Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2024, 17:36   #1
sylwas72
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 17-02-2024
Model: Escape
Silnik: 1999 cm3
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Ford Kuga/Escape USA

Witam.
Stoję przed decyzja o zakupie Forda Escape (201Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN sprawdzony i teoretycznie wszystko zgadza się z tym co mówi sprzedawca.
Auto było uszkodzone lewe tylne drzwi, wywalone kurtyny, lekko uszkodzony słupek. Auto przed naprawa wyglądało tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy warto brać, nie mam doświadczenia z autami z USA.
Dziękuje za opinie.
Pozdrawiam.

sylwas72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2024, 23:36   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

Jak to zwykle bywa, pewnie znajda się zwolennicy i przeciwnicy samochodów zza oceanu. Gdybym to ja był na Twoim miejscu szukałbym jednak wersji EU, łatwiej serwisować taki samochód i później łatwiej go też odsprzedać.
Tych wersji Kugi jest całkiem sporo w ogłoszeniach i bez trudu byś coś znalazł z rynku europejskiego, a nawet z polskiego salonu.
Mając w kieszeni taką lub nieco wyższą kwotę mógłbyś nawet postarać się o bezwypadkowy egzemplarz, a nie po przygodach, jak ten z ogłoszenia. Wbrew pozorom 70k zł to nie jest jakaś jakaś superoferta z USA.
Nie wiem czy szukasz konkretnie benzyny ale weź pod uwagę, że 2-litrowy ecoboost, zwłaszcza w połączeniu z automatem, będzie palił dużo lub bardzo dużo, bo z tego znane są te silniki. Poza tym nie jest to jakaś wybitnie udana konstrukcja i ma swoje bolączki. W tym wypadku bardziej polecany, oszczędny i udany konstrukcyjnie jest diesel 2.0 (150 lub 180KM)
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 05:12   #3
Irek-89
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Dębica
Model: Escape
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

No ale za te pieniądze w wersji Europejskiej będzie miał skromniejsze wyposażenie. Dla mnie uszkodzenia nie były duże.

Może rozważ tą ofertę?: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja go oglądałem osobiście. Niezłe wyposażenie i cena dużo niższa. Tylko silnik 1.5

Ostatnio edytowane przez Irek-89 ; 18-02-2024 o 07:37
Irek-89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 18:12   #4
sylwas72
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 17-02-2024
Model: Escape
Silnik: 1999 cm3
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


No właśnie wyposażenie jest bez porównania.
Co do silnika to gdzieś czytałem żeby nie brać 1,5, potwierdził to też mechanik, który zagląda czasami do mojej Zafiry.

A jak wygląda praca i awaryjność skrzyni z tego auta ?

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-02-2024 o 07:45
sylwas72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 18:37   #5
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

Cytat:
Napisał sylwas72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VIN sprawdzony i teoretycznie wszystko zgadza
A jakie i ile wcześniejszych usterek, czy kolizji miał przed ostatnią pokazaną ? Prześledziłeś ? Na teraz dobrze wygląda, przebieg bardzo niski i wyposażenie pełne
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2024, 19:59   #6
sylwas72
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 17-02-2024
Model: Escape
Silnik: 1999 cm3
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Według autobazy jest jedna szkoda w maju zeszłego roku, przebieg tez się niby zgadza.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-02-2024 o 07:45
sylwas72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2024, 06:33   #7
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

Szukając auta gotowego ściągniętego z USA trzeba mieć świadomość o podstawowych założeniach aut z USA.
Przedewszystkim rozmowa dotyczy Forda a nie jakiegoś unikatu. Takie auta z USA ściąga się aby wyszło taniej niż auta EU. Po drugie auto z USA zawsze jest po wypadku, auto które ma wymienioną ćwiartkę ale robił to fachowiec który ma pojęcie a zleceniodawca nie dziadował na częściach będzie w lepszym stanie niż auto uderzone lekko w przedni zderzak ale wiesio pseudo handlarzyk pokleil wszystko na kropelkę i wcisnął nieświadomemu klientowi. Sposób naprawy jest kluczowy w tym przypadku.
Kolejny aspekt to pochodzenie auta, wbrew temu co można znalesc w internecie Kanada i jej okolice to zły kierunek. Fordów z okolic Kanady naprawianych na handel trzeba się wystrzegać jak ognia.
Moim skromnym zdaniem jako człowiek który przerobił ponad 2000 samochodów marki Ford z czego połowa z USA uważam że kupno 10 letniego Forda sprowadzonego z USA z przebiegiem pod 200tys to zły pomysł. Jeśli kupować takie auto to z przebiegiem max 100tys.
Ostatnia sprawa. Jeśli chce się kupić auto z USA które z założenia było ściągnięte aby zaoszczędzić/zarobić to do oględzin trzeba zabrać człowieka który się na tym zna i nie da sobie wcisnąć pudrowanego trupa z Kanady z zabezpieczeniem antykorozyjnym podłogi w której są dziury.

Żeby za mocno nie narzekać. Od lat osobiście jeżdżę autami z USA. Aut w takich pieniądzach, w takim stanie i z takim przebiegiem nie da się kupić nigdzie indziej. Moje prywatne auta po wypadku naprawione przeze mnie osobiście są w lepszym stanie niż 90% bezwypadkowych sztuk.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 19-02-2024 o 06:36
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2024, 12:14   #8
sylwas72
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 17-02-2024
Model: Escape
Silnik: 1999 cm3
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Kuga/Escape USA

Zdaję sobie sprawę, że praktycznie każdy zza oceanu jest mniej lub więcej bity. Ten przypadek, który biorę pod uwagę moim zdaniem nie miał dużych uszkodzeń, wygląda że miał tylko to jedno zdarzenie. Stan licznika potwierdzony, tak mi się przynajmniej wydaje, wyposażenie bardzo dobre, dlatego wziąłem go po uwagę.
sylwas72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.