Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2019, 06:39   #21
kriswoz
ford::average
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 06-12-2017
Model: Kuga2
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 49
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

u mnie nie działa dioda podpięta pod lusterka, nie zauważyłem także braku działania podczas załączenia AC

kriswoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2019, 22:37   #22
maovi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Newcastle upon Tyne
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał kriswoz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie nie działa dioda podpięta pod lusterka, nie zauważyłem także braku działania podczas załączenia AC
U mnie dioda załącza się jedynie z guzika grzania tylnej szyby i lusterek. Widocznie DPF się dopala bez nich...
maovi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 15:36   #23
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Witam mała zmiana odnośnie kontrolki wypalania DPF to co miałem zrobione z grzania lusterek nie działało w mojej wersji Ford Kuga 2013r przerobiłem i działa kabel przeciągnięty do skrzynki bezpiecznikowej pod maską i włożenie kabla pod przekaźnik F3 środkowy pin pojawia się plus gdy wypala się DPF
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20191014_140748.jpg (97.7 KB, 711 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191014_140934.jpg (97.1 KB, 704 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191014_141023.jpg (97.7 KB, 784 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191014_175306.jpg (93.6 KB, 671 wyświetleń)
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 18:36   #24
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mała zmiana odnośnie kontrolki wypalania DPF to co miałem zrobione z grzania lusterek nie działało w mojej wersji Ford Kuga 2013r przerobiłem i działa kabel przeciągnięty do skrzynki bezpiecznikowej pod maską i włożenie kabla pod przekaźnik F3 środkowy pin pojawia się plus gdy wypala się DPF
kolego zrób dokładnego manuala (eszystkie polączenia, jak poprowadziłes kable z drzwi itd, u mnie tez nie dziala z lusterka.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2019, 19:11   #25
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mała zmiana odnośnie kontrolki wypalania DPF to co miałem zrobione z grzania lusterek nie działało w mojej wersji Ford Kuga 2013r przerobiłem i działa kabel przeciągnięty do skrzynki bezpiecznikowej pod maską i włożenie kabla pod przekaźnik F3 środkowy pin pojawia się plus gdy wypala się DPF
Dobra robota mistrzu, wszystko jasne i przejrzyste już widzę uśmiechy na twarzach ludzi w weekend podłączę koledze.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 08:20   #26
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Kabel przeprowadziłem w drzwiach tak jak idą wszystkie kable złącze odpinasz i są wolne miejsca jest dożo wolnych dziurek a do komory silnika też jest łatwo zdjąłem tą zaślepkę i widać wszystko praktycznie wychodzi kabel przy skrzynce od bezpieczników masę przykręciłem do śruby trzymającej lusterko wczoraj jechałem 120km i byłem zdziwiony bo aż trzy razy zapaliła się kontrolka wypalania trwa to tak do 10minut a jeszcze dodam że ja sobie zabezpieczyłem ten kabelek podpoiłem gniazdo z bezpiecznikiem 5A tak na wszelki wypadek to różnie bywa. zdjęcie drugie jest większe nie wiem jak usunąć te pierwsze ale jest ok
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg prz.jpg (17.5 KB, 537 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pol_pm_przekaznik-mikro-4-styki-20AMP-oryginal-Ford-R-5M5T-14B192-AA-19786_2.jpg (46.7 KB, 536 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bigtomi ; 16-10-2019 o 08:47
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2019, 09:32   #27
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel przeprowadziłem w drzwiach tak jak idą wszystkie kable złącze odpinasz i są wolne miejsca jest dożo wolnych dziurek a do komory silnika też jest łatwo zdjąłem tą zaślepkę i widać wszystko praktycznie wychodzi kabel przy skrzynce od bezpieczników masę przykręciłem do śruby trzymającej lusterko wczoraj jechałem 120km i byłem zdziwiony bo aż trzy razy zapaliła się kontrolka wypalania trwa to tak do 10minut a jeszcze dodam że ja sobie zabezpieczyłem ten kabelek podpoiłem gniazdo z bezpiecznikiem 5A tak na wszelki wypadek to różnie bywa. zdjęcie drugie jest większe nie wiem jak usunąć te pierwsze ale jest ok
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do częstego wypalania wiem że mamy inne silniki i różne warunki jazdy ale może spróbuj mi to pomogło zacznę od początku. A więc
U mnie jeszcze pół roku temu dopalanie odbywało się co 500/600km z czasem zaczęło spadać, czujnik różnicy ciśnienia na biegu jałowym odkąd zaczęłam sprawdzać nigdy nie pokazywał 0 nawet gdzieś o tym pisałem. Wdałem się kiedyś w dyskusję na temat wypalania DPF i jeden gość zabił mnie odpowiedzią. Ja mu pisałem że gdy zapala mi się kontrolka wrzucam 6 i jadę powyżej 2000 obrotów . A on mi na to że ten silnik najlepiej dopala na 4-ce przy 2000 obrotow. Bo jak twierdzi Na 6-ce ma za duże obciążenie i zadymienie ( ile w tym prawdy ???) Ale mówię sprawdzę, odwożąc syna na studia w drodze powrotnej bach zapaliła się kontrolka więc zwalniam redukcja do czwórki mówię do zjazdu jeszcze 20 kilometrów więc jadę 2000 obrotów nie więcej ( wstyd jak byk jakby był rower na autostradzie to by mnie wyprzedzilGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ale uparcie jadę przejechałem mój zjazd następny ( myślę coś nie tak ale jadę dalej) mijają trzeci zjazd bach kontrolka gaśnie i w momencie gdy zgasła szarpało samochodem jakbym na nitro przełączył dopalanie trwało w sumie 47 kilometrów. Gdy dojechałem do domu zatrzymałem samochód patrzę na forscan a tu niespodzianka czujnik różnicy ciśnienia pokazuje 0. Od tej miałem dopiero dwa razy wypalanie ale po przejechaniu powyżej 500 Kilometrów. Też wypalam na 4-ce ale trwa to góra 10 minut.
Szczerze mówiąc nie wiem czy powodem tak długiego wypalania był jakiś błąd czy gość miał rację. U mnie to zadziałało dla wszystkich którzy posiadają silnik DW10 i nie mają na czujniki 0 , spróbujcie
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 01:20   #28
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Jak mam sprawdzić ten czujnik ile pokazuje w forskanie gdzie mam wejść jaki parametr w czym to siedzi
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 08:17   #29
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Ja mam mobilny na androida ale tak samo działa
Po połączeniu się z samochodem wybierz TABELA dodaj pokażą się opcję z którego modułu wybierz PCM I tam szukaj każdy pid jest opisany
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 20:09   #30
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Kontrolka wypalania DPF

Mam pytanie w jaki sposób można zlokalizować ten przekaźnik, czy w s-maxie silnik dw10c, będzie on w tym samym miejscu co u kolegi w kudze?
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.