Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2014, 18:45   #1
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Witam czy zna może ktoś procedure wymiany oleju w asb powershift?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-10-2020 o 11:58
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 22:02   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Witam

PowerShift MPS6/6DCT450 wymiana oleju.Wykasować wszystkie kody diagnostyczne.Olej w skrz.biegów zagrzany.Wciśnij całkowicie pedał hamulca i zaciągnij ham.ręczny.Zapal silnik.Dzwignia zm.biegów po min.20 sek. w każdej pozycji.Zgaś silnik.Wymontuj obudowę f.powietrza.Wykręć korek wlewu oleju.Imbus, chyba 8 mm.Auto stoi na równej powierzchni.Zdejmij dolną osłonę silnika.Auta, produkcja do stycznia 2009 3 korki.Od lutego 2 korki spustowe.Imbus chyba 8 mm. wykręć je i spuść olej.W tylnej części skrzyni przy lewym nadkolu, jest plastikowa obudowa f.oleju.Wykręć ją.Nasadka 30 lub 32, dokładnie nie pamiętam.Wymień wkład filtra zalewając olejem.Olej BO-DC/6U7J-M2C936AA/BA 6 litrów.Zalewasz filtr, resztę do skrz.biegów.Obudowę filtra dokręcasz 15 Nm a wszystkie korki 43 Nm.Wciskasz pedał ham. ręczny zaciągnięty.Odpalasz silnik.Dzwignia zm.biegów we wszystkich pozycjach min. 20 sek.Wyłącz silnik.Przy lewym wew.przegubie półosi jest korek kontrolny.Wykręć go.Imbus 8 mm.Złap ten olej do czasu jak będą lecieć krople.Zakręć korek kontrolny.Moment 43 Nm.Ten złapany olej wlewasz do skrz.biegów.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 22:21   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Trochę za prosto... Złapany olej należy zmierzyć i w oparciu o jego ilość wyznacza się ilość oleju do dolania do skrzyni.
Konsekwentnie odradzam samodzielną wymianę oleju w PS. W stosunku do ceny oleju z ceną filtra oleju (120zł za malutki filterek...), cena samej jego wymiany nie jest duża. W warsztacie niezależnym z dostępem do etis (Ford Sławek w Katowicach) za wymianę płacę ok. 150zł. Jak na 60kkm przebiegu między wymianami to nie bankrutuje, a ma się pewność poprawnej realizacji procedury.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-01-2014 o 22:26
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 22:48   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Witam

Masz rację tedi k, że należy złapany olej zmierzyć i przeliczyć.Powiedziano mi, że w taki sposób jaki opiszę ,błąd może być plus minus 80..100 ml.


pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 14:12   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Witam

Chcę uściślić końcową fazę wymiany oleju.Po wlaniu oleju i odpaleniu silnika a także przekładaniu dzwigni zm.biegów we wszystkich pozycjach,olej który złapiemy po odkręceniu korka kontrolnego,wlewamy spowrotem do skrz.biegów.Wlewamy do czasu aż zacznie wyciekać z korka kontrolnego.Po unormowaniu się wycieku,zakręcamy korki,wlewowy i kontrolny 40-45 Nm.Na tym etapie wymiana jest zakończona.Przekładnia wcześniej nie powinna być w trybie awaryjnym ani mieć zapisane kody usterek.Sprawdzanie oleju przy zbyt niskiej temperaturze prowadzi do nalania zbyt dużej ilości oleju natomiast przy wysokiej małej ilości oleju.

Chcę pytającego o procedurę wymiany oleju przeprosić za nieścisłość w końcowej fazie wymiany oleju.Przepraszam.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 16:26   #6
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Dzięki za całą dyskusję na temat wymiany. Do tej pory serwis samochodu robiłem sobie sam ale z wymiana oleju w asb chyba dam sobie spokój i odwiedze specjaliste . Tylko obawiam się żeby nie wlali oleju który spełnia specyfikacje a kosztuje 20 zł l
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2014, 21:55   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Cytat:
Napisał pablomax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Tylko obawiam się żeby nie wlali oleju który spełnia specyfikacje a kosztuje 20 zł l
Olej zawsze sobie kupuję sam (i ten silnikowy i do PS) i zawożę go do wymiany. Filtry (w tym ten do PS) także. No i zwykle patrzę na ręce, co jest zalewane. Dzięki temu wiem na czym jeżdżę. Do tego na cenach tych materiałów zwykle jestem "do przodu" cirka o koszt wymiany - czyli można powiedzieć "wymiana gratis"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście trzeba trochę poszukać po sklepach internetowych, ale zwykle się opłaca.

Cytat:
Napisał pablomax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... odwiedze specjaliste ....
Aby była szansa, że Ci to zrobi jak należy, musi mieć dotęp do etisa - czyli autoryzację Forda. My tu na Śląsku w okolicy Katowic mamy 2 takie warsztaty - Ford Sławek w Katowicach (do którego ja jeżdżę) oraz PZ Service w Mikołowie. Oba mają autoryzację i używają oryginalnego systemu diagnostycznego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-02-2014 o 22:01
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 16:49   #8
pablomax
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: C Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

mam jeszcze pytanie czy po odkręceniu tych 2 korków spustowych zleci 6 l oleju?
Bo tak sobie licze 5l oleju 405zł +1l 89 zł + filtr 105 zł daje to 599 więc jak to możliwe ż w serwisie wymieniają za 600???? promocja na robote 1Zł:wink:
pablomax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2014, 20:00   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Wchodzi czasem nawet trochę więcej niż 6l...
Za 600zł to raczej nie leją Motorcrafta - na Motorcrafcie w ASO wołają za wymianę z materiałami wg mnie powyżej 900zł.
W cenie 600zł zapewne masz olej w rodzaju Castrol Transmax Dual - też spełniający wymagania specyfikacji Forda dla PS - jeżdżę na nim - i kosztujący po 47zł w litrowych butelkach - np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 20:16   #10
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

. . .

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 28-03-2017 o 20:34
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.