Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2012, 23:50   #11
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Witam ponownie
Niestety nie udało się zrobić takiego plastikowego elementu.
U mnie można zakupic taki zagłówek za 80 funtów za sztukę.
Kontaktowałem się z firmą ford,zostałem wezwany na service i niestety stwierdzili że to nie podlega gwarancji.

Dobra wiadomość to to że ich już nie potrzebuje:
1-skleiłem je zalewając miejsce pęknięcia topniejącym plastikiem (koszt 1 duży plastikowy klocek syna i troszkę gazu .
2-wymieniłem auto na innego forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3-co do twoich zdjęć to tu robi sie ciekawie ,moje zagłówki zostały wyprodukowane w PL a twój w UK. Z tym żę ja mieszkam w UK i auto zostało kupione w UK

__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.

Ostatnio edytowane przez Tomasz123456 ; 05-06-2012 o 23:54 Powód: dodatkowe informacje
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 12:55   #12
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Eh ta Anglia...mi udało się kupić zagłówek (dzięki TOMGOL :-)) na allegro za 80 zł. wyjąłem ten plastikowy element bo tapicerka była materiałowa, a w moim mondku jest skóra, włożyłem do swojego i po problemie.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 16:03   #13
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Ano Anglia
Kupiłem zagłówek na Ebayu (20funi) ale okazało się że poprzednia właścicielka mondka jak go kupywała zażyczyła sobie wymianę foteli i felg na inne ,dlatego tak drogo w servisie.
Zagłówek odesłałem,o całej wymianie dowiedziałem się nie przy kupnie auta, tylko gdy pytałem o ten zagłówek. Podałem gościowi numer VIN i tak to wyszło na jaw .
__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 09:36   #14
Tomasz123456
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Londyn
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011/10
Postów: 35
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Mój jeszcze był na gwarancji ,ale ford nie zaliczył tej usterki do naprawy gwarancyjnej.

Wyciągnełm go w domu i zalałem plasikiem z syna klocków, jakoś się trzymał ( nie wiem jak teraz -auto sprzedane)
Ale w moim przypadku chyba wiem dlaczego pękły mi obydwa, używałem pokrowców jednolitych ( zaciągane na zagłówki) ,by nie pobrudzić siedzeń.
Gdy wsiadałem pokrowce ciągły na dół zagłówek.
Z tego co się dowiadywałem w servisie nowy zagłówek to koszt około 80 funi.
Nie sprzedają samego plastiku. Co najlepsze miałem zagłówek made in poland.
__________________
Był Mondeo Titanium 2.0 TDci (140KM)01/2010 teraz jest Mondeo Titanium X 2.0 TDci (163KM)10/2011.
I to będzie już ostatni ford.
Tomasz123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2014, 15:03   #15
michoteczek
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Łódź
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

A ja Panowie poszedłem na łatwiznę. Nie dorabiałem żadnych blaszek,śrub żeby to ponownie umocować. Miałem pod ręką szarą taśmę klejącą (ala Mac Gyver) Okleiłem dookoła to mocownie. Trzyma aż miło, nic nie drży podczas jazdy. Nie ma to jak poprawić fabrykę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pieniądze, które w życiu posiadałem wydałem na auta, kobiety i alkohol. Resztę roztrwoniłem.
michoteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2015, 16:03   #16
przemo100002
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Ja skleiłem ten plastik "superglu" żeby przytrzymało i dałem 2 warstwy żywicy z włóknem.

Ostatnio edytowane przez przemo100002 ; 23-09-2018 o 12:34
przemo100002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 14:54   #17
deemesz
ford::amateur
 
Imię: Dom
Zarejestrowany: 11-11-2014
Skąd: WPR
Model: MK4
Silnik: 2.0i
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Witam,

ja rozebrałem dzisiaj swój zagłówek. Pojechałem do chemicznego żeby dobrać klej ale gość odradził mi mówiąc, że to strata mojego czasu. Polecił mi spawanie u lakiernika. Więc jade wypytać o spawanie pękniętego elementu w zagłówku.

Dam znać jak wrócę na ile mnie policzył.
deemesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2015, 15:05   #18
zbyszek89
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 21-09-2015
Skąd: Żory
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ten sam problem niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czy ktos sie bawil tym zaglowkiem czy jak...w kazdym razie nity oraz kawałek blachy pomogły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktos chce zdjecia pisacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbyszek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2016, 10:19   #19
zbyl
ford::average
 
Avatar zbyl
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 126
Domyślnie

Witam.
W zwiazku z tym ze ten przypadek u mnie sie zdarzyl na obydwu zaglowkach wybralem wariant naprawy a nie zakupu samego stelarza. Rozwiazanie duzo lepsze bo orginalne trąci wada fabryczna. Zadne kleje tutaj nie pomoga zywice epoksy i inne takie nie nie nadaja sie do klejenia PE. Znalazlem w Castoramie klej do PE. Jest to zwykly cyjano... z aktywatorem. Wykorzystalem to do sklejenia 2 kawalkow, które sie rozpadly przy śrubie, ale doklejenie tego do glownego zagłówka nie zdalo egzaminu - za duze sily na to dzialaja. Kupilem wiec katownik w Casto przecialem na pol i skrecilem ze soba i trzyma idealnie.

Koszty:
Klej do PE: 14 zl
Kątownik: 2,5 zl
Sruby z nakrętkami: ~1-2 zl
Nity: 1zl ( zastosowanie nie konieczne ale poprawia stabilnosc)

Calosc per zaglowek przy dwóch zaglowkach ~ 10 - 15 zl + robocizna ok. 2h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjecia ponizej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez zbyl ; 03-01-2016 o 10:24
zbyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2017, 11:30   #20
prsp
ford::average
 
Avatar prsp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo Titanium MK5 kombi
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM z PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Demontaż zagłówka fotela kierowcy

Film pokazujący, jak się dobrać do stelaża i wyjąć go z zagłówka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja zrobiłem to używając blaszkę o grubości 1,5mm, którą wygiąłem na kształt tej niszy w stelażu i przymocowałem przy pomocy wkrętów, tak jak na zdjęciu. Ta blaszka bardzo solidnie spaja popękany element. Żaden klej nie jest tu potrzebny. Całość zapina ta sprężysta, blaszana klamra, mocująca pałąk do stelaża.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170827_113732.jpg (93.5 KB, 417 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170827_113716.jpg (94.7 KB, 398 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez prsp ; 27-08-2017 o 11:51 Powód: dodano zdjęcia
prsp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , naprawa , zagłówek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.