Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2018, 12:22   #1
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Przednia szyba jaka?

Witam,
Niestety pękła mi szyba w FF 2015 i czeka mnie wymiana. Natomiast zgłupiałem jeśli chodzi o rodzaj (wycięcia na czujniki). Posiadam w samochodzie system City Stop, czujnik deszczu, czujnik zmierzchu oraz lusterko fotochromatyczne. Ford to titanium 2015 rok.

Szyba która jest aktualnie włożona (nie jest oryginalna, wymieniana wcześniej) posiada tylko 3 romby jak w załączniku. (załącznik xxx)
Przeglądając allegro widzę, że oprócz 3 rombów jest dodatkowo okrągłe oczko zaznaczone na zdjęciu. Do czego jest to kółeczko? (załącznik yyy)

Chciałbym, żeby wstawili szybę taka jak ma być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję za odpowiedź
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg xxx.JPG (25.1 KB, 140 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg yyy.JPG (15.4 KB, 148 wyświetleń)

gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 13:11   #2
marey
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Opole
Model: Focus MK3 Panther Black Metalik
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Jak masz czujnik zmierzchu/deszczu to musisz mieć też to "okrągłe kółeczko".
Tylko nie widzisz tego jak masz owy czujnik zamontowany.
Ostatnio dowiadywałem się o taką szybę, nowa Piklington - ok. 1800 zł z montażem.

Ostatnio edytowane przez marey ; 21-12-2018 o 13:13
marey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 13:41   #3
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Rozjaśniło to moje wątpliwości. Po zbliżeniu zdjęcia mojej szyby jest malutki punkcik, prawie niewidoczny
Szyba będzie z nordglass, bo wymiana jest po stronie ubezpieczyciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki wielkie za odpowiedź
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 13:43   #4
pablo294
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Te oczko to Active City Stop. Mam tylko to oczko i tylko Acs, bez czujnika deszczu i innych.
pablo294 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 14:20   #5
marey
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Opole
Model: Focus MK3 Panther Black Metalik
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Cytat:
Napisał gaga123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozjaśniło to moje wątpliwości. Po zbliżeniu zdjęcia mojej szyby jest malutki punkcik, prawie niewidoczny
Szyba będzie z nordglass, bo wymiana jest po stronie ubezpieczyciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki wielkie za odpowiedź
Dużo z osób forum narzeka na nordglass (nie działa grzanie na całej szybie i szybkie rysowanie)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał pablo294 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te oczko to Active City Stop. Mam tylko to oczko i tylko Acs, bez czujnika deszczu i innych.
ACS to trójkącik (romb)

Ostatnio edytowane przez marey ; 21-12-2018 o 14:28
marey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 16:03   #6
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Cytat:
Napisał marey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo z osób forum narzeka na nordglass
Hmm, "dużo" czyli ile? Tylko jedna osoba - "Hooch180" stwierdził, że:

Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale za to ich jakość jest tragiczna. Rysują się od patrzenia na nie a i o pęknięcie dużo łatwiej.
Cytat:
Napisał Hooch180 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój Tata wymienił oryginalną (pękniętą) na Nordglass. Bardzo szybko pojawiły się na niej rysy. Kilka miesięcy później przywalił kamień (nie mocno sądząc po odgłosie) i szyba pękła.
(...)
Jedna osoba to wg mnie wcale nie jest "dużo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Twierdzi on, że jakość jest tragiczna i o pęknięcie dużo łatwiej. Każda szyba pęknie gdy uderzy w nią kamień. Zależy w od wielu czynników. Jego ojciec wymienił oryginalną szybę bo była pęknięta! Dlaczego pękła? Przecież tylko "Nordglass" pęka bo...

Cytat:
Napisał marey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(nie działa grzanie na całej szybie i szybkie rysowanie) (...)
Nie rozumiem dlaczego u mnie grzeje od 9 lat i dlaczego nie mam porysowanej szyby?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 17:47   #7
marey
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Opole
Model: Focus MK3 Panther Black Metalik
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: Przednia szyba mk3 FL - jaka?

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, "dużo" czyli ile? Tylko jedna osoba - "Hooch180" stwierdził, że:
Nie trzeba dużo szukać:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 18:30   #8
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przednia szyba jaka?

Moja aktualna nieoryginalna też jest nordglass'a. Szyba zagrzewa się dość szybko, szybciej niż kierownica i fotel (nie mam de facto odniesienia do ori).
Nie wiem kiedy była wymieniana, ale nie jest porysowana od wycieraczek. Fakt faktem pękła prawdopodobnie sama z siebie bo pęknięcie leci od krawędzi (ok 8cm i się powiększa), a są tam plastikowe osłony więc kamień odpada.
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 18:57   #9
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Przednia szyba jaka?

Nordglass to żadna jakosc,troche masz daleko ,ale ja polecam serwis szyb Pleszew,mysle ,że połowa ceny i to Pilkington
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2018, 21:06   #10
gaga123
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-07-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 53
Domyślnie Odp: Przednia szyba jaka?

Cytat:
Napisał CHARONSKI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nordglass to żadna jakosc,troche masz daleko ,ale ja polecam serwis szyb Pleszew,mysle ,że połowa ceny i to Pilkington
W takim razie gratuluję cen jakie masz, ale jak wspomniałeś nie śni mi się jechać pół Polski za lepsza cenę za przysłowiowe 5 dych. Tak jak napisałem, PZU mi wstawia nordglass. Jeśli znowu pęknie wstawia mi kolejną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a od ubezpieczenia szyby akurat w moim modelu nie zrezygnuje
Pozdrawiam
gaga123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.