Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2020, 14:54   #1
lkdudek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-11-2019
Model: Galaxy IV
Silnik: 180
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Cześć,

Pewnego dnia samochód nie odpalił, pojawił się komunikat dotyczący słabego akumulatora. Okazało się, że jest do wymiany. Aku wymieniłem i od razu wyszły małe problemy, małe podsumowanie:

- wysokie spalanie - wg. wskazań komputera (po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z domykaniem szyb - nie domykały się do końca, lub wyjeżdżały do góry, żeby od razu zjechać na dół (samochód miał się na nowo "nauczyć", po kilku dniach miało się unormować, jest OK),

- problem z otwieraniem drzwi - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nadal zamknięte, często trzeba otwierać ponownie guzikiem w środku lub rączka od wewnątrz, rzadziej dzieje się tak z drzwiami pasażera z przodu. (pomimo przejechania kilku kkm, bez zmian, nie ma reguły czasami działa kilka dni ok, a potem problem wraca)

- start/stop - od momentu wymiany akumulatora nie włączył się nigdy (osobiście chciałem to wyłączyć na zawsze, ale w tym przypadku drażni mnie fakt, że coś samo przestało działać)

Moje pytanie: Czy mogły się skasować pewne ustawiania w związku z rozładowaniem aku? W jaki sposób mogę odzyskać władzę nad systemem start/stop oraz drzwiami?

P.S.Po wymianie aku, po wyjeździe z serwisu i po przejechaniu kilku km zaświecił się check engine, okazało się, że coś było nie podłączone ponownie (prawdopodobnie kostka do przepływomierza) i wyrzucało masę błędów. Po ponownym wpięciu i zresetowaniu błędów, błędy nie wróciły, a check engine zniknął.

__________________
-----------------------
Pozdrawiam
lkdudek

Ostatnio edytowane przez lkdudek ; 26-05-2020 o 11:14
lkdudek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 21:02   #2
umiarkowany
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2017
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nad

Mam podobnie, co prawda nie wymieniłem aku ale go odpiołem bo zdejmowałem kiere i odpinałem poduszke w niej i po ponownym podłączeniu aku drzwi pasażerów nie zamykają się ani nie otwierają z pilota, szyba kierowcy traci ustawienia otwierania i zamyjania automatycznego, a pasażera potrafi się blokować. Załamka normalnie. Konia z rzędem dla tego kto zna rozwiązania dla tych przypadłości.

Ostatnio edytowane przez umiarkowany ; 25-05-2020 o 21:49
umiarkowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2020, 10:15   #3
lkdudek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-11-2019
Model: Galaxy IV
Silnik: 180
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - pomimo odblokowania drzwi z pilota, drzwi tylne są nad

Cześć,

Cytat:
Napisał umiarkowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szyba kierowcy traci ustawienia otwierania i zamyjania automatycznego
Z tego co się dowiedziałem można to na nowo zaprogramować jeżeli faktycznie się ustawienia straciły, ale powinien "nauczyć się" komp sam. Czarny scenariusz to wymiana jakiegoś czujnik położenia szyby (może ktoś podpowie jak on się fachowo nazywa)
__________________
-----------------------
Pozdrawiam
lkdudek
lkdudek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 13:24   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Czy po wymianie aku był reset BMS?
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 14:54   #5
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Szyby programuje się w ten sposób, że trzeba zamknąć do końca i przytrzymać przycisk jeszcze przez parę sekund. Każdą szybę osobno.
Pilot ma dwie możliwości otwierania. Można ustawić, że po jednym naciśnięciu otwiera tylko drzwi kierowcy (przydatne sam stosuję), a dopiero drugie naciśnięcie otwiera resztę. Druga możliwość, to że pierwsze naciśnięcie otwiera wszystko. Może tu się przestawiło. Zmienia się to jakąś kombinacją naciskania przycisków na pilocie. Nie wszyscy też wiedzą, że przytrzymanie przycisku otwierania powoduje otwarcie wszystkich szyb, a przytrzymanie zamykania ich zamknięcie.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 15:22   #6
lkdudek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-11-2019
Model: Galaxy IV
Silnik: 180
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy po wymianie aku był reset BMS?
nie mam pojęcia, więc pewnie NIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powinien być wykonany reset BMS po wymianie aku?
__________________
-----------------------
Pozdrawiam
lkdudek
lkdudek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 16:02   #7
umiarkowany
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2017
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki panowie za porady, znam te możliwości programowania kluczyka i otwierania okien, jest to zawarte w instrukcji.
Po kazdym ''zgubieniu'' ustawień powtarzam tą procedure programowania okna na Auto. Dodadkowo blokada używania otwierania okien przez pasażerów też świruje, ja ją włączam u siebie by dzieci nie bawiły się oknami i co jakiś czas sama się deaktywuje.

Pytanie do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy reset BMS trzeba też robić po odłączeniu aku czy tylko przu wymianie na nowy?
Czy w naszych samochodach jest to kombinacja kluczyk na zapłon, 5 x długie światła i 3xhamulec w podłoge, niezależnie czy jest convers+ czy czerwony wyświetlacz?
umiarkowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 16:20   #8
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: po wymianie akumulatora - wysokie spalanie

Reset BMS trzeba robić po tylko wymianie aku.

Ja robiłem sobie forscanem, opisana procedura działała w poprzedniej generacji galaxy, nie testowałem jej w mk4.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.