Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2009, 10:02   #1
piehol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Krakow
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Koledzy zauważyłem dziwną rzecz 2.0 TDCI 130KM i chciałbym sie skonsultować z wami czy u was jest tak samo?? Jeszcze nie zrobiła sie prawdziwa zima a moje auto bardzo długo sie nagrzewa. Jeszcze nie jest tak źle kal złapie pare skrzyzowań na zielonym i depne mocno w pedał to widze ze łapie temeprature po 10 min 90%, ale zdziwiło mnie to bardzo jak złapie mnie korek, ruszam na zilnym silniku i po przejechaniu np 2 km wchodzi mi tak ok 70% i nagle jade 30 min w korku na 1 biegu 4km/h godzine więc chlodzenia powietrzem nie ma i momentalnie powinno sie zrobic ciepło a u mnie wskazówka powiedziałbym ze nawet opada do 1 kreski na 60 %....... Co sądzicie o tym i czy jak zastawie czymś wloty powietrza to nic sie nie stanie??? Do roboty mam niecałe 8 km i chciałbym żeby sie zrobił cieplejszy troche szybciej niż pod bramą wjazdową do pracy...

__________________
2.0 TDCi 130 KM wersja ghia plus xenony, skóra, podgrzewane fotele, ESP,tempomat,komputer,klimatronik,nawigacja,6PP,sp ryskiwacze reflektorów itd itd... ogólnie wszystko
piehol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 10:20   #2
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

z tego co ja czytałem na forum to problem moze leżeć po stronie małego termostatu , lecz nagrzewanie tego silnika to ok 6-7 km
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 11:46   #3
papa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Witam. Ztego co zauważyłem u siebie wymieniłem mały termostat bo był niesprawny i teraz do całkowitego nagrzania potrzebuję około 14 kilometrów jazdy w mieście szybciej się nagrzewa jak silnik jest na wiekszych obrotach co we Wrocku jest raczej nie możliwe,natomiast gdy wyjadę na trasę to po 5 km jest 90stopni z tego co rozmawiałem z naprawdę dobrym mechanikiem który forda ma w jednym palcu to te silniki tak mają potrzebują się wkręcić na obroty żeby szybko złapac temperature.Pozdro
papa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 12:31   #4
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

mam podobny problem i przegladalem kolego forum, tematy obszerne sa bodajze 2 albo 3 i jeszcze kilka innych, mniejszych. ludzie sie zala, generalnie problem jest zawsze ten sam, krecisz powyzej 2tys lapie temp do 90, albo w granicach 86-88 stopni, przestajesz krecic spada do 70-75...
niektorzy nie wymieniaja nic i pisza, ze tak musi byc, inni wymienili maly termostat, albo i duzy, czy tez dwa naraz, niektorym pomoglo, niektorym z kolei tylko na krotko, a jeszcze innym wcale, temat rzeka, nie ma rady...
ja poki co nie robie nic, mam nadzieje, ze sprawa nie odbija sie na silniku. jezdze glownie w trasie po 400km i temp mi skacze od 70-75 do 85-90, zalezy jak operuje pedalem gazu
nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakac, co wiecej ktos tutaj pisal, zeby sprawdzic jakies rurki chyba chlodnica silnik, czy cieple, czy zimne... itp ale nigdy nie widzialem zdjec, a samochody to nie moja profesja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bynajmniej szybko ogrzewa wnetrze auta, a to plus, szczegolnie zima
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 12:44   #5
papa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Jeżdząc po miescie już jak się nagrzeje to trzyma 90stopni za to na trasie nie ma problemu czy jadę szybciej czy wolniej strzałka stoi na środku.Natomiast na mieście w korkach gdy nie jest nagrzany temperatura spada gdy ruszę i troche przejadę podnosi się.w korku na wolnych obrotach przy 70 strzałka troche opada,Ale jak pisałem na początku gdy złapie temperaturę 90 to trzyma już cały czas czy jade w korku czy normalnie wszystko jest ok.Mój mecanik mówi że to jest związane z odprowadzaniem ciepła przez te silniki i że jak jest niska temperatura potrzebują czasu żeby się nagrzać.
papa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 16:18   #6
sygulap
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo ghia x
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Jestem po wymianie pompy wodnej i termostatu , i silnik rozgrzewa się dużo wolniej niż przed wymianą. Ale max . jest to 10 km przy tem. około zera
sygulap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 16:25   #7
massiwo
ford::average
 
Avatar massiwo
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Miasto Boga
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 180
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

to pieknie, bo mi temp nie trzyma... wg mnie temp powinine lapac do 12km... diesel w koncu to nie bena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
massiwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2009, 20:07   #8
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Cytat:
diesel w koncu to nie bena
Po pierwsze i przedewszystkim...to jest DIESEL.
Wszyscy tylko wymieniają jakieś termostaty. Ja w zeszlym roku miałem to samo. Już zamierzałem się z kupnem termostatu gdy pojechałem na zmiane oleju, filtrów i wszystkich płynów jak co roku.Płyn chłodniczy miał około 5 lat jescze za czasów pierwszego właściciela. Temp. jego zamarzania około -22*C. Po wymianie na nowy, samochód przez zeszłą zimę nagrzewał się po około 3.5-5 km max. Wskaźnik stał po środku skali i ani drgnął...
Warto sprawdzić temp. płynu chłodzącego i wymienić na nowy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 16:31   #9
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Snajper_881 mam rozumiec ze tylko po wymianie plynu wszystko wrocilo do normy z trzymaniem temperatury? ktos juz mi doradzal wymiane plynu ale wskazania temp zamarzania pokazaly na dwoch miernikach -46 i -52*C. dlatego zaczalem od malego termostatu bo duzy trzyma dobrze. niestety nic to nie dalo - wszystko jest po staremu - czyli na niskich spada, a kto zima jezdzi na wysokich obrotach? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wynika z tego ze starsze plyny szybciej nabieraja temperatury i otwieraja termostat pomimo ze czujnik temp silnika pokazuje temp okolo 70-75*C - oczywiscie mowa tu o niskich obrotach (moglem cos pokielbasic bo nie wiem gdzie zamontowany jest czujnik temp silnika)
musze jeszcze sprawdzic temp wezyka po malym termostacie bo jeszcze tego nie zrobilem, faktem jest ze zbiorniczek wyrownaczy jest cieply
na wysokich tez mam wskazowke po srodku skali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komus jeszcze sie poprawilo zauwazalnie po wymianie plynu?
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 21:50   #10
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Witam kiedyś pisałem o tym w swoim temacie objawy te same które tu podajecie ,wymieniłem mały termostat i duży nic nie pomogło ten typ tak ma i nic nie można z tym zrobić.A jak ktoś pisze że u niego jest ok to musi jeździć w trasie ,bo na dużych obrotach silnik grzeje się szybko lecz jak obroty spadają to i wskaźnik temperatury nam spada
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.