Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2017, 10:14   #1
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

Witam. Gdy auto przekroczyło równo 110k km zaświecił mi się silnik. Ale zaświecił się też w czasie WULGARYZM ulewy. Takiej... No grubo było. Podpiąłem się pod byle kabel i pokazało błąd EGR. P0404 Zakres/parametry obwodu sterującego recyrkulacją spalin "A" i P1103 Zależny od producenta.
W zasadzie poza kontrolką nie widzę różnic w jeździe. Czasami mam wrażenie, że silnik trochę stracił na kulturze ale nie wiem czy to autosugestia czy tak jest naprawdę.
Czasami też ta kontrolka mi gaśnie i później znowu wraca.
Wydaje mi się też, że nie zawsze słyszę czyszczenie zaworu po zgaszeniu silnika, ale ja lekko przygłuchy jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc też nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i pytanie.
Te błędy. Czy ktoś wie co one oznaczają? Może to błędy elektryczne? Chociaż wiązki mam jak nowe więc...
Czy może EGR padł i czas na ... czyszczenie bądź nowy?

Według Słownika języka polskiego PWN wyraz "zajabisty" jest uznany za pospolity a nie wulgaryzm. Jest tak już od bardzo dawna. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Język polski tak jak i wszystkie inne ewoluuje. Może by tak za nim nadążać? Tak samo jak trzeba nadążać za Kodeksem ruchu drogowego, przepisami dotyczącymi VAT, numerami kont w ZUS i całą resztą zmian w naszym otoczeniu...


Ostatnio edytowane przez baner ; 23-12-2017 o 21:52 Powód: wulgaryzm - następnym razem poleci kolorowa kartka
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 12:55   #2
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: problemy z EGR

Jeśli nie słyszysz charakterystycznego dźwięku po gaszeniu auta to pewnie jest zasyfiony. Błąd może wyskakiwać kiedy zawór się zawiesza. Wymontuj, wyczyść, przesmaruj, wykasuj błędy i powinno być ok.
U mnie gdy zawór się zawieszał często falowały mi obroty na biegu jałowym. Większej różnicy w jeździe nie odczuwałem
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 13:48   #3
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: problemy z EGR

Czyli te błędy niekoniecznie świadczą o problemach z kablami? W zasadzie to ciężko coś wywnioskować z tych opisów...
Z tym czyszczeniem to zastanawiam się czy warto, bo u chińczyka zawór można kupić już poniżej 50 euro i są w paczce już uszczelki.
Z tego co mi się wydaje to ten zawór siedzi na uszczelkach blaszanych tak?
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 17:02   #4
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: problemy z EGR

Cytat:
Napisał baner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli te błędy niekoniecznie świadczą o problemach z kablami? W zasadzie to ciężko coś wywnioskować z tych opisów...
Z tym czyszczeniem to zastanawiam się czy warto, bo u chińczyka zawór można kupić już poniżej 50 euro i są w paczce już uszczelki.
Z tego co mi się wydaje to ten zawór siedzi na uszczelkach blaszanych tak?
ja kupiłem u chińczyka , bo już mi się nie chciało czyścić starego .

porada ...nie kupuj chińskiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przejechał jakieś 5tyś km i znów wywala błąd egr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 19:27   #5
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: problemy z EGR

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja kupiłem u chińczyka , bo już mi się nie chciało czyścić starego .

porada ...nie kupuj chińskiego

przejechał jakieś 5tyś km i znów wywala błąd egr
No a jesteś pewny, że Twoje problemy to EGR? Bo jak rozumiem, czyściłeś już kilka razy tak? Może jest inny powód dla którego Ci go zapycha?
Mój samochód ma przejechane raptem 115 tys (albo trochę ponadto). Pomiędzy 34 tys a teraz przebieg jest zrobiony tylko na odcinkach 1600 km z postojami jedynie na tankowanie. Latam szybko (tempomat na okolice 3 tys RPM). U mnie więc zapchany zawór ma trochę sensu, bo nie ma kiedy się czyścić i mogło go przyblokować. Natomiast sam zawór... Czy naprawdę ma znaczenie czy ma nabite logo znanej firmy czy krzaczki może? Nie wierzę, że te rzeczy są robione w niemczech czy w polsce czy gdzieś indziej w EU. Podejrzewam że nawet pakowane już nie są u nas. Ale zgaduję tylko. Nie muszę mieć racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z drugiej strony w ASO regenerowany to 1400 pln, nowy 4k to te chińskie 200 zł mają się tu nijak. Ale może ceny ASO mają się nijak?
Nie wiem. Może faktycznie spróbuję wyczyścić mojego.
A może mi ktoś podać nr/nazwę/rozmiar uszczelek pod EGR? Bez nich nie będę ruszał a nie bardzo wiem jak tego szukać.
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 19:56   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

Cytat:
Napisał baner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez nich nie będę ruszał a nie bardzo wiem jak tego szukać
I tak chyba kupisz je w ASO, cena nie będzie zwalać z nóg...


Jeżeli nie w ASO, to numery katalogowe uszczelek znajdziesz pod tym linkiem w Fordcat (po rosyjsku):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w języku angielskim znajdziesz w Catcar tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może zainteresuj się też czujnikiem MAF -ten czujnik pracuje tylko na potrzeby EGR-a, może być uszkodzona wiązka, albo sam czujnik (powinien być niedaleko za filtrem powietrza). Prawdopodobieństwo jego awarii jest małe, bo generalnie w tych modelach pada sterowanie elektryczne samego zaworu na skutek nawarstwiania się osadów w zaworze - ale warto sprawdzić...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2017 o 20:09
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 20:00   #7
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

Ja kupiłem nowy EGR za nie całe 500 zł w 2014r i odpukać do obecnej chwili chodzi elegancko. O dziwo nawet nie wyjmowałem ani razu do czyszczenia w przeciwieństwie do starego gdzie średnio co 2-3 miesiące się zawieszał i było trzeba czyścić.
Co do uszczelek to jeśli tylko chcesz przeczyścić możesz dać stare uszczelki. Są metalowe. Ważne aby uszczelki jak i miejsca do których przylega dobrze oczyścić.
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 21:22   #8
baner
ford::average
 
Imię: banerek
Zarejestrowany: 26-04-2014
Model: transit 350
Silnik: 2.4 140 + program
Rocznik: 2008
Postów: 90
Domyślnie Odp: błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

Zauważyłem jeszcze (przed chwilą), że filtr paliwa mam już przytkany. Jeszcze nie na czerwonym ale wyraźnie wskaźnik zmienił położenie (nareszcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Notabene ja jeszcze go nie zmieniałem więc albo jest od nowości albo ma jakieś 80k km. Ale to chyba nie może mieć związku...
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie w ASO, to numery katalogowe uszczelek znajdziesz pod tym linkiem w Fordcat (po rosyjsku):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w języku angielskim znajdziesz w Catcar tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O dzięki wielkie!

Bump:
Cytat:
Napisał Cinekkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem nowy EGR za nie całe 500 zł w 2014r i odpukać do obecnej chwili chodzi elegancko. O dziwo nawet nie wyjmowałem ani razu do czyszczenia w przeciwieństwie do starego gdzie średnio co 2-3 miesiące się zawieszał i było trzeba czyścić.
hmm, czyli egzemplarz ma znaczenie... Myślę, że te 50 do 70 euro chyba mnie nie zrujnuje. Więcej za olej i filtry dałem. Może, że kupię chinola a tego co mam wyczyszczę. Jak się chinol podda to wrócę do starego.
Ciekawe ile z tym roboty jest. Dostęp mam od góry słaby chyba bo daleko ten zawór. a od dołu znowu wysoko i z pleców mogę nie sięgnąć... Ma ktoś jakieś doświadczenia z wymianą w silniku 2.4 z napędem na tył?
baner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 21:55   #9
Cinekkk
ford::average
 
Avatar Cinekkk
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Białystok
Model: Transit
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 127
Domyślnie Odp: błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

W 2,4 jest więcej zabawy...
W 2,2 jest z przodu i trzyma się na 4 śrubkach- demontaż jest dosłownie w parę minut.
W 2,4 bez kanału raczej będzie ciężko bo jest umieszczony bardziej w tylnej części silnika. Nie wiem czy przypadkiem nie jest chłodzony cieczą
Cinekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2017, 22:04   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: błędy EGRu - co znaczą i jak z nich wybrnąć?

Cytat:
Napisał baner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Notabene ja jeszcze go nie zmieniałem więc albo jest od nowości albo ma jakieś 80k km.
Hm... Ja bym zmilczał i się nie chwalił takim osiągnięciem.
W polskich warunkach, gdzie na od 5 do 15% stacji jest fałszowane paliwo diesla, filtr paliwa trzeba zmieniać bardzo często. Ja zmieniam - przyjąłem to jako zasadę - razem z olejem w silniku, praktycznie co ok. 15 kkm. Najczęściej na oryginalny Motorcrafta. Nigdy na tym nie oszczędzałem i nie będę oszczędzał.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-12-2017 o 22:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.