Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2014, 15:45   #41
elKubello
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125
Rocznik: 2009
Postów: 86
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Czyli jest możliwe, że jak tarcze są już w nie najlepszym stanie i trochę drgają przy hamowaniu z większych prędkości, to mogą też powodować drgania podczas stałej jazdy 110-140?

elKubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 18:16   #42
moonship
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-06-2004
Skąd: Dublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 SCi
Rocznik: 2004
Postów: 73
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Napisał conex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Mało się tu udzielam, przeważnie czytam Wasze posty i porady.
Mam taki sam problem jak w całym wątku ludzie, tyle że nie przy hamowaniu a przy jeździe.
Mniej więcej wygląda to od początku tak:
Drżenie kierownicy miałem jedynie przy prędkościach 120-140 - potem nie było czuć.
Ale przy hamowaniu nie było drżenia.
Rok temu wymieniłem opony - kupiłem jakieś tańsze na oponeo... po założeniu drżenie było 3 razy większe.. reklamowałem opony - reklamacje uznali - przysłali lepsze za dopłatą.
Jeździłem na nich rok ale drżenie było nadal choć mniejsze... pojechałem na prostowanie felg - okazało się że mam proste i nie ma z nimi problemu, ale zauwazyli że opony mam dziwnie ścięte (zbieżność).
Zatem pokolei:
Wymieniłem rok temu przód tarcze - brembo i klocki też.
Wymieniłem magiel (przy okazji też się sypał) i końcówki stabilizatora przód, wymieniłem przód wahacze, końcówki drążków, sprężyny (akurat przed przeglądem jedna pękła), Od 3 tygodni mam nowiutkie opony goodyear (dość miękkie dlatego wibracje czuć mniej)...
Jedyne co się zmieniło, to to, że obecnie auto wpada w wibracje dopiero przy 130 - 140/h i przy 150 już nie są odczuwalne.
Przy 130 jeszcze nie czuć wibracji w środku ale widok w lusterku wstecznym wewnętrznym wyraźnie pokazuje że coś nie tak - aż oczy bolą bo obraz nie ostry.
I tak pokolei wymieniam, wymieniam i dalej nie wiem co może być przyczyną.
Koła mam dobrze wyważone, felgi proste, kupe przodu wymienione i nadal drży.
Poradzicie co jeszcze mogę zrobić?
jestem przed wakacjami jak większość i chciałbym jechać gładko na wakacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytając Wasze posty wyżej zastanawiam się nad półosiami jeszcze... ale czy to pomoże?
Witam,
Mam ten sam problem, wymienilem pol auta, lacznie z dwumasa, polosiami itp. Wali buda, kierownica az nie milo...

niestety doszlo do tego ze po prostu to zaakceptowalem...
moonship jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 21:31   #43
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Jeśli ktoś ma nieoryginalne felgi to radzę też sprawdzić stan pierścieni centrujących. Taka pierdoła a jednak ważna dosyć.
Święte słowa , źle dopasowana pierdoła ( np. pierścień centrujący ) odbiera komfort jazdy , i kilka włosów właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 21:35   #44
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Witam

Conex.Spróbuj zrobić jazdę próbną na kołach innych, np. od znajomego.Jeżeli będzie tak samo, to przynajmniej masz pewność że to nie obręcze i opony.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 11:02   #45
Sospol
ford::beginner
 
Avatar Sospol
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Napisał PaBlLoO90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Święte słowa , źle dopasowana pierdoła ( np. pierścień centrujący ) odbiera komfort jazdy , i kilka włosów właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



...a ten pierścień to samemu idzie jakoś zdiagnozować czy musi być mechanik ?
__________________
... diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi ...
Sospol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 13:54   #46
Dombek
FCP member
 
Avatar Dombek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 09-03-2012
Skąd: Strzelce Krajeńskie
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 504
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Sprawdźcie panowie łożyska na piaście, w firmowej skodzie fabii tak miałem poszły łożyska których o dziwo nie było słychać a objawy takie jak wasze.
Dombek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 21:13   #47
Sospol
ford::beginner
 
Avatar Sospol
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Napisał Dombek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdźcie panowie łożyska na piaście, w firmowej skodzie fabii tak miałem poszły łożyska których o dziwo nie było słychać a objawy takie jak wasze.


... przy podniesionym autku koło kręci się swobodnie bez oporów i nic nie słychać w łozysku
__________________
... diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi ...
Sospol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 13:20   #48
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Napisał moonship Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Mam ten sam problem, wymienilem pol auta, lacznie z dwumasa, polosiami itp. Wali buda, kierownica az nie milo...

niestety doszlo do tego ze po prostu to zaakceptowalem...
Kiedyś miałem forda Scorpio i też przy pewnej prędkości chyba ok 120 km zaczynało trzepać budą. Pomogła wymiana sprzęgła. Okładziny były nierówno wytarte i powodowały wibracje.
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 18:27   #49
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

A sprawdź jeszcze sworzeń na wachaczach z przodu, ja teraz jestem po przeglądzie i mam do zrobienia właśnie sworzeń wachacza po lewej stronie bo mi strzęsie kierą podczas jazdy i hamowania, ściąga auto na prawo. Na szczęście jutro wymiana na nowy i ustawienie zbieżności...
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 18:55   #50
Sospol
ford::beginner
 
Avatar Sospol
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: trzesie kierownica ponad 120km/h i przy kazdym hamowaniu

Cytat:
Napisał adept Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdź jeszcze sworzeń na wachaczach z przodu, ja teraz jestem po przeglądzie i mam do zrobienia właśnie sworzeń wachacza po lewej stronie bo mi strzęsie kierą podczas jazdy i hamowania, ściąga auto na prawo. Na szczęście jutro wymiana na nowy i ustawienie zbieżności...


... właśnie czekam na przegląd i przy okazji wymiany oleju i filtrów mam zamiar wymienić oba sworznie wahaczy, końcówki drążków kierowniczych i łączniki stabilizatorów i sprawdzę jeszcze tarcze hamulcowe (pomimo że niedawno były wymieniane) ...
__________________
... diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cie nie zdradzi ...
Sospol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.