Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2017, 20:32   #1
majakpiotr80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-06-2017
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDC
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Zestaw hamulcowy na tył ?

Jakie zestaw hamulcowy (tarcze+klocki) polecaci na tył do Focusa MK3 ? W sklepie znajomy sprzedawca bardzo mi chwalił Kamokę, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Macie jakieś doświadczenia może, możecie pochwalić ? Dzięki za pomoc!

majakpiotr80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2017, 21:05   #2
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

TRW jak nie chcesz wydać dużo, a mieć bardzo dobre części ub ATE jeżeli możesz wydać trochę więcej i mieć super dobre części. Ja za TRW 280mm na tył płaciłem 270 zł za klocki i tarcze do mk2 (wybrałeś zły prefiks w temacie, mk3 to nie jest 2008-2012), a ATE były za 330. Bardzo tanio, sklep motostacja. W 1.6 pewnie masz te mniejsze tarcze, chyba 265 czy coś takiego, więc będą tańsze.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 12:17   #3
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

Jak ktoś Ci poleca najtańsze chińszczyzny, to zmień sklep. Mam takiego jednego asa, którego podstawowe stwierdzenie to "ludzie na tym jeżdżą". No, dorożkami też kiedyś jeździli...
Odnośnie bardzo dobrych hamulców, za niewielkie pieniądze, to ze swoich wieloletnich doświadczeń mogę Ci polecić tarcze Febi Bilstein. Zdecydowanie najlepszy stosunek cena/jakość. Do tego wsadź przyzwoite klocki, np. TRW, Textar, może być też Febi Bilstein. Osobiście mam tarcze Febi z klockami Remsa, bardzo dobry zestaw. I nie słuchaj, że tarcze i klocki muszą być jednego producenta. Ważniejsze, żeby przy okazji czyścić (a najlepiej wymieniać) prowadniki zacisków, dawać nowe sprężynki, itp. To potem procentuje.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 12:23   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

Tylko że są różne twardości klocków i tarcz, jak źle dobierze, tu ma klocki zjadą tarcze w moment (lub na odwrót). Lepiej wziąć zestaw. Mieszane to można zakładać drogie sportowe hamulce, do których jest pełen opis i specyfikacja, a nie kombinować przy kwocie +-300 złotych.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 12:43   #5
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

Albo posłużyć się doświadczeniem. Kiedyś moim ulubionym zestawem były tarcze Brembo z klockami Remsa, teraz składam sporo zestawów tarcze Febi klocki Textar lub Remsa, tarcze TRW lub Febi i klocki TRW D-Tec. Ale trenowałem także ATE Ceramic + tarcze Febi, perforowany Zimmermann i klocki Remsa. Wszystkie powyższe skojarzenia działają bez zarzutów. Ale np. klocek Remsa i tarcza ATE Power Disc to głupi pomysł, bo klocki faktycznie zjadły tarczę do grubości minimalnej zanim zniknęła połowa grubości okładziny. Problem "zjadania" tarcz występuje najczęściej w samochodach Hyundai/KIA. Założysz tam zamiennikowe tarcze i klocki z OE, to faktycznie zostaje pół klocka i zero tarczy. Ale z Fordami, czy grupą VW i ogólnie większością samochodów z Europy nie ma takich cyrków.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 16:23   #6
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

Ja tam na tyl wsadzam TRW, dosyc tanie i stosunkowo trwale. Jesli chcesz cos sportowego to klocki Ferodo DS najlepsze klocki jakie kiedykolwiek montowale i jednoczesnie najdrozsze ☺
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 16:30   #7
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widzę że w mk3 jest dla wszystkich silników to samo według tej aukcji, 271 mm.

U mnie jest 280mm, a w mniejszych było 265. Jak faktycznie u ciebie jest taka tarcza, to bierz. Dla mnie osobiście febi jest mocno średnią marką, najsłabszą z tych znanych, poniżej już tylko no name'y, ale to moje zdanie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 16:42   #8
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

A ja polecam oryginalne zestawy Forda (tarcze + klocki). Na TRW też zdarza mi się jeździć, ale w przypadku Focusa MK2 oryginalne FORDA są niewiele droższe, dlatego kupuję oryginały. Polecam sklep ford.sklep.pl
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 16:51   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

"Oryginały" nie mają ekonomicznego sensu, bo to tylko za znaki graficzne się przepłaca. Obecne "oryginały" forda to w większości jurid, którego pewnie żaden nabywca "oryginałów" nie chciałby, gdyby wiedział, co kupuje.

Ot, taki powszechny paradoks. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 18:37   #10
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Zestaw hamulcowy na tył ?

Strasznie nie lubię dyskusji w kwestii hamulców, bo doktoryzuję się z tego tematu ponad 10 lat i mam sporą wiedzę, a i tak Janusze robiący 10 000 km rocznie wiedzą lepiej. Dlatego Kolego weuek, dziękuję za Twój komentarz, nic dodać, nic ująć. Kiedyś się facet że mną kłócił, że Ferodo to g... i on nie chce, on tylko oryginał VW. Szkoda tylko, że klocki OE do jego samochodu produkowało wtedy właśnie Ferodo. Ale jak ktoś lubi płacić za nadruk, to zabronisz mu?
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.