Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2018, 19:55   #1
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie FordPass a nawigacja w telefonie

Cały ten FordPass zaczyna powoli mieć jakiś sens:
- pojawiają się informacje drogowe
- są informacje dotyczące naszego samochodu, a nowe modele będą miały jeszcze większą funkcjonalność.
Ale tu pojawia się pewien problem - a mianowicie jeśli chce się mieć FordPass i nawigację w telefonie.
Chodzi o to że aby FP mógł działać potrzebuje dwóch rzeczy: internetu i zaznaczonej (albo zaptaszkowanej) opcji w telefonie "multimedia audio" (w moim przypadku Samsung).
W pierwszym przypadku nie ma problemu, ale w drugim jest już nie tak wesoło.
Zaznaczona opcja powoduje wyłączenie głośnika w telefonie co powoduje brak komunikatów głosowych.
Przy odznaczonej działa nawigacja z komunikatami ale FP i inne aplikacje które mogły by być uruchamiane na S3 już nie.
Zawsze można się zapytać - skoro są informacje drogowe w S3 to po co nawigacja w telefonie - według mnie odpowiedź jest prosta
Dla mnie jest to Naviexpert
- radary
- kontrole drogowe
(a bez dźwięku bardzo łatwo jest coś przeoczyć, a wtedy np. 500 setek i 10 pkt, albo 3 miesiące rowerkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Ciekawią mnie wasze spostrzeżenia na ten temat.
A może ten problem występuje tylko w telefonach Samsunga ?

robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 05:27   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: FordPass a nawigacja w telefonie

Witam

A czy próbowałeś wybrać jako źródło dźwięku, urządzenie bluetooth?

Ja tak robię w moim Sync 1 => wtedy komunikaty z programu nawigacyjnego w telefonie, słyszę w głośnikach radia

Sparowanie telefonu z samochodem, powoduje, że głos idzie z głośników samochodu,
a nie z wbudowanego głośnika i nie ma to związku z modelem telefonu

Chyba żaden telefon nie odtwarza dźwięku jednocześnie przez BT i wbudowany głośnik

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bt04.jpg (40.2 KB, 67 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 08-10-2019 o 11:45
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 08:29   #3
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: FordPass a nawigacja w telefonie

Zawsze to jest jakaś opcja aby dźwięk szedł przez BT.
Tu nie chodzi o jednoczesne odtwarzanie dźwięku przez BT i głośnik.
A co twojej sugestii - wyglada to tak jak byś dzwonił samdo siebie - jest spore opóźnienie.
Na trasie jest to do ogarnięcia ale w mieście jest to już problemem - można nie zdążyć zareagować.
Zresztą taką opcję przesyłania dźwięku po BT ma tylko chyba Sygic
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 11:29   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: FordPass a nawigacja w telefonie

Witam

Wiem, że mamy inne auta, ale idea jest chyba podobna => przełączyć się na BT

Gdy przełączę się na BT jako źródło dźwięku, to jednocześnie
- uruchamiam odtwarzacz mp3 w telefonie
- program nawigacyjny

w momencie komunikatów, muzyka w telefonie przełącza się na komunikaty z nawigacji
i wszystko idzie przez głośniki samochodu

Do nawigacji używam IGO Primo, ale Google Map też daje radę

Na co dzień mam osobną nawigację i nie używam telefonu do nawigowania => robiłem tylko eksperymenty z ciekawości

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2018, 21:21   #5
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: FordPass a nawigacja w telefonie

Udało mi się rozwiązać ten problem. Może się komuś przyda.
Jest to bardzo proste - ściągamy belkę i zmieniamy dźwięk z Sync na dźwięk w telefonie.
W moim przypadku pomogła aplikacja SmartThings z Samsunga (nie mam pojecia jak to będzie w innych markach).
Dźwięk trzeba zmieniać z każdym razem kiedy chcemy korzystać z nawigacji - to jest jedyna wada (nie zapamiętuje ustawień).
Dzieki temu mamy działający FordPass i nawigację z komunikatami w telefonie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20181105-212252_Samsung Experience Home.jpg (82.9 KB, 141 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez robo007 ; 13-11-2018 o 21:24
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 15:31   #6
hamsik
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-05-2018
Skąd: Zgierz
Model: Ford Fiesta Titanium
Silnik: 1.0EB 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 55
Domyślnie FordPass nie pobiera danych z samochodu.

Już od dłuższego czasu walczę z tym systemem.
Po pierwszej instalacji FordPass w telefonie wszystko funkcjonowało poprawnie.
Na telefon mogłem pobrać dane z samochodu dotyczące ilości paliwa, stanu oleju czy też ilości przejechanych kilometrów. Przez przypadek odinstalowałem aplikację FP z telefonu i po ponownej instalacji mam problem z tym systemem. Telefon nie pobiera danych z samochodu. Oczywiści w samochodzie na ekranie jest ikona FordPass, informuje ,że działa. Nawet z pozycji menu FordPass mogę zadzwonić do dilera Forda -czyli jest komunikacja FordPass - telefon.
Jeżeli w telefonie kliknę na "szczegółowe informacje o pojeździe" to FordPass w telefonie każe włączyć mi FordPass w systemie SYNC w samochodzie, a przecież FP w samochodzie jest cały czas włączony. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to wszystko "naprawić" ?
Mój SYNC to tzw. SYNC2.5

Odpowiem. Pobiera dane w czasie jazdy samochodem.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-10-2019 o 10:04
hamsik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 08:56   #7
Koras1916
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mk4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 7
Domyślnie FordPass connect - brak możliwości aktywacji

Cześć, to mój pierwszy post na forum dlatego chciałem się przywitać.

Przechodząc do tematu, od tygodnia jestem posiadaczem nowego focusa z systemem FordPass connect. Podczas odbierania samochodu z salonu, sprzedawca wszystko mi skonfigurował, pokazał co i jak i wszystko pięknie działało. Po kilku dniach zniknęły mi strzałki w prawym górnym rogu, które wskazują czy moduł podłączony jest do internetu. Zgodnie z instrukcją chciałem sprawdzić w ustawieniach czy włączony jest internet, jednak wchodząc w "fordpass connect" - "ustawienia połączeń" nic się nie pokazywało oprócz kręcącego się kółeczka. Postanowiłem zaktualizować sync3 do wersji 3.3 19052. Aktualizacja przebiegła bez problemu i tu przechodzę do sedna sprawy. Za żadne skarby nie mogę ponownie połączyć aplikacji na telefonie z samochodem. Nie pomogło przywracanie do ustawień fabrycznych synca i ponowna instalacja aplikacji na telefonie. Po wprowadzeniu wszystkich danych na telefonie aplikacja autoryzować apkę w samochodzie ale w samochodzie nie wyskakuje komunikat o akceptacji, a w telefonie ciągle widzę komunikat "oczekiwanie na aktywację". Czy ktoś z Was miał podobną sytuację?

Dodam, że sync nadal nie ma połączenia z internetem.

Ps. Jeżeli był taki temat to proszę o info, mi nie udało się odnaleźć tego zagadnienia na forum.
Koras1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2019, 09:54   #8
piwokogrzrgorz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2019
Skąd: Koszalin
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Działający fordpass w polsce

Witam.
Od dłuższego czasu obserwuje forum i wiele problemów dzięki niemu rozwiązaniem. Teraz jednak postanowiłem sam napisać, po pewnym zdarzeniu.

Wracając wczoraj z Warszawy spotkałem na stacji właściciela escape identycznego jak mój, kolor, silnik, wersja. Normalnie identyczny, dlatego zmieniliśmy kilka zdań tankując auta i chwilę później. Jakie było moje zdziwienie jak pokazał mi, że fordpass u niego działa, otwieranie, odpalanie, etc...

Auto z USA ściągnął dla niego i przygotował jakiś handlarz spod Warszawy. Naprawił, przygotował papiery i pokazał mu jak używać ford pass. Pan Niebyt Nie widział, że to jakiś wyjątek, że u niego działa a u innych nie. Poprosiłem aby dał mi kontakt do tego kto mu to zrobił... i tu zaczął się dziwnie wykręcać, że nie wie czy może, że to jednak jakaś ochrona danych osobowych... jakby się wystraszył że u niego działa i nie widział co mu tam ustawili. Dziwne.

Działało to na pewno na app fordpass, nie na tej app do hybryd bo widziałem.

Widać, ktoś chyba doszedł jak to uruchomić, a po prostu się nie ujawnia, albo nie jest świadomy że dla innych to ważne i nie wiemy jak to uruchomić.

Może jest tu nas więcej? Bo na własne oczy widziałem że może to poprawnie funkcjonować u nas. Ktoś coś rozwiązał w temacie, bo sprawa dotyczy dość szerokiej gamy modeli zze wiekiej wody?
piwokogrzrgorz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 17:32   #9
wojptak
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: Działający fordpass w polsce

Używam Fordpass mobile na telefonie ale nie mam Fordpass connect (GSM w samochodzie). Rozumiem, że takie funkcje jak zdalne otwieranie samochodu itp. to u mnie nie mogą działać. Jednak pobiera poprawnie informacje o natężeniu ruchu (widzę to na nawigacji) ale w telefonie widzę tylko licznik przebiegu samochodu a poziomu paliwa już nie. Czy też tak macie czy mam coś nie tak?
wojptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 09:14   #10
suszekmarcin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Belgia
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: FordPass a nawigacja w telefonie

Witam
Mam tak samo. U mnie pokazuje jeszcze żywotność oleju, a poziomu paliwa brak.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
suszekmarcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.