Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2019, 09:24   #1
ZetRTW
ford::amateur
 
Imię: Zenon
Zarejestrowany: 16-02-2019
Skąd: Wałbrzych
Model: ford EDGE
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Przekładnia kierownicza - demontaż

Panowie prośba o podpowiedź dotyczą tematu demontażu przekładni kierowniczej.
Muszę niestety zdemontować ponieważ dostała strzała i pękła w bardzo dziwny sposób. Niestety aby zdemontować z tego co zauważyłem to muszę opuszczać kołyskę, ale może jest inne rozwiązanie. w poprzednim aucie(passat) wyciągałem ją od strony kierowcy przez nadkole...musiałem tylko zdemontować koła i odkręcić kilka śrub od spodu oraz krzyżak.

ZetRTW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2019, 09:32   #2
ZetRTW
ford::amateur
 
Imię: Zenon
Zarejestrowany: 16-02-2019
Skąd: Wałbrzych
Model: ford EDGE
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Informacja dla potomnych, demontaż przekładni dosyć prosty, zajęło mi to z kolegą 1h, odkręcamy prawie wszystkie osłony od spodu aby dostać się do kołyski w której śruby przednie popuszczamy a tylne odkręcamy całkiem, opuszczamy ją, odkręcamy również całkowicie stabilizator i przekładnia po odkręceniu wszystkich zbędnych śrubek wyciągamy przez koło od strony kierowcy.
ZetRTW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 13:00   #3
damascus7
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Pomorskie
Model: EDGE, Fiesta ST Line
Silnik: 3.5 AWD, 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017, 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Mam pytanie,bo stoję przed podobnym dylematem. Mój dostał w koło i kierownica chodziła delikatnie skokami ale było wspomaganie,zrobiłem próbnie ponad 80km bez problemów (nie ciągiem) i nagle po dłuższym postoju błąd brak wspomagania itp. Po skasowaniu działa,ale nie wiadomo jak długo, dlatego wolę wymienić całą kpl. przekładnię.Czy przekładnia z silnikiem od europejskich wersji pasuje? Mam 3.5V6 AWD. Na allegro większość mają taki numer F2GC-3D070-AK, moja amerykańska ma nr H2GC-3D070-AA.

Ostatnio edytowane przez damascus7 ; 28-09-2020 o 18:46
damascus7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 19:22   #4
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Ponoć jak się ma w swoim kamerę na przedniej szybie to trzeba ze starego uszkodzonego magla elektronikę do nowego przekładać, ja nie przełożyłem i mi nie działa system utrzymania pasa ruchu, pojawia mi się komunikat "wadliwe działanie systemu utrzymania pasa ruchu wymagany serwis". Nie mogliśmy go do końca przyuczyć, poza tym działa poprawnie. Będę go musiał ponownie demontować.
Jeden jak i drugi magiel był z 3.5V6 z 2018 roku z TITANIUM AWD

Ostatnio edytowane przez IRO3.5V6 ; 28-09-2020 o 19:26
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 20:27   #5
damascus7
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Pomorskie
Model: EDGE, Fiesta ST Line
Silnik: 3.5 AWD, 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017, 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Właśnie aktualnie nie mogę namierzyć o podanych numerach z USA. Jest pełno z EU. Nie mam kamery. Potrzebuję całą z elektroniką dla świętego spokoju, jak się kręci kołami na uniesionym na podnośniku aucie czuć takie harczenie i skoki tam gdzie jest silnik elektryczny bo dostał w prawe koło i aż zgiął się drążek,więc musiało też oberwać wewnątrz przekładni. Skąd nabyłeś swoją nową przekładnię? Na allegro po numerach czy z innych źródeł?
damascus7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 21:23   #6
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Na allegro, trafiłem po modelu i roczniku, a nie było z czego wybierać. Ten co kupiłem kamery na szybie nie miał, magiel demontowali przy mnie.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2020, 10:35   #7
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 173
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Witaj ,przerabiałem temat rok temu, przekładnia musi mieć te same numery co stara, wtedy będzie działać u mnie nawet kontrolka silnika sama się wykasowała po wymianie Starą mam na części choć jest podejrzenie że do wymiany jest tylko elektro bezpiecznik (podobno 50 zł) A sam demontaż dość prosty.....

Bump: I jeszcze podpowiedż:
z tego co pamiętam istotne są też pozostałe numery za wyjątkiem daty produkcji bo wiadomo że może być przecież z innego dnia albo miesiąca tak że nie łatwy temat.
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2020, 00:54   #8
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przekładnia kierownicza - demontaż

Ogarnąłem temat, przełożyłem sam silniczek bez wyciągania przekładni, w nim się znajduje cała elektronika. Temat jest dość trudny ponieważ silniczek ten napędza przekładnię za pomocą paska a trzeba go poprawnie założyć, potem zostaje drobna regulacja tj. odpowiednie napięcie go. Mnie przez temat tej wymiany przeprowadził za rączkę kolega z Forda, sam bez jego wiedzy bym sobie nie poradził. Teraz już wszystko działa poprawnie, system utrzymania pasa ruchu też wrócił.
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.