Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2016, 20:51   #41
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , a kiedy sprawdzałeś zawory???

jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 21:22   #42
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

W marcu miałem robioną regulację zaworów i kompresję po regulacji 14 na każdym cylindrze.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2016, 16:49   #43
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Dobra, może się komuś przyda, to były wtryski !!!

Nie pomogło czyszczenie chemią, kupiłem używaną listę wraz wtryskami, podmienione i jest ok.
Padła też teoria że to gaz mrozi wtryski benzynowe i uszkadza je.
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 22:23   #44
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Mondeo MK4 2.0 Benzyna nie pali

czy pompę paliwową w mondeo mk4 2.0 benzyna 145KM,
powinno być jakoś słychać po włączeniu zapłonu a przed uruchomieniem silnika?
tutaj filmik jak to u mnie wygląda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po włączeniu zapłony słychać takie "klak" tak jakby stycznik, ale samej pompy nie słychać, chyba że jest bardzo cicha?
Objawy są takie że czasami nie chce odpalić na benzynie i jeśli silnik jest ciepły to po wymuszeniu uruchomienia na samym gazie odpala od razu, na benzynie można kręcić, aż się aku rozładuje i nie odpali. Podczas jazdy na LPG i przełączeniu na benzynę, silnik momentalnie spada z obrotów i gaśnie. Jak jest zimny to też można tylko go odpalić na LPG co prawda trzeba trochę pokręcić żeby odpalił 4x 10s. Czasami bywa i tak że wszystko działa i auto odpala bez problemów na benzynie. Czyżby to była również wtyczka pompy paliwa?
czy dużo jest problemów z dostaniem się do pompy? mam kanał
czy trzeba kupić jakieś uszczelki do pompy lub coś podobnego żeby ją później zmontować?
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 06:50   #45
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Panowie ja u siebie rozwiązałem problem definitywnie, miałem te same problemy co Wy czyli trudności z uruchomieniem silnika zimnego, falowania obrotów silnik gasł itp, rozebrałem pół silnika niemal wszystkie czujniki zostały sprawdzone złącza kable itp nawet sprawdziłem klapki w kolektorze poprzez jego wyjęcie z silnika, klapki ideał, sprawdziłem luzy zaworowe są ok, no to co z końcu jest do choinki mówię sobie i zacząłem patrzeć w instalacje LPG też wszystkie złączki kable itp niby było ok. Mówię teraz odlacze ja całkiem czyli guzik z aucie bez efektu problem był nadal, bezpiecznik od aku do staga też nic nadal to samo, to w końcu mówię sobie odetnę przewód który bierze sygnał z cewki zapłonowej, bo mój stag 4 eco tylko z tąd bierze sygnał. Koledzy problem znikł natychmiast auto zaczęło momentalnie działać idealnie pali na strzał obroty nie falują jest bomba auto jak z fabryki, więc wina leży po stronie instalacji LPG. Byłem u gazownika i oczy zrobił ok może się z tym nie spotkał jeszcze, kazał przyjechać po majowym Wekkendzie, ale jestem dociekliwy i wpadłem na myśl że może ten lut który zrobili na przewodzie cewki zapłonowej jest coś nie tak, podłączyłem przewód od LPG do przewodu cewki ale obok na ciasno bez lutowania dobrze zaizolowaŁem i auto chodzi idealnie. Problemem była marnej jakości cyna która praktycznie przestała przewodzic prąd, tak jakby dostała nalotu sniedzi. Auto testuje już 5 dzień i kompletnie nic się nie dzieje jest ideał, dodam jeszcze że stag 4 eco jest połączony tak że wszystkie info silnika idą przez sterownik LPG i jak coś mu nie pasuje czyli ten felerny lut to są problemy właśnie u mnie tak było. Co Wy na to panowie auto gwizda że hej teraz.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 07:21   #46
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

personiusz, czy na LPG też maiłeś problem z odpalaniem? czy tylko na benzynie?
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 07:34   #47
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał ko5a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
personiusz, czy na LPG też maiłeś problem z odpalaniem? czy tylko na benzynie?
Hej to jest sekwencja więc zawsze odpala mi na benzynie czy ciepły czy zimny, chodził tak sobie powiedzmy nawet jak był ciepły teraz jest ideał, mi zawsze odpala na benzynie nawet na chwilę ale odpalamam opcje ciepłego startu ale nie jest aktywna, lepiej niech wtryski od benzyny sobie działają choć przez chwilę, więc czy był zimny to bardziej były problemy niż na ciepłym silniku ale na ciepłym też były było to czuć na pracy silnika lekkie drgania itp też nic.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 18:47   #48
OTTO
ford::average
 
Avatar OTTO
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Peugeot 508 sw
Silnik: 2,0 HDi
Rocznik: 2013
Postów: 99
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Ja nadal bujam się z problemem na Pb, nie z z samym odpalaniem , czy to na zimnym czy ciepłym- jest ideał, ale poszarpuje na Pb, zwłaszcza gdy jest zimny.
Po raz trzeci gazownicy twierdzą że mam ubogą mieszankę na Pb, pokazali mi to nawet na wyświetlaczy ich urządzenia, komputer żąda za małej dawki o 15%.
Nie wiem co jest grane, może to sonda lambda ?
__________________
Było mk1 1,8 TD, mk3 2,0 Pb+LPG i jest mk4 2,0 Pb.........też na gazie
OTTO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2016, 21:35   #49
ko5a
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-10-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 HE Benzyna + LPG
Rocznik: 2012
Postów: 72
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

u mnie sprawa raczej prosta, po 2 dniach awaryjnego odpalania na LPG, pompa ożyła i mondzio zaczął odpalać na benzynie, więc nagrałem jak to wygląda, jak wszystko działa jak należy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i faktycznie teraz słychać pompę na sekundę po włączeniu zapłonu, więc u mnie to pewnie są problemy z doprowadzeniem prądu do samej pompy jak już to kilka osób pisało, trzeba zrzucić zbiornik i wyciągnąć pompę. Tyle teorii, któregoś weekendu się za to zabiorę to może wrzucę kilka fotek ze wskrzeszania pompki.
ko5a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 05:58   #50
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Witajcie u mnie po dłuższych poszukiwaniach i obserwacjach takim głównym winowajcom falowania obrotów i problemów z silnikiem był dodatkowy ojej czyli lubryfikator w jakiś sposób zakłucało pracę czujnika map sensor, był cały od oleju, a tak szczerze zdejmując kolektor po analizie stwierdziłem że ten olej to nic nie daje nawet nie dociera do silnika wynika to z budowy kolektora wręcz tylko go brudzi i zasyfia olej zakręcony i problemu nie ma już od dwóch tygodni.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa paliwowa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.