Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2019, 16:11   #11
Zielony360
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Focus mk3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Nie przemawia do mnie, że nie masz wpływu na czas "pozycji 2". Również mam przycisk, najpierw go naciskam bez sprzęgła, czekam aż zgaśnie komunikat o grzaniu i dopiero wtedy wciskam sprzęgło i jeszcze raz przycisk. Według mnie to jest prawidłowy sposób uruchamiania nierozgrzanego silnika.

Chyba że masz automatyczną skrzynię. Poszukałbym w instrukcji, czy też nie da się*uruchamiać silnika 2-stopniowo.

Zielony360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 22:19   #12
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Pewnie się da, gdy naciśnie przycisk bez sprzęgła, ale to nic nie zmienia. Silnik ma odpalił i tyle, jeżeli musi podsć paliwo, sprawdzić jakieś czujniki, ustawić zawory, klapy itd itp, to powinien kręcić te sekundę czy dwie dłużej i pracować, a nie zgasnąć. Zwłaszcza że ja mam w sumie identyczny problem i ta sama sytuacja występuje też przy zwalnianiu/hamowaniu, więc to nie jest kwestia odpalania. Moje auto jest teraz w warsztacie, pod tym kątem też mają sprawdzić, może coś wyjdzie.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:57   #13
AMONeMK3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2015
Model: Focus Mk3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Z tym że gaśnie w czasie jazdy to słyszałem opinie że winę ponosi EGR. U mnie gaśnięcia w czasie jazdy niema. Najgorsze jest to że zmierzyłem sprężanie a nie ma informacji na temat prawidłowego ciśnienia. Szukałem w AutoDacie i w HGS Dacie, dzwoniłem do serwisu i nie mają takich informacji, tak więc nie mam się do czego odnieść. Dzisiaj ściągam kolektor ssący i pokrywę zaworów, zobaczymy co tam się dzieje choć mam mieszane uczucia.
AMONeMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 15:01   #14
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Ja właśnie rozmawiałem z facetem, u którego teraz miałem auto, mówi że jego zdaniem jest to wina oprogramowania i utrzymywania obrotów. Ja kupiłem auto ze skopanym softem, a później robiłem chip, ale z tego wynika że gość podkręcił mi tylko to skopane oprogramowanie, a trzeba było wgrać oryginalne i dopiero podkręcać. A Ty co tam masz u siebie? Ktoś z forum chyba wgrywa oryginalne oprogramowanie za jakieś grosze.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 08:56   #15
AMONeMK3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2015
Model: Focus Mk3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie rozmawiałem z facetem, u którego teraz miałem auto, mówi że jego zdaniem jest to wina oprogramowania i utrzymywania obrotów. Ja kupiłem auto ze skopanym softem, a później robiłem chip, ale z tego wynika że gość podkręcił mi tylko to skopane oprogramowanie, a trzeba było wgrać oryginalne i dopiero podkręcać. A Ty co tam masz u siebie? Ktoś z forum chyba wgrywa oryginalne oprogramowanie za jakieś grosze.
Czytamy od początku do końca, wgrany jest świeży soft w ASO Ford-a.
AMONeMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 10:05   #16
AMONeMK3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2015
Model: Focus Mk3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Rozmawiałem z profesorem ZUTu w Szczecinie który obliczył wartość ciśnienia sprężania ze stopnia sprężania i stwierdził że kompresja jest za niska. Rozbieram motor. Ciekawi mnie tylko dlaczego spadła na wszystkich jednocześnie, czyżby LongLife? Albo był przygrzany. No nic, graty zamówione - wszystkie najlepsze, co ciekawe w tym silniku fabrycznie występują panewki super wzmocnione.
AMONeMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 11:10   #17
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Jaka wyszła kompresja na zimno? Jak rozbierzesz silnik wrzuć proszę zdjęcia gładzi cylindrów, tłoków, pierścieni tłokowych, głowicy z zaworami i samych przylgni zaworowych. Weź średnicówkę i zmierz cylindry jaka jest różnica średnicy wzdłuż i w poprzek bloku (czy jest jajo). Jak wyjmiesz pierścienie, zobacz czy mają ostre krawędzie czy już są przytarte.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2020, 18:18   #18
AMONeMK3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2015
Model: Focus Mk3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 163
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik odpala i momentalnie gaśnie na zimno (nie takie proste). Film.

Jako że uporałem się z problemem, przepraszam że tak późno ale opowiadam co było.

Źródło zamieszania to zawor EGR. Jego wymiana na nowy przyniosła zamierzony skutek tj. samochód odpala i jeździ bez problemów. Po weryfikacji okazało się że zawor się nie zamykał A komputer rozpoznawał jego zamknięcie. Skutkowało to spadkiem kompresji ale fikcyjnie ponieważ powietrze zamiast do kolektora szło w wydech przez otwarty EGR, co skutkowało że samochód jak widać na filmie odpalał i momentalnie zgasł z braku wiatru.

Dla potomnych, raz jeszcze przepraszam że tak późno.
AMONeMK3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.