Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2020, 14:25   #11
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Też ostatnio zacząłem używać Archoil AR6900-D MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i sobie chwale.
Nie wiem czy ma to jakiś związek z wypalaniem, bo interfejs BT OBD mam od paru dni, a u mnie Forscan Lite na komórke nie chce sie łączyć, bo mam VGATE iCar Pro,
ale zauważyłem w Car Scanner, że współczynnik DPF soot % na obwodnicy Wrocławia, na odcinku około 25 km wypalił się z 85 % na 6 %.
To możliwe?
Wydaje się dość efektywny ten filtr jeśli jest tak na prawde.

Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 17:32   #12
Mr. Borsuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Pruszków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Jak najbardziej możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podczas procesu wypalania DPFa w trakcie jazdy najczęściej soot spada do 6%, load często schodzi do 0%. Przyznam że nie wiem jak wygląda sytuacja bez Archoil, gdyż używam od zakupu.
Mr. Borsuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 17:48   #13
P405
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2019
Skąd: Swieciechowa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Icar pro łączy się z forscan lit. Aplikacja pokazała mi dzisiaj 27.2 g jako masa sadzy w filtrze. Silnik 2.2 TDCi 2009 r. Pytanie przy ilu gramach zaczyna się wypalanie ?

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
P405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 18:07   #14
Fosgen
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 280
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Małe pytanko - jakie paliwo lejecie korzystając z Archoil AR6900-D MAX?
Zwykły diesel czy premium? No i jakie proporcje na ok. 50l paliwa?
Fosgen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 08:35   #15
Walec71
ford::beginner
 
Avatar Walec71
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Ja staram się tankować we wtorki na Shell’u, bo V-Power jest w cenie normalnego oleju. Jakoś tylko do shella jestem przekonany, a na ile ten Vpower jest paliwem premium, tego nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Walec71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 09:41   #16
Zielony360
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2014
Model: Focus mk3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 80
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Optymalna liczba cetanowa wynosi ok. 55. Archoil przy stosowaniu 1 ml na 1 l paliwa podnosi liczbę*cetanową o 5. Paliwo premium ma 55, więc jak dolejecie Archoil, to będzie miało 60. Wiadomo, komputer dostosuje mieszankę, tylko po co przepłacać i sprawiać, że liczba nie jest optymalna?

Archoil to tak naprawdę rodzaj dodatku, który dolewają w rozlewniach, tworząc paliwo premium.

Stosowałbym regularny olej (liczba cetanowa 50-52) z porządnej stacji, żeby był możliwe czysty. Ja osobiście, o czym już wspominałem, mam okazję tankować paliwo z Niemiec, które nie zawiera biododatków.
Zielony360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 10:03   #17
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

Ja używam dodatku poprawiającego smarność ropy firmy Liqui Moly. Profilaktycznie. Nic niepokojącego nie zauważyłem, jak również nie wyczuwam jakiejś poprawy (musiałbym rozebrać układ paliwowy by obejrzeć elementy narażone na tarcie). Co do wypalania dpf, w moim 2.0 TDCi 150km, po wypaleniu dpf_load spada do 3% a dpf_soot na 18%.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 16:01   #18
Mr. Borsuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Pruszków
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jak napisał kolega wyżej Archoil w proporcjach 1ml na 1L ON.

Tankuje na Orlen, Lotos, czasem Shell, w zasadzie i tak każde paliwo oprócz wysokooktanowej V-Power Racing 100 jest wyprodukowane przez polskie koncerny. Czy przy Archoil tankować premium? Moim zdaniem, działanie bez sensu.

Dla zaspokojenie ciekawości zrobiłem pół zbiornika z Archoil na Vervie, drugie pół na zwykłym ON, nie zauważyłem różnic zarówno w poprawie dynamiki, poprawie spalania, ani różnic w samym procesie wypalaniu DPFa, więc skoro jest tak samo na paliwie premium i zwykłym, i jeśli używacie dodatków do paliwa które swoje przecież kosztują, bezsensem jest przepłacać za droższe paliwo. Najważniejsze by nie tankować jakiegoś shitu na stacji No Name, wtedy najlepszy dodatek do ON może nie pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez Mr. Borsuk ; 05-03-2020 o 16:07
Mr. Borsuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.