Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2017, 14:55   #1
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.

Witam, ostatnio rozwiązywałem dużo elektrycznych problemów w mojej foce, wraz z konfiguracją GEM (wszystko z pomocą tego świetnego forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), to myślałem, że zabiorę się też za alarm.

Od kilku już lat, focusa nie daję się zamknąć z pilota, bo sygnalizuję otwarte drzwi poprzez pikanie. To samo pikanie rozbrzmiewa przy otwieraniu auta (tylko jeśli zamknięte zostały pilotem). Owszem, zamki się zamykają i do auta się wejść nie da, ale zazwyczaj w ciągu godziny alarm zaczyna dzwonić sam z siebie. Nie ma żadnej kontrolki otwartych drzwi na desce rozdzielczej ani nic podobnego. W związku z tym już dawno się przyzwyczaiłem do zamykania kluczykiem - lecz chciałbym to zmienić. Nagrałem film, sytuacja wygląda dokładnie tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W innym temacie powiedziano mi, że mój alarm nie jest fabryczny. Jednak auto kupione nowe przez ojca w polskim salonie, na 100% wyjechało z tym alarmem, foto: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Próbowałem wyłączyć totalnie alarm (liczę na rozwiązanie problemu w ten sposób, bo alarmu i tak nie używam) przez ELMConfig, jednak tam jest on już wyłączony, fotki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Umie ktoś mi poradzić jak wyłączyć ten alarm, żebym mógł zamykać auto w cywilizowany sposób, tj. z pilota? (ewentualnie wskazać w czym może być problem)

Dzięki i pozdrawiam.

krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 15:05   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.

Ale auto kupione w polskim salonie nie musiało mieć alarmu fabrycznego. A skoro nie ma fabrycznego, to nie będzie też widoczne w GEM (i nie da się go stamtąd wyłączyć).
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 15:10   #3
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale auto kupione w polskim salonie nie musiało mieć alarmu fabrycznego. A skoro nie ma fabrycznego, to nie będzie też widoczne w GEM (i nie da się go stamtąd wyłączyć).
Rozumiem, dlatego pytam czy może ktoś wie jak go wyłączyć, albo czy spotkał się z podobnym problemem i wie jak ten problem zaatakować. Jeśli nie przez GEM, to jak?? Trochę frustrujące to jest, szczególnie jak komuś auto użyczę, lub zostawię u mechanika, który przy odbiorze skarży mi się, że ciągle dzwonił mu alarm.

Pamiętam jeszcze za dzieciaka jak foka była młoda i alarm był sprawny, ten dźwięk dzwonił jak któreś drzwi były niedomknięte, wtedy wystarczyło domknąć i wszystko było OK.
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 15:32   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.

To już zależy od alarmu. Musisz się dostać do centralki, w papierach nie ma żadnej instrukcji ani chociaż wzmianki co tam zamontowano? Jakbym miał strzelać to bym strzelił, że to alarm Cobra - instrukcje: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 15:54   #5
krzysiek1.6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 benzyna 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Alarm sygnalizuje otwarte drzwi.

Masz łeb chłopie, masz łeb!

Nie przeszło mi przez myśl, żeby zajrzeć do papierów....
Otwieram zeszycik a tam - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .

Już siadam do czytania jak to ****o wyłączyć. Dzieki, po rozwiązaniu problemu napisze jak poszło.

Pozdrawiam!!

Bump: W instrukcji nic nie wspominają o totalnym wyłączaniu tego alarmu - nie dziwne. Orientujesz się może jakie kroki trzeba podjąć?
krzysiek1.6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , elektryka , elmconfig , focus ii , focus mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.