Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2012, 14:32   #11
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Ja też borykałem się z takimi problemami , zmieniłem ostatnio warsztat , skasowali mnie 200 zł wymienili wężyki od podcisnienia, sterowania turbo itd. i auto jak nowe, nie szarpie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 13:22   #12
Piter1983
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Mielec
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Witam,

tydzień temu zaślepiłem EGR. Zaślepkę kupiłem na allegro taką, którą się tylko wsuwa (fajny patent bo nie trzeba odkręcać całkiem śrub).
Niestety nic to nie dało, nadal szarpie na rozgrzanym silniku. Przez cały tydzień autem jeździła żona. Twierdzi, że stan auta się pogarsza. Tzn. auto szarpie teraz w szerszym zakresie obrotów od 1800 do 3000...chociaż żona twierdzi, że nie wie czy powyżej 3000 też szarpie bo nie jechała na takich obrotach ....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto ostatnio nie gaśnie po zapaleniu. Od początku nie było też problemu z kopceniem. Pod tym względem jest ok. Silnik nie pracuje głośno nawet po zaślepieniu i pracuje równo na biegu jałowym.
Może ten brak kopcenia Wam coś podpowie ?
Jeszcze jedna ciekawostka to to, że podczas jazdy na równych obrotach (ok. 2800) miałem kilkakrotnie objaw skaczącej wskazówki obrotomierza. Na ułamek sekundy z 2800 na 3000...Być może na innych obrotach też by coś takiego było ? Nie wiem, ale mam nadzieję, że Was to naprowadzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie, czy teraz wyciągnąć zaślepkę EGR ? Tak jak mówiłem mój mechanik twierdzi, że EGR jest sprawny...

Teraz zamierzam zrobić, wg waszych wskazówek, jeszcze badanie baranka i tych wszystkich dolotów...

Jak zrobię to napiszę o efektach.

PS. czy to może mieć coś wspólnego z pedałem gazu ? bo gdzieś o tym czytałem ? A jeśli tak, to jak to sprawdzić i ewentualnie naprawić ?

pzdr

pzdr
Piter1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2012, 11:18   #13
Piter1983
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: Mielec
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Okazało się, że baranki nie puchły. Była nieszczelność. Obecnie jest to zrobione prowizorycznie, drutem zawiązane (foto). Wężyk nachodził na "rureczkę" od zaworka ale ona była złamana i co jakiś czas spadał. Dlatego jak żona pojechała po wertepach to się to stało.

Teraz problem znikł w 90 %...pewnie jest jeszcze jakaś nieszczelność. Ale sprawdzę to jak będzie cieplej. Na razie się da jeździć.

dzięki za wszystkie rady !

pzdr
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie-0073 bis.jpg (9.5 KB, 159 wyświetleń)
Piter1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 10:00   #14
Khasius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Witam
Ostatnio mam bardzo podobny problem do autora tematu.
Przy 1500-1800 obrotach przy srednim dodaniu gazu zaczyna szarpac silnikiem (przy lekkim dodaniu gazy spokojnie obroty wzrastaja, a przy mocnym jest jedno szarpniecie i zaczyna normalnie przyspieszac). Dzieje sie to wlasnie na rozgrzanym silniku i po jezdzie pod 3000-3500 obrotow jak schodze na nizsze (po wyprzedzaniach, jezdzie autostrada). Przy zimnym silniku nic takiego nie wystepuje, nie ma tez zadnych problemow z odpalaniem na mrozie.
Zauwazylem tez, ze kopci mi na ciemno przy wysokich obrotach. Tankuje raczej na pewnych stacjach, ale zdziwila mnie jedna rzecz. Zatankowalem dla sprawdzenia na Shellu V-Power'a i o dziwo zadnego kopcenia nie bylo. Czyzby to faktycznie filtr paliwa?
Po swietach wybieram sie do mechanika i mam nadzieje, ze uda sie uzunac ten problem.
Khasius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 08:34   #15
Dand1
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-11-2016
Skąd: święciechowa
Model: Ford focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Witam.wczoraj odebrałem auto od mechanika po wpisaniu nowych kodów wtryskiwaczy.auto chodzilo bez zarzutów.dziś żona jechala do pracy i auto na 4 lekko szarpnelo i zgasło.odpalila i auto pojechalo dalej.co to moze byc bo już mnie szlak trafia.
Dand1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2016, 22:26   #16
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Szarpanie na 3 i 4 biegu przy 1600 obr./min

Cytat:
Napisał Dand1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.wczoraj odebrałem auto od mechanika po wpisaniu nowych kodów wtryskiwaczy.auto chodzilo bez zarzutów.dziś żona jechala do pracy i auto na 4 lekko szarpnelo i zgasło.odpalila i auto pojechalo dalej.co to moze byc bo już mnie szlak trafia.
Wpisywanie nowych kodów ??? Z jakiego powodu ??? Podałeś trochę mało informacji . Jeżeli był to zabieg po regeneracji wtrysków , to taki problem może się objawić .
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.