Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2019, 21:19   #1
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

Witam,

Ja zadam może dziwne pytanie. Mam dwa fordy - Fokę i Smaxa. W obu mam czujniki deszczu. W poprzednich autach nie miałem tego cuda inżynierii XXI wieku. Dla mnie osobiście jest to najgłupsza rzecz jaką w aucie widziałem i używałem.

Pytanie: czy można odłączyć czujnik deszczu tak, abym mógł włączyć wycieraczki normalnie w trybie przerywanym??? jak za dobrych dawnych czasów???

Przy włączniku wycieraczek w trybie nr 1 (tryby to mam na myśli 1 - z czujnikiem aktywnym, 2 - ciągły, 3 - bardzo szybki ciągły) mamy pokrętło którym teoretycznie można wyregulować czułość czujnika. Ani w foce ani w smaxie to nie działa logicznie - jak jest mgła wycieraczki wariują, jak pada śnieg to szlag je trafia, w nocy wcale nie działają lub nagle zaczynają świrować jak stanę w korku za kimś kto na stopie stoi i mnie razi. Ja bym bardzo chciał zrobić tak, aby to pokrętło służyło mi do tego abym mógł zmieniać częstotliwość przerywanej pracy wycieraczek od bardzo powolnej do przerywanej szybkiej tak jak to było np w maluchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Da się??

Strasznie mnie i moją żonę to (cenzura) i stąd prośba o pomoc.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 15-01-2019 o 08:17
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 05:11   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

Odpiąć wtyczkę od czujnika? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 05:49   #3
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

Albo wyłączyć elmconfigiem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(Rain sensor, 3 pozycje nad tym, co wybrane na obrazku)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 07:19   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

Cytat:
Napisał radmol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

tego cuda inżynierii XXI wieku. Dla mnie osobiście jest to najgłupsza rzecz jaką w aucie widziałem i używałem.



Strasznie mnie i moją żonę to (cenzura) i stąd prośba o pomoc.
Pozdrawiam.
Im nowsze auta tym więcej głupot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skończyły się czasy dobrych i niezawodnych samochodówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 15-01-2019 o 08:17
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 07:19   #5
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

A gdzie ta magiczna wtyczka od czujnika? Pewnie ma dwa końce kabelek - jedna przy czujniku a druga gdzie? Który koniec odłączyć?

A bezpiecznikiem nie da rady?

Bump: Następny głupi wynalazek to obserwacja i analiza znaków drogowych przez samochód... życzę powodzenia jak w Polsce to ktoś będzie używałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
--> TVN Turbo Absurdy Drogowe, albo np. na autostradzie auto zobaczy "70" i co?? Dzwon gwarantowany.
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 07:35   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

Cytat:
Napisał radmol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie ta magiczna wtyczka od czujnika? Pewnie ma dwa końce kabelek - jedna przy czujniku a druga gdzie? Który koniec odłączyć?
Ściągasz obudowę czujnika i tam powinna być.
Za [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tą tylną część osłony lusterka/czujnika deszczu wsuwa się w przednią część osłony, więc żeby ją wyjąć trzeba lekko ścisnąć i lekko pociągnąć do tyłu i w dół
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:06   #7
radmol
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-08-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu - czy można odłączyć?

No udało mi się zdjąć obudowę czujnika i odłączyć wtyczkę od czujnika deszczu.
W efekcie na pierwszym stopniu przełącznika wycieraczek wycieraczki pracują z przerwą około 10 sekundową i to niezależnie od położenia pokrętła czułości czujnika deszczu. Pokrętło nie ma wpływu na prędkość wycieraczek ale ruszenie pokrętła "w dół" wyzwala pracę wycieraczek od razu.
Pytanie za 100pkt czy można jakoś tak to zrobić aby pokrętłem zmieniać częstość pracy przerywanej wycieraczek? (tzn. szybciej albo wolniej w zależności od tego jak deszcz kropi)??
radmol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.