Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2014, 14:01   #11
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

Nie ma wpływu sucho - mokro itp. Pukanie słychać tylko przy pokonywaniu dużych nierówności. Odgłos dochodzi jakby z okolic prawych tylnych drzwi. Coś jakby luzem wisiało i przy nierównościach obijało się o ściankę.

redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 17:58   #12
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

Może drzwi tylne są zbyt mocno podniesione lub opuszczone i zamek wydaje takie dźwięki w kontakcie z ryglem w błotniku ?
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 13:29   #13
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

Muszę was koledzy przeprosić. Swoich mechaników zresztą też, chociaż czy ja wiem? Pukanie powodowało drzewko zapachowe zawieszone na uchwycie ponad lewymi tylnymi drzwiami. Odkryłem to dopiero gdy jechałem z otwartym oknem i drzewko wpadło w furię. Z drugiej strony musicie wierzyć, że to były odgłosy jak z zawieszenia skoro mechanicy poświęcili temu kilka godzin.
redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 13:35   #14
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

;D bo to jest norma że stuki z tyłu w 50% pochodzą z rzeczy tam pozostawionych. W Vectrze też mi coś biło, pojechałem na szarpaki, mechanik że tuleje do wymiany, pojechałem do drugiego, tuleje w porządku, ale stukało cały czas. Dopiero przy zmianie kół odkryłem że gaśnica walała się po nadkolu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i przeszły stuki z tylnego zawieszenia ;P
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2014, 14:22   #15
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

U mnie było to samo. Coś mi niesamowicie mocno prało. Okazało się że wypadła jedna ze starych śrub do kół z woreczka który miałem między tym styropianem a płytą i trzaskała się po metalowej komorze na koło zapasowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ogólnie masa odgłosów z tył to wina właśnie tego otworu na koło i elementów nim znajdujących się. Do płyty musiałem dokleić gąbki aby amortyzować uderzenia na nierównościach. Gąbki podłożyłem i podkleiłem także pod lewarek. Obkleiłem tylne nadkola i część podłogi matą bitumiczną. Jest ciut ciszej ale cudów nie ma.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 12:15   #16
sosna2005
ford::beginner
 
Avatar sosna2005
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1,4 B+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

U mnie stuk powodowała tylna klapa. Nie wiem dlaczgo i w jaki sposób ale na postoju jak potrząsałem klapą to siedziała sztywno natomiast podczas jazdy nawet na małych dołkach stukała jak by była niedomnięta. Na trop wpadłem jak zacząłem jeździć po podwórku z otwartą klapą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy stuków nie było. Odsunąłem trochę bolec od zamka klapy (3mm) w strone przodu pojazdu - klapa ciężej się zamyka na zamku ale za to mocniej przylega do uszczelki i dzięki temu denerwujące stuki ustały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sosna2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2014, 16:36   #17
waldikal57
ford::amateur
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

Witam , w temacie stukania tylnego u mnie stukała luźna klamra pasa bezpieczeństwa, ot taka ciekawostka, pozdrawiam
waldikal57 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 14:47   #18
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

W moim Fusionie trzeszczenie i stuki powodował plastik wokół tylnej szybki (też lewa strona), pomizianie smarem bolców jak i wkrętów zlikwidowało wszystkie dźwięki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2014, 10:42   #19
persy
ford::amateur
 
Avatar persy
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

U mnie były dwie przyczyn silnych (czasem bardzo!) stuków z tyłu - oczywiście pomijając walające się po bagażniku rzeczy/bagaże/gaśnice itp.:
- częściowo wylany amortyzator tylny - na szarpaku niby był jeszcze OK, ale czasami po "sprężeniu" na wybojach nie od razu wracał do pozycji wyjściowej
- półka z tworzywa przykrywająca bagażnik - wystarczyło ją lekko podgiąć na rogach
persy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2016, 16:55   #20
Nygus25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2015
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 18
Domyślnie Odp: Stuki lewy tył od czego ?

Ja jednak mam raczej stukanie pochodzace z zawieszenia(oczywiscie tylnego),jadac po wybojach slysze glosne stukanie w TP kole,jakby tarcza hamulcowa o cos walila,
co ciekawe,naciskajac delikatnie pedal hamulca calkowicie cichnie.
Mysle ze moze to byc jakis defekt tylnych klockow...
Nygus25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.