzony zacząłem już zbierać manele, ale zacząłem jeszcze sprawdzać wtyczki i okazało się, że po dociśnięciu drugiej silnik wchodził w tryb aksamitnej pracy.

Wtyczkom trzeba bardzo pomóc w złapaniu wszystkich zatrzasków, bo zahaczają one o rant pokrywy zaworów.

Ciężko powiedzieć na ile to poluzowane wtyczki (ostatnio mechanik zrzucał dekiel do mierzenia luzów), a na ile same wtryski, ale ważne, że zrobione.

Zamknęło się w 42 zł (zaryzykowałem najtańszą listwę z Allegro, chociaż jeszcze taniej można kupić pojedyncze, w tym 2 zł za 4 oringi)

PS. Tak mnie to wkurzało, że... poszedłem do salonu i kupiłem Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtryski_1.jpg (87.0 KB, 49 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wtryski_2.jpg (91.4 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg FFIII.jpg (54.2 KB, 43 wyświetleń)
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 13:17   #7
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Witam

Cieszę się i ja, że problem rozwiązany.Auto bardzo pierwsza klasa.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 10:11   #8
turbosprite
ford::beginner
 
Imię: Nick
Zarejestrowany: 03-05-2018
Skąd: Łódź
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Cześć, w sumie 2 tyg temu przerabiałem ten sam problem. Silnik na zimnym (na benzynie) póki nie osiągnął temp telepał oraz gasł podczas toczenia

Ostatnio edytowane przez turbosprite ; 07-10-2020 o 19:13
turbosprite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 17:07   #9
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

W Suzuki przy wypadaniu zapłonu miałem 2 gniazda zaworowe wypalone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 20:44   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: wypadanie zapłonów/silnik telepie - tylko na benzynie

Cytat:
Napisał turbosprite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zczytałem kod i niby zbyt bogata mieszanka na I cylindrze.
A jaki kod odczytałeś, i jak to stwierdziłeś?
System OBD nie jest w stanie stwierdzić na którym cylindrze ma zbyt bogata mieszankę. Podaje Banki tylko.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.