Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2016, 15:46   #71
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Ja właśnie też wymieniłem EGR przez poszarpywanie. Zawór w jednym z momentów poprostu zatrzymywał się i nie mógł się domknąć. Po wymianie szarpanie ustało takżę pomogło. Jeszcze elektrozawory dość głośno chodzą i je także chce wymienić.

michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 08:48   #72
adek1991
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 07-10-2013
Skąd: Wnętrzne
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

witam. mam problem z moim mondeo mk4 2.0tdci. Problemy zaczely sie po chipie tzn przy obrotak 1800 po wcisnieciu gazu na max byly mocne wibracje do ok 2100 obrotow. usuniecie chipa pomoglo na chwile obecnie nadal pojawiaja sie wibracje calego auta na 4 i 5 biegu dodatkowo pojawia sie problem z szarpamien na zimnym silniku na 2 i 3 biegu w tym zakresie obrotow przy stalej jezdzie problem mija po jakims 1km przejechanym , zaden mechanik nie wie co jest chca mi wyciagac wtryski, rozbierac przeguby metoda chybil trafil....
adek1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 09:53   #73
szczerba
ford::advanced
 
Avatar szczerba
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Smokolandia
Model: MK5
Silnik: 2,0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2021
Postów: 283
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał adek1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... przy obrotak 1800 po wcisnieciu gazu na max byly mocne wibracje do ok 2100 obrotow. usuniecie chipa pomoglo na chwile obecnie nadal pojawiaja sie wibracje calego auta na 4 i 5 biegu dodatkowo pojawia sie problem z szarpamien na zimnym silniku na 2 i 3 biegu ...
Wg mnie to są objawy padającego koła dwumasowego.
__________________
Nie znoszę chamstwa i bezdennej głupoty!
https://www.motostat.pl/user_images/100346/icon5.png
szczerba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 12:47   #74
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawór w jednym z momentów poprostu zatrzymywał się i nie mógł się domknąć. Po wymianie szarpanie ustało takżę pomogło.
Nie trzeba wymieniać, wystarczy wypiłować próg i będzie chodzić jak nowy. mechanicy tego nie robią, bo co policzą za robotę. Budowa tego zaworu jest tak prosta jak budowa cepa, półksiężyc, kółeczko i trzpień.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 20:15   #75
BuBuTaBi
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Opole
Model: MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

ja mam taka teorie moze jest problem z pedalem gazu bo przeciez on jest na potencjometrze a nie na linkach wiec uzywajac padalu sie tak dzieje a gdy wlaczamu tempomat pedalu juz nie uzyasz wiec moze nie generuje jakis problemow tego typu mam to to samo w moim 2.0 115 2008
mam tez szarpanie silnika przerywanie na wysokich obrotach okolo 4 tys i tez nie mam pojecia ehh mam falowanie mocy na 4.5.6 ale podobno to PIERBURG wiec juz bede go wymieniac ale to szarpanie na 2 tys +- na stalym gazie,ehh u mnie to jest mocne jak rano wyjezdzam przejade okolo 500 m i jade stalym 2 tys i wtedy mi szarpnie z 2 moze 3 razy
BuBuTaBi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 20:16   #76
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Takie szarpanie to na 99% EGR.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2016, 21:14   #77
BuBuTaBi
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 28-04-2013
Skąd: Opole
Model: MK5
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 51
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

No a to szarpanie na 4 tys ? to jest takie jak by ktos mi mocno wal zatrzymal na 1 s i tak z 4 razy az przejdzie z 4 tys na 4.3 +- i ciagnie dalej oczywiscie bez mocy moc traci po 3.5 tys jak by turbo juz nie cisnelo wiecej 1 .2 no i 3 to idzie ladnie od dolu ale 4.5.6 to juz jest lipa i wchodzi mi to falowanie mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: ale egr to recykling. no kazdy wie .
wiec czemu on mialby powodowac az takie szarpniecia jak by na chwile 1 s zaplon wylaczylo pare razy ? to tylko przeplywaja spaliny wiec jest slabczy albo nie ?
wiec niby czym on mialby powodowac takie mocne szrpniecia ? blad w podawaniu paliwa?
BuBuTaBi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 09:52   #78
michalj1983
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Tomaszów Lubelski(Polska), Koewacht(Nederland)
Model: MONDEO Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie trzeba wymieniać, wystarczy wypiłować próg i będzie chodzić jak nowy. mechanicy tego nie robią, bo co policzą za robotę. Budowa tego zaworu jest tak prosta jak budowa cepa, półksiężyc, kółeczko i trzpień.
Kolego nie lubię półśrodków. Mechanik policzy za wymontowanie i ponowne zamontowanie. U mnie początkowo wyczyścił ale to nie pomogło więc po kilku dniach zdecydowałem się na wymianę i nie zapłaciłem drugi raz za robotę
michalj1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2016, 22:31   #79
wolf85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2015
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Taaak.. ja też bym bardzo chciał wiedzieć co to jest - przy mocnym,gwałtownym przyspieszaniu na 3,4,5 ,6 biegu falowanie mocy , jakby ktoś za hak ciągnął na ułamek sekundy i puszcza..
Wymienione:
- komplet sprzęgła (udowodniłem mu z pełnym ładunkiem ludzi i bagażu w Alpach że się ślizga) , wysprzęglik odpowietrzony
- oba zaworki Pierburga
- zaślepiony EGR bo przydymiał przy ruszaniu i cofaniu

Dodam, że mocy nie stracił przy tym - na niemieckiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. autostradzie podzedł 200 i pod butem jeszcze trochę zostało. Turbina nie wydaje dziwnych dźwięków, filtry wymienione dwa razy.
Niezależnie od paliwa, temperatury itp. - jak ma humor to będzie poszarpywał .. ktoś coś?

Ostatnio edytowane przez wolf85 ; 22-05-2016 o 22:35
wolf85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 11:24   #80
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał michalj1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego nie lubię półśrodków. Mechanik policzy za wymontowanie i ponowne zamontowanie. U mnie początkowo wyczyścił ale to nie pomogło więc po kilku dniach zdecydowałem się na wymianę i nie zapłaciłem drugi raz za robotę
Tyle że Ty jeździsz do mechanika, a niektórzy to sami robią, bo wyjęcie EGR to 4 śrubki i jest na stole, potem mały drymelek 5 minut i 600 zł w kieszeni. Przeważnie to nagar się zbiera na trzpieniu i też wystarczy wyczyścić, przesmarować.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , przepustnica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.