Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2018, 21:12   #231
bukaes
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 29-06-2016
Skąd: Krakow
Model: tourneo connect grand
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

To co ile w końcu są te przeglądy? Na etisie mam co 30kkm.
Cytat:
2-gi przegląd, po 40000 km: 1026 zł.

bukaes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2018, 16:42   #232
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

manualne skrzynie co 30 000 km, automatyczne co 20 000 km
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2018, 16:24   #233
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Witam. Dziś o 16 minęły dokładnie dwa tygodnie od odbioru mojego Grand Tourneo w Titanium. Stoi teraz z nabitymi 4200 kilometrami, do poniedziałku szykuje się przeskok powyżej 5000.

Oto kilka moich wrażeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podoba mi się estetyka i wykorzystanie przestrzeni. Mimo że długością wóz odpowiada E34 w kombi które mam w innym garażu, to wydaje się optycznie znacznie większy, a skrajnie małe zwisy z przodu i tyłu tylko potęgują to wrażenie à la Lux Torpeda. Koła 17-calowe (dla Tourneo czyli auta „osobowego”) to moim zdaniem minimum. Dalej mamy dość wysoki profil opony i komfort jazdy, ale nie wygląda to jak kółeczka z pierwszego Ducato. Myślę że jak zjadę ten komplet gum to w przyszłym roku, na lato, zaopatrzę się w jakieś 18” koła. Macie jakieś wrażenia z takiego zestawu?

Strasznie szkoda że tylna klapa jest podnoszona do góry i nie ma opcji zamówienia drzwi otwieranych na boki. W garażu nie ma szans wygodnie popakować klamory jeśli na dworze jest deszcz, nie chce chwalić się wszystkim sąsiadom tym co wożę albo po prostu nie chce po wszystkim ponownie przestawiać auta.

W porównaniu z Fiatem, fotel kierowcy jest (w najlepszym wypadku) „poprawny”. Przegięcie na wysokości lędźwi nie ma w zasadzie regulacji a wysunięcie na maksa to jakiś dramat. Kiedy siedzę za kółkiem 10 godzin, chciałbym mieć bardziej wysunięte to miejsce. Ilość gąbki z lewej strony, na drzwiach pod łokciem, również mogłaby być odrobinę większa. Też jest poprawnie ale przy dłuższym posiedzeniu męczy.

Bardzo podoba mi się tempomat! Jest intuicyjny i w sensownym miejscu. Nie jest to tak oczywiste u konkurencji. Ogólnie design, stylówa kabiny, od detali po ogół jest bardzo fajna i spójna z wyglądem zewnętrznym. Jedyna rzecz „niekompatybilna” to centralny ekran, a dokładniej, jego oprogramowanie! No przecież to jakiś dramat! Wygląda to jak jakiś domyślny odtwarzacz uniksowy z lat 2000-2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Albo inny Media Player Classic. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł żeby zastosować temat graficzny zgodny (przynajmniej częściowo) z tym co jest na małym wyświetlaczu w zegarach. Prosta grafika z gradientem i przesuwanie ekranu prawo i lewo to żaden fajerwerk, guziki podstylować i wszystko byłoby boskie. A tak to aż żal patrzeć na to kiedy nie ma się uruchomionego Android Auto.

Ogromnie szkoda że nie można wygodnie zdemontować wszystkich foteli wewnątrz. Nie znalazłem sposobu innego niż kręcenie śrubami. Teoretycznie to żadna strata jeśli się nie wiezie czegoś naprawdę wysokiego, ale boli że nie można środkowej kanapy wyciągnąć gdzie poza busa.
Brak nawiewu do trzeciego rzędu, powiedzmy że mogę określić jako "szkoda że nie ma", ale brak kratek do rzędu drugiego to jakiś skandal! Teraz żeby pasażerów nie zadusić, trzeba wietrzyć przednimi dwoma pionowymi-centralnymi, ustawionymi między zagłówki pierwszego rzędu.

Audio jest całkiem znośne, ale ponownie, nie ma nic z tyłu poza dwoma głośnikami w drzwiach. Szkoda że osobowa wersja nie jest tak doposażona jak wersja amerykańska, gdzie wszystkie te rzeczy są, łącznie z uchylnymi drzwiami do bagaznika.

Wrażenia z jazdy pokrywają się z tym czego oczekiwałem. Szału nie ma, zamuły również, ale wrażenie może być zaburzone przez całkiem sensowne wygłuszenie. Przy 114 na tempomacie, silnik ma idealne 2000 obrotów i wtedy nie słychać prawie nic. Ogólnie przy wyższych prędkościach podróżuje się naprawdę fajnie, prawie jak osobówka. Wyraźnie czuć „małą turbinkę” czyli uderzenie momentu w okolicach 1.5k obrotów i już niewydolność powyżej 3-3,5k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale dzięki temu nawet pod pełnym załadowaniem nie ma tragedii i czekania na moc. Czekam za to na to aż uzbieram kilka groszy i zaraz wybieram się z nim na wirusowanie.

Spalanie również jest takie jakiego oczekiwałem. Średnia z tych 4200km to 6.5l. Albo intensywne miasto, albo intensywna trasa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda że przy 140 już wychodzi troszkę więcej. Największym problemem jednak są dwa pasy jezdni na większości polskich autostrad, co prowadzi do jazdy szarpanej i ciągłego rozpędzania budy zamiast trzymania prędkości. Jestem mega zachwycony z tego jak małe opory stawia silnik podczas toczenia się. Można pół miasta przetoczyć się na 3 lub 4 biegu w okolicy półtora tysiąca obrotów, z zerem na chwilowym spalaniu.

Jakie macie doświadczeniem ze skrzynią biegów i dwumasem? Mam wrażenie że komputer chce je zajechać bardzo sprawnie, sugerując 6 bieg już przy 80 km/h co daje 1300 obrotów. W mojej opinii to stanowczo za nisko. Ale może teraz tak się wozy projektuje i takie ciągnięcie i strzały od samego dołu nie wpływają aż tak bardzo na żywotność tego wszystkiego?

Dodatkowo interesuje mnie czy macie podobne wrażenie z jazdy na tempomacie, czyli czy wam też wydaje się że przyspiesza lepiej kiedy zwiększam „prędkość zadaną” na kierownicy a nie pedałem gazu? Przykładowo jedziemy te 90km/h na 6 biegu. Kiedy chcę go rozpędzić do 120 wciskając gaz do ziemii, efekt jest „gorszy” niż jakbym wcisnął tylko 2cm. A gdy po prostu przeklikam się manetką tempomatu, wtedy już całkiem idzie to wszystko sprawnie.

Mam wrażenie że kiedy komp steruje prędkością i obciążeniem silnika samodzielnie, bez „przeszkadzacza” jakim jest kierowca, to wie doskonale jaki ma w tym momencie moment przy tych obrotach, ile potrzebuje paliwa i powietrza i po prostu wtedy gna do tej prędkości najefektywniej, czyli tak sterując przepustnicą i wszystkim że jest to najsprawniejsze z fizycznego punktu widzenia. A kiedy ja mu deptam to „wychodzę poza tą mapę” i nie zawsze się to okazuje najszybsze rozwiązanie, albo coś innego ogranicza rozwinięcie mocy? Dla przykładu podam moje doświadczenia z innymi wozami gdzie jest fire-by-wire, że nawet maksymalne depnięcie gazu nie otwiera maksymalnie przepustnicy tylko zwiększa jej uchył wraz z rozwijaniem obrotów. W benzyniakach eliminuje się w ten sposób między innymi niekorzystne zjawiska falowe. Może tu działa coś podobnego?

Ale wyszło tego tekstu! Ogólne super maszyna, mam nadzieje że będzie działać i trwać przy mnie długo bo czeka go kilka latek latania i kilka setek tysięcy kilometrów do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 09:53   #234
rp89
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Model: transit connect sport van
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Brawo ogólnie ze wszystkim się zgadzam ja od siebie bym dorzucił jeszcze jedną wadę
bardzo podatna na uszkodzenia szyba przednia czołowa autko mam pół roku i 30kkm a mam już drugą i za dwa tygodnie jestem
umówiony na kolejną wymianę nie wiem dokładnie z czego to wynika zły kąt nachylenia szyby, czy te szyby podgrzewane są porostu
słabsze bynajmniej tragedia, dobrze że mama AC bo koszt wymiany to 4200zł
rp89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2018, 21:55   #235
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie ma opcji zamówienia drzwi otwieranych na boki
Jest opcja, tylko nie w linii tourneo connect a w transit connect.

Cytat:
Napisał u-beboka.pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie macie doświadczeniem ze skrzynią biegów i dwumasem? Mam wrażenie że komputer chce je zajechać bardzo sprawnie, sugerując 6 bieg już przy 80 km/h
Ja mam automat i jak się jeździ nie agresywnie, to rzeczywiście, wrzuca biegi tak, żeby utrzymać silnik na bardzo niskich obrotach - zwłaszcza np. jak się wrzuci tempomat na jakimś odcinku gdzie jest ograniczenie prędkości, a teren jest płaski. Na razie mam 42000 i nic się nie działo z dwumasem. Zobaczymy co będzie w przyszłości.

Ale fakt, auto inaczej się zachowuje gdy się jedzie na 'nodze' a inaczej na tempomacie. Pewnie tak to oprogramowano, że przy jeździe na "nodze" auto się spodziewa rozmaitych nietypowych zachowań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie od nowości popsuło mi się tylko gniazdo haka holowniczego (naprawili na gwarancji) i podobno był jakiś wyciek oleju ze skrzyni biegów (zauważyli i naprawili przy serwisie, ja nic nie zauważyłem). Szybę mam w całości.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 15:13   #236
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Jeszcze jedna rzecz która mi się teraz przypomniała ale pewnie drażni nie tylko mnie:
Wsteczne lusterko "samodzielnie ściemniające się" które nie działa i którego nie można dobrze ustawić! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No co za bełło! Prawie nie widać różnicy, gdybym wybrał taką opcję z katalogu celowo a na koniec okazałoby się że działa to tak jak (nie)działa, to bym wybuchł ze złości!

Czy tylko ja tak uważam? Czy ktoś może ma jakiś patent, opcje, zmiany w sofcie czy coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak samo nigdy nie udało mi się wywołać funkcji automatycznego hamowania do tych ~30m/h :> Musze sprawdzić jak zadziała na karton po telewizorze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 16:33   #237
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Może masz coś popsute z lusterkiem? #uMnieDziała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn jak coś jedzie z tyłu i świeci, to lusterko się przyciemnia takim jakimś seledynowozgniłozielonkawym, bliżej nieokreślonym kolorem.

Automatycznego hamowania nie testowałem mam nadzieję, ze nie będę musiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 18:29   #238
accab
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 08-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

W nowych wersjach jest auto hamowanie do "około 50km/h"- tak napisali w instrukcji. U mnie działa, wykrywa szlaban garażowy i na wyświetlaczu między zegarami pojawia się jakiś komunikat.

Mieliście jakieś problemy z drzwiami przesuwanymi? U mnie jedne drzwi przesuwne podczas otwierania i zamykania dotykają do przednich drzwi. Drzwi z II strony mają około 3 milimetrową szparę w analogicznym położeniu. Telefonicznie ford zaprasza na regulację drzwi w ramach gwarancji.

Ja po zakupie żałuję, że nie wybrałem schowka w bagażniku pod dachem i czujniki parkowania z przodu by się czasem przydały. Tylna klapa bardzo nisko się otwiera i przy wzroście 192cm trzeba uważać, żeby się nie uderzy głową w zamek. O niskiej klapie wiedziałem przed zakupem, ale nie dało się nic z tym zrobić, wyżej otwieranych klap, albo drzwi nie chcieli mi zaproponować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Moim zdaniem kolejna spora wada to brak możliwości założenia kraty/siatki za tylnym fotelem, przynajmniej w wersji z szybą na dachu.
accab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2018, 21:54   #239
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Ja wziąłem schowki - super sprawa. Jeden z flagowych atutów tego auta. możliwość założenia siatki jest, tylko trzeba zmierzyć odległość w transicie connect blaszaku, który nie ma plastików i podjąć nieco ryzyka, żeby wywiercić otwory w odpowiednim miejscu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2018, 08:52   #240
accab
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 08-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: wrażenia po zakupie

Cytat:
możliwość założenia siatki jest, tylko trzeba zmierzyć odległość w transicie connect blaszaku, który nie ma plastików i podjąć nieco ryzyka, żeby wywiercić otwory w odpowiednim miejscu.
Teoria wygląda ładnie, niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia ani opisu, że ktoś to zrobił. Kto z Was tak zrobił?
accab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.