Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2012, 20:36   #141
fideln
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: ełk , zalewo
Model: mk3
Silnik: tdci 131
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Dzisiaj 21:32fideln
witam wszystkich szczęśliwców posiadających mondeo mk3 2.0 tdci z 2005 r. chcem sie pochwalic w ten weekend podjewłem sie wymontowanie zaworu egr i sie przestraszyłem co zobaczyłem połowa przeswitu tego zaworu była zaklejona takim nagaren ze masakra tak cięzko to było doczyscic ze masakra ale to szczegół udało mi sie nawet bez koniechnosći zmiany uszczelki pod tyn zaworem . przy okazji tez ile dałem rady wyczysciłem kolektor dolotowy i teraz jest wszystko czyste jak ta lala . po odpaleniu auta o niebo lepiej chodził i jest bardziej zrywniejszy i przestał kopcic tak jak to bywa przy ostrym przyspieszeniu

Bump: . Wyczytałem tez na forum ze istnieje możliwość zaslepieńia tego zaworu i tak zrobiłem ale tego nie polecam jesli zawór egr jest wyposażony w czujnik bo to koliguje z całym układem i powoduje zapalenie sie nielubianego chek . tak u mnie sie wydażyło wiec ja odrazu zdjełem tą zaslepke ale komtrolka nie zgasła więc zrobiłem test licznika i próbowałem wykasować ale nie dało sie ręcznie . jest taki sposób klubowicze odłączcie akumulator na 30 minut i po sprawie pozdrawiam

fideln jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 09:05   #142
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

nie było łatwo, ale założyłem zaślepkę (blaszkę)

różnic podczas jazdy nie czuję, pozostaje świadomość, że nie leci czarny syf do kolektora dolotowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 09:23   #143
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Na "sztywno" czyli z dziurką czy bez? Bo do dzisiaj nie otrzymałem odp jak jest lepiej i co to za różnica.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 09:40   #144
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,156
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

na sztywno, bo przykręcone dwiema śrubkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a blaszka bez dziurki
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 09:40   #145
Mieto-68
ford::average
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus C-Max/Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 183
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Takie gadanie, czyli powinni wprowadzić zakaz poruszania się po drogach samochodów z przed 2000 roku , bo przecież one wszystkie trują na potęgę ,obawiam się że te wszystkie ekologiczne wymysły są po to żeby ktoś na tym nieźle zarobił...
EKOLOG - człowiek wiedzący o życiu rzeczy błędne i szkodliwe, niekiedy przykuty do czegoś zielonego na trwałe związanego z podłożem i mający wspólny język z kudłatą młodzieżą radośnie dyndającą w ramach protestów z drzew, kominów lub mostów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mieto-68 ; 05-01-2013 o 09:44 Powód: literówki:)
Mieto-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 18:40   #146
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Życzę Wam wszystkim zaślepiaczom samych Kamazów, Starów, Tatr i innych takich wynalazków minionej dekady przed maską. Wąchajcie smroda.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 19:32   #147
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Życzę
zamelduj do CBA : Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo ORMO już wymarli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

.....
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 09:37   #148
piotrh
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Wieliczka
Model: był s-max, teraz grand tourneo connect
Silnik: 1,5 ropniak
Rocznik: 2016
Postów: 39
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Życzę Wam wszystkim zaślepiaczom samych Kamazów, Starów, Tatr i innych takich wynalazków minionej dekady przed maską. Wąchajcie smroda.
E, wrzòd, taki z ciebie eko popapraniec że w jednym ze swoich postòw poradziłeś wyciąć dpf.
Jak ci się nudzi, to moze wyjdź sobie na plac centralny i powdychaj świeże powietrze wprost z huty.
piotrh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 14:01   #149
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Wystarczy jeden wulkan i całe dziesięciolecia wyrzeczeń z CO2 biorą w łeb.
Ile CO2 powstaje przy wyprodukowaniu samochodu a ile produkuje sam samochód?
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 14:51   #150
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: egr, zaślepiony. prymitywnie,ale jaki efekt!!!

Cytat:
Napisał piotrh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
E, wrzòd, taki z ciebie eko popapraniec że w jednym ze swoich postòw poradziłeś wyciąć dpf.
Jak ci się nudzi, to moze wyjdź sobie na plac centralny i powdychaj świeże powietrze wprost z huty.
Wrzód to Ty sam jesteś i to tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

Zapalonym ekofanem nie jestem, do drzew się nie przywiązuję. Jeśli chodzi o wycinanie DPFa, to nadal uważam to za słuszne, gdyż to niedopracowany wynalazek do wyciągania kasy z portfela jest.
Co do EGRa, to jest to element, który służy silnikowi (o ile poprawnie działa) i uwierz mi potrafi śmigać bez awarii długo. W znaczącym stopniu wpływa na obniżenie emisji tlenków azotu oraz utlenienie pozostałych w spalinach niespalonych węglowodorów (HC) oraz obniżenie temperatury spalania ubogiej w tlen mieszanki.
Jakby przeglądy w tym durnym kraju wyglądały tak jak powinny wyglądać, to byś sobie zaślepił do najbliższego przeglądu.
Jak chcesz mieć lepszego kopa, to sobie mocniejszy silnik kup.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.