Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2020, 08:32   #721
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał bartek1013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

1. Jaką wybralibyście wersję mając do wyboru Active/St Line? Poza zwiększonym prześwitem i kilka kg więcej na rzecz Activa większej różnicy chyba między nimi nie ma? Dodam tylko, że auto użytkowane będzie użytkowane na co dzień w dużym mieście.
2. Jeden ze znajomych mi ziomków, twierdzi że w przypadku EB warto Skrócić interwał wymiany oleju do 8000/9000 km, nie uważacie że to trochę szybko? Oczywiście nie jestem pazerny, tylko zastanawiam się czy zbyt częste wymiany też nie będą miały jakiegoś ujemnego wpływu. Auto docelowo będzie docelowo robić między 11 a 14 tysiaków rocznie.
3. Skonfigurowałem sobie auto, dodałem lampy, lakier, lotkę i system automatycznego zamykania lusterek. Do tej pory najniższa, telefoniczna oferta jednego z salonów to 71300, zastanawiam się na ile jest to atrakcyjna cena. Macie jakieś doświadczenia, jeżeli chodzi o negocjacje? Koniec roku chyba nie ma zbyt wielkiego przełożenia na upusty w przypadku aut na zamówienie?

to póki co tyle, za każda odpowiedź dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kieruj się wyglądem, między innymi. Active może się podobać, a dla innych jego wygląd może być zbyt pretensjonalny. Mi się bardzo podoba i był to świadomy wybór. Na plus Activa przemawia między innymi 2 cm większy prześwit. Niby niedużo, ale przy pokonywaniu krawężników każdy cm się liczy. Do tego progi są osłonięte, co też trochę pomaga.
Co do wymiany oleju, zalecany interwał 30.000 km to jakiś żart. Ja wymieniam co 15.000, tylko, że u mnie jest to 5 miesięcy. U Ciebie - proponuję 1 x roku, co starczy, jak piszesz, na około 10-15 tkm.

rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 12:24   #722
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Dajcie znać jak ktoś stanie się posiadaczem silnika mHev 125/155 km czyli miękkiej hybrydy.
Zastanawiam się nad tą opcją w Fieście ale najpierw chciałbym poznać opinie użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 09:22   #723
rydzadam
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Kaszuby
Model: Fiesta Active
Silnik: 1,0 Ecoboost 140 KM
Rocznik: 2019
Postów: 67
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał PrzemKo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dajcie znać jak ktoś stanie się posiadaczem silnika mHev 125/155 km czyli miękkiej hybrydy.
Zastanawiam się nad tą opcją w Fieście ale najpierw chciałbym poznać opinie użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umów się na jazdę próbną, jak już te Fiesty będą. Ja myślę o jeździe próbnej nową Pumą. W ostatnim Motorze jest też test nowego Focusa 1,5 mildhybrid. Wiem, że to inne auto, inny silnik, ale można poczytać.
rydzadam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2020, 22:42   #724
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał rydzadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umów się na jazdę próbną, jak już te Fiesty będą. Ja myślę o jeździe próbnej nową Pumą. W ostatnim Motorze jest też test nowego Focusa 1,5 mildhybrid. Wiem, że to inne auto, inny silnik, ale można poczytać.
Jeździłem już pumą mildhybrid 155km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrażenia pozytywne ale czekam na informacje użytkujących na codzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 16:15   #725
motion950
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-10-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Zrobiłem dziś objazdówkę po salonach, nie ma wersji z tą miękką hybrydą na jazdy próbne. Ogólnie straszna bieda w salonach. W jednym salonie gość mówił, ze zamiast full led są lampy LED które po prostu zamiast halogenowej mają żarówkę ledową. W ogłoszeniach widzę „projektorowe led”. Czy ktokolwiek z Was widział jak to świeci? Czy to jakiś nowszy wynalazek niż fullled i ma szanse świecić równie dobrze?
motion950 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2020, 17:51   #726
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał motion950 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem dziś objazdówkę po salonach, nie ma wersji z tą miękką hybrydą na jazdy próbne. Ogólnie straszna bieda w salonach. W jednym salonie gość mówił, ze zamiast full led są lampy LED które po prostu zamiast halogenowej mają żarówkę ledową. W ogłoszeniach widzę „projektorowe led”. Czy ktokolwiek z Was widział jak to świeci? Czy to jakiś nowszy wynalazek niż fullled i ma szanse świecić równie dobrze?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu w Siedlcach póki co na razie jedyna chyba fiesta z mild hybrid.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 00:10   #727
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Cytat:
Napisał motion950 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogłoszeniach widzę „projektorowe led”. Czy ktokolwiek z Was widział jak to świeci? Czy to jakiś nowszy wynalazek niż fullled i ma szanse świecić równie dobrze?
Ford zastapil zarowke h7 dioda led. Podobno dzieki temu spalanie jest nizsze - nie jest to zauwazalne ale o iles tam obniza emisje co2.
Rozwiazanie to jest dostepne od tego roku (bodajze od kwietnia), wiec owszem nowszy wynalazek., ale jak to swieci (?) - jest tu osobny watek odnosnie wymiany reflektorow na full led, i jak narazie nikt tam nie pisal czy swieci lepiej czy gorzej czy moze tak samo (jak full led).


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2021, 22:51   #728
wowo213
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 19-01-2018
Model: fiesta mk8
Silnik: 1.0
Rocznik: 2017
Postów: 191
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Byłem dzisiaj na przeglądzie i wyszło na rolkach, że różnica 8% w hamowaniu między lewym, a prawym kołem na przedniej osi. Jak było u was ?.

Zastanawiam się czy ta różnica nie jest spowodowana systemem EBA ,EBD.
Był to mój 1 przegląd w życiu więc nie wiem, czy 8% z 30% możliwych to wartość którą należało by się przejmować, diagnosta mówił, że nie, ale chciałbym poznać wasze zdanie..
wowo213 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2021, 11:37   #729
Waldzior
ford::beginner
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Ford KA MK2. Fiesta MK8 ST Line 1.0
Silnik: 1.2 69KM i 1.0 140KM
Rocznik: 2010 i 2020
Postów: 16
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Kupiłem Fiestę z wyprzedaży rocznika 20 , 1.0 st-line 140KM , wyposażona jest w projekcyjne światła LED , powiem wam że świecą one bardzo dobrze , porównuję je do Astry K z 17 roku bo taką miałem , tam były żarówki H7 + soczewki , Astra przy Fieście świeciła słabo , żółte światło i krótki zasięg oświetlanego pola .
Waldzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 09:17   #730
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Też się zastanawiałem nad nową Fiestą ale poczekam do przyszłego roku i biorę jednak Forda Puma w wersji 155 mild hybrid. Póki co wstrzymuje mnie manulana skrzynia i czekam z niecierpliwością na automat w wersji mild hybrid!
Ale gratuluje wyboru bo Fiesta jeździ się super!
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.