Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2017, 10:14   #1
harezz123
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-02-2017
Skąd: Płock
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v ZETEC
Rocznik: 2002
Postów: 8
Question Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Witam,
Miałem problem z moim Focusem mianowicie na zimnym silniku gdy odpalany był na benzynie to trzeba było mu trzymać około 2000 obrotów bo inaczej gasł. Na rozgrzanym było OK. Mechanik stwierdził, że pompa paliwa do wymiany więc kupiłem - wymienił. Po wymianie kręci ale nie odpala. Choć znalazłem sposób aby go odpalić (trzeba przekręcić od razu końca kluczyk bez czekania aż kontrolki zgasną wtedy po 3-4 probach odpala i chodzi normalnie) gdy jest odpalony nie ma żadnych opóźnień w reagowaniu na dodanie gazu. Mechanik stwierdził że wtryski są do wymiany... Możliwe to?? Przed wymianą pompy odpalał bez problemu... Komputer pokazywał mu błąd P1000 czyli coś z immobilajzerem lecz czytałem w internecie to ludzie pisali żeby się nie przejmować bo oprogramowanie inne niż do forda zawsze będzie pokazywać P1000.
Myślicie że wymiana listwy wtryskwej pomoże?? Może akumulator??
Czy może faktycznie oddać go do elektromechanika na ten immobilajzer?

harezz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 11:38   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Jak oddasz do mechaniku, to szykuj od razu równowartosć auta na naprawy, bo bedą wymieniac niepotrzebne zespoły i części metodą, a może to, albo tamto, a Ty bedziesz za wszystko płacił.
Jak masz troche pojęcia o motoryzacji, to powinieneś wiedziec, co jest potrzebne aby silnik uruchomic. Trzeba sprawdzać po kolei.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 12:09   #3
harezz123
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-02-2017
Skąd: Płock
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v ZETEC
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

A jak nie mam pojęcia? Podpowie ktoś co mam sprawdzać po kolei?
harezz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 12:59   #4
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Dlatego oddaje się do dobrego mechanika, który nie obciąża zbędnymi kosztami klienta.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 15:01   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Pomyślałem, że nie wszyscy muszą być ekspertami od motoryzacji, to podpowiem Ci co i w jakiej kolejności masz sprawdzić.

Skoro rozrusznik kręci, to OK
Włączaj kluczyk na zapłon, i nasłuc***, czy pompa paliwa pracuje parę sekund,i sie wyłacza
Zdejmnij dwa kable ze świec, z pierwszego i trzeciego cylindra, lub z drugiego i czwartego
Włóż do końcówek kabli świece zapłonowe, i połóż je tak na silniku, aby swoją zewnętrzną stroną świec, dobrze dotykały do masy silnika, a jak będzie trudno to w jakiś sposób, kablem lub drutem podłącz do masy
Sprawdż multimetrem lub probówka, czy we wtyczce od cewki,modułu,na środkowym pinie, kablu masz napięcie 12 V po włączeniu kluczyka na jazdę.

Swiece położyć tak abyś je widział podczas kręcenia rozrusznikiem, czy jest na nich iskra, albo poszukaj drugiej osoby aby zakręciła, a Ty zobacz czy jest iskra.
Jak jest, podłącz do świec silnika kable
Jeżeli nie odpali, zdejmnij przewód paliwowy idący od zbiornika, i włącz kluczyk, zaobserwuj czy paliwo wydostaje się z niego, o ile pompa paliwowa pracuje.
Jeżeli to wszystko sprawdzisz, i nie odpali, to niestety we własnym zakresie już nic wiecej nie zrobisz, tylko do kogoś kto ma pojęcie, sprzęt, wie gdzie szukac usterki i nie naciągnie Cię na koszty.
Najlepiej takiego co nie każe zostawiac auta na parę dni, tylko umów sie na termin i w Twojej obecności niech działa, lub może ktoś z Forum mieszka blisko Ciebie, i pomoże .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 15:50   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyślałem, że nie wszyscy muszą być ekspertami od motoryzacji, to podpowiem Ci co i w jakiej kolejności masz sprawdzić.
No właśnie. I ty też nie jesteś. Po co udzielasz ludziom durnych porad żeby się narobili na próżno?

Skoro w ogóle odpala to wiadomo że i iskra jest i pompa jakoś chodzi i paliwo podaje. Twoje porady nic nie pozwolą więcej zdiagnozować.
Problem jest z szybkim zapaleniem i praca silnika, możliwe że się zalewa lub jest zbyt małe ciśnienie paliwa, ale wtedy na obroty by się nie wkręcał. Nie wiadomo czy nie ma instalacji LPG.
Ja bym spróbował odpalania z gazem wciśniętym w podłogę, lub na samostarcie. To już coś więcej podpowie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 15:56   #7
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Ja bym poszedl w strone immo.. a raczej kostki stacyjki.. pewnie tam cos sknocone jest.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 23:16   #8
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Tylko jakby było coś z immo to nawet nie zakręci, ostatnio patrzałem kluczyk bez immo w foce to jest głucha cisza.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2017, 23:22   #9
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Cytat:
Napisał harezz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer pokazywał mu błąd P1000 czyli coś z immobilajzerem lecz czytałem w internecie to ludzie pisali żeby się nie przejmować bo oprogramowanie inne niż do forda zawsze będzie pokazywać P1000
P1000 nie ma nic wspólnego z immobiliserem, to jest informacja ze sterownika, że nie ma map adaptacji paliwowych sterownika (ktoś odłączył akumulator, albo każde zgaszenie auta = odłączenie sterownika od akumulatora, stawiam na jakąś kaszanę w instalacji).
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 08:02   #10
harezz123
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-02-2017
Skąd: Płock
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v ZETEC
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozrusznik kręci auto nie odpala...

Witam, pompkę słychać - pracuje. Z przewodu paliwowego juz po pierwszym przekręceniu zapłony leje się benzyna czyli paliwo do silnika się dostaje. Wczoraj wymieniłem też listwę wtryskową lecz problem jak był tak jest. Czytałem też gdzieś tutaj na forum, że auto może nie odpalać ponieważ aku jest za słaby i napięcie przy rozruchu jak spada poniżej 10V to pomimo tego, że radio, światła będą to silnika komputer nie pozwoli odpalić. Zostawiłem na noc akumulator pod prostownikiem i zamierzam to dziś sprawdzić. Dam znać czy pomogło.
PS: Instalacja LPG jest i gdy go probuje awaryjnie odpalić na gazie to odpala z wyraźnie mniejszymi problemami.

Edit: Naładowanie akumulatora kompletnie nic nie dało. Jadę z nim dziś do elektromechanika na kompa zobaczymy co on powie.

Ostatnio edytowane przez harezz123 ; 11-09-2017 o 10:57 Powód: Aktualizacja stanu pojazdu
harezz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , nie odpala , pompa paliwowa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.