Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2019, 06:11   #1
dawidpl7
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-12-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Witajcie. Samochód przerywa na wolnych obrotach, obrotomierz w tym czasie nawet nie drgnie, co to może być? Podczas jazdy nic się nie dzieje, nie przerywa, przyśpiesza równo. Dzieje się to raz na 15 sekund, czasem częściej. Samochód Mondeo MK3 1.8 benzyna, miał ktoś coś podobnego i może poratować jakąś radą?

Jedna osoba zasugerowała mi sprawdzenie klapek w kolektorze, czy to może być to? Czy szukać gdzie indziej?

Pozdrawiam

dawidpl7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 07:00   #2
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Może by cewka zapłonowa,nie wiem jaką masz ale te silniki niezbyt tolerują zamienniki.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 07:14   #3
dawidpl7
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-12-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Właśnie cewki jeszcze nie ruszałem, a samochód mam niecałe 2 lata dlatego nie wiem co tam siedzi, najlepiej musiałbym skołować jakąś sprawną na podmiane i wtedy sprawdzić.
dawidpl7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 07:56   #4
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

moga być jeszcze zawory do regulacji. Co prawda w MK4 2.0 miałem taką sytuację - jeździł normalnie ale na wolnych obrotach pojawiało się przerywanie, jakby wypadał zapłon.
Oczywiście cewka tez jest dobrym tropem bo one lubiły padać w tych silnikach. Klapki w kolektorze raczej nie dadzą takiego efektu. Są u Ciebie słyszalne? Stukają?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2019, 08:38   #5
dawidpl7
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-12-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moga być jeszcze zawory do regulacji. Co prawda w MK4 2.0 miałem taką sytuację - jeździł normalnie ale na wolnych obrotach pojawiało się przerywanie, jakby wypadał zapłon.
Oczywiście cewka tez jest dobrym tropem bo one lubiły padać w tych silnikach. Klapki w kolektorze raczej nie dadzą takiego efektu. Są u Ciebie słyszalne? Stukają?
Klapki lekko słychać ale trzeba się schylić żeby je usłyszeć, normalnie stojąc przed samochodem są prawie nie słyszalne.
dawidpl7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 06:27   #6
dawidpl7
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-12-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Jeszcze jedna sprawa, ostatnio bardziej niż dotychczas zaczęły klepać wtryski od LPG (podobno jest to normalne) myślicie że może to być powiązane czy raczej nie? Póki co skłaniam się co do uszkodzonej cewki i myślę że ona jako pierwsza zostanie wymieniona.
dawidpl7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 07:40   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Przerywa na wolnych obrotach 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał dawidpl7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtryski od LPG
tym bardziej zwróć uwagę na zawory...
samo klepanie wtryskiwaczy nie ma żadnego wpływu. Po za tym jak pytasz o coś to nie wprowadzaj w błąd nie podając dokładnych informacji, tak jak w pierwszym poście:
Cytat:
Napisał dawidpl7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód Mondeo MK3 1.8 benzyna
a tu nagle piszesz o:
Cytat:
Napisał dawidpl7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LPG
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.