Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2012, 22:54   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak...tu sie zgadzam, wiec pozwol innym miec swoje.
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CR nie pali od strzala. Starsze systemy odpalaly szybciej (nizsze cisninie).
Ja nie mam z tym problemów... Moim zdaniem zarówno tddi jak i tdci SPRAWNE odpalają tak samo szybko (z dokładnością do normalnego oglądu sytuacji...) więc nie ma się co zwalać, że tdci "nie pali od strzału", tylko podać racjonalne wytłumaczenie ...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np u mnie ELM sie laczy i pokazuje, ze nie ma bledow, a wiem, ze sa.
Jak czytam jak Ty rozumiesz działanie ELM327 i programów diagnostycznych to nie dziwię się, że Ci nie chce pokazać błędów... Jak coś takiego piszesz, to wypada podać co i jakim programem próbowałeś przeczytać... Np. ELMconfig poprzez ELM327 nie chce czytać z PCMa silnika 1,6tdci a FORScan na tym samym ELM327 czyta bez problemu z tego sterownika silnika...
ELM327 jest tu zupełnie niewinny - kwestia doboru programu...
Aby nie było niejasności ELM327 i jego pochodne są tylko interfejsami amatorskimi, choć normalnie i ze zrozumieniem stosowane potrafią przekazać prawdziwy stan auta w zakresie przewidzainym w używanym programie.
W sytuacjach profesjonalnych do diagnostyki Fordów (za wyjątkiem Galaxy I i najnowszego Ka - bo to nie są Fordy) powinno się używać interfejsu VCM z oprogramowaniem IDS.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-11-2012 o 23:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 23:41   #22
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tddi jak i tdci SPRAWNE odpalają tak samo szybko...
Ja mialem trzy kolo siebie (2xtdci i 1 TDDI) i wiem jaka jest roznica, ale klocic mi sie nie chce.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc nie ma się co zwalać, że tdci "nie pali od strzału", tylko podać racjonalne wytłumaczenie ...
Podalem.


Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak coś takiego piszesz, to wypada podać co i jakim programem próbowałeś przeczytać... .
ScanXl z dodatkiem do Forda. Przeczytaj dokladnie - program sie laczy, znajduje auto i podaje, ze bledow jest brak, co nie jest prawda. Dlatego ELMa nie uzywam i nie interesuja mnie protokoly, CANy i inne. Urzadzenie jest do wykonywania operacji a jak to robi mnie nie interesuje. Nie potrzebuje i nie chce byc specjalista od ELM, bo raz, ze mam ciekawsze rzeczy w zyciu, a dwa to jak potrzebuje to mam dostep do troche lepszego sprzetu ktory wiecej potrafi.

Problem tematu jest wg mnie rozwiazany wiec dyskusja skonczona.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 11:22   #23
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Zgadzam się z faktem ze TDDi pali szybciej, bo mam mondeo mk3 TDDi i pali za 1szym przekreceniem....a tdci musi pokręcić....
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 20:51   #24
patttom
ford::beginner
 
Avatar patttom
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK4, Focus Active MK4
Silnik: 2.2 TDCi, 1.5
Rocznik: 2011, 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

też miałem problem z rozruchem. Odpalał za 2, 3 razem po kręceniu 4-5 sekundowym. Wymieniłem świece żarowe, czujnik położenia wałka rozrządu, przy okazji musiałem akumulator, jak się okazało miałem problem z rozrusznikiem, był nieco rozsypany ale kręcił. skończyło się naprawą za 250 zł. zacznij od rozrusznika, życzę powodzenia.
patttom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 21:30   #25
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał patttom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czujnik położenia wałka rozrządu,...
Niestety przy uszkodzeniu tego czujnika silnik nie odpali w ogole, wiec jest to latwe do eliminacji.

W przypadku uszkodzenia czesci wymienionych w watku sa nastepujace efekty:
- EGR - po odpaleniu pracuje nierowno i nie wkreca sie na obroty
- Swiece zarowe - przy nizszych temperaturach kreci dlugo, silnik "podlapuje" (chce odpalic, ale nie zapala), smierdzi niespalona ropa, a po odpaleniu pracuje nierowno ale wkreca sie na obroty
- rozrusznik - Czasami potrafi puscic dymka, albo glosniej odpalic, ale najczesciej odpala normalnie tylko, ze dlugo i dosc wolno kreci

W rozruszniku wyrabia sie tulejka walka i walek od strony bendiksa. Na lozysku wtedy powstaje luz i mimo, ze rozrusznik wyglada normalnie to jest duzo slabszy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 15:06   #26
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- rozrusznik - Czasami potrafi puscic dymka, albo glosniej odpalic, ale najczesciej odpala normalnie tylko, ze dlugo i dosc wolno kreci
Głośniej czyli jak ? bo u mnie słychać jak by coś buchnęło i odpala...
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 15:53   #27
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Odpala z szaprnieciem jakby poduszki silnika byly uszkodzone. Prawdopodobnie ma za niskie obroty zeby rowno zapalic i kiedy juz odpali a ma podane za duzo paliwa to rzuci silnikiem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 18:53   #28
szakal22
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Olecko
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2010
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku uszkodzenia czesci wymienionych w watku sa nastepujace efekty:
- EGR - po odpaleniu pracuje nierowno i nie wkreca sie na obroty
Ja bym jeszcze podpowiedział abyście przy wymianie filtra paliwa sprawdzili czy nie macie opiłków metalu koloru zółtego-złotego w filtrze. Jeśli tak to problem z EGR może być następstwem właśnie opiłków i pyłu z pompy wysokiego ciśnienia, które krążą w obiegu paliwa(filtr zatrzymuje te większe, mniejsze niestety się przedostają i zaburzają prace wtrysków). W serwisach widza od razu że jest coś nie tak z EGR'em i zalecają wymianę EGR'a nie lecząc przyczyn - po jakimś czasie problem powraca.
szakal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 19:18   #29
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Ale serwis nie wymieni EGRa jezeli nie ma jego bledu, a jezeli jest blad EGR to nie jest uszkodzenie pompy.
To dwa zupelnie inne problemy i jeden nie jest zwiazany z drugim.

No i te pompy nie sa tak wrazliwe jak Delphi wiec trzeba albo jezdzic na rozpuszczalniku albo miec z pol milona km, zeby miec uszkodzona pompe.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2012, 06:34   #30
szakal22
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Olecko
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2010
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Przecież nie napisałem ze to musi być przyczyna....

problem opiłków w paliwie jest dość ściśle powiązany z EGR - nie chce się za bardzo rozpisywać - chodzi głownie o to, że poprzez zakłócenia pracy wtrysków przez opiłki powstaje smród niedopalonego paliwa, ponadto zadymienie spalin i nierównomierne obroty motoru. Kolejnym następstwem zakłóceń w spalaniu jest osadzanie się tłustych, niedopalonych spalin w (EGR) oraz innych elementach po stronie spalin jak filtr cząstek stałych, katalizator itd. Jest to wtórna usterka pierwotnej przyczyny, jakim jest normalnie syfiaste paliwo.

Ja akurat tak mam - dlatego wskazuje że może być. Ja nie jeżdżę na rozpuszczalniku. Staram się rozważnie wybierać stacje benzynowe. A jednak jednego razu musiałem trafić na trefne paliwo... mój pech.

Byłem w trzech serwisach - jeśli pokazywało błąd to tylko EGR - pompa w porządku - do dzisiaj jeżdżę na tej samej pompie, która pracuje - nie ma błędów.
A jednak opiłki w paliwie posiadam....

Naprawa tego nie jest tania - wymaga minimum czyszczenia całego układu paliwa łącznie z wtryskami, pompami, przewodami paliwa i bakiem. Wszystkiego przez co przepływa paliwo. W najgorszym przypadku wymiana wszystkiego na nowe. Dlatego jeżdżę aż padnie pompa wtedy tak czy siak trzeba robić.

Dlatego też zazdroszczę ludziom co jeżdżą na "nie polskim" paliwie. W Polsce człowiek nigdy nie jest do końca pewien co wlewa do baku.

Pytanie do 'mkaminski100' czy w naszych silnikach montowany jest jeden rodzaj(jednej firmy) pompy paliwa?
szakal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.