Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2023, 14:55   #91
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

9 tys.kilometrów przekroczone. Średnie spalanie z całego dystansu spadło do 6.8L. Oleju w silniku nic nie ubyło. Planuję pierwszą wymianę przy 15tys. Jeżdżąc drogami ekspresowymi i autostradami nie potrzeba trzymać kierownicy, ponieważ Focus idealnie utrzymuje się pomiędzy pasami. W Golfie jest tak samo. Różnica jest tylko taka, że po sygnalizacji, żeby trzymać ręce na kierownicy w Golfie wystarczy kierownicę dotknąć, a w Focusie trzeba nią ruszyć. Aktywny tempomat wraz z utrzymaniem na pasie ruchu, to genialne rozwiązanie, które odciąża kierowcę. Jadąc po nierównej nawierzchni w Focusie zaczęły pojawiać się pierwsze skrzypienia w lewym środkowym słupku. Na razie odgłosy są na akceptowalnym poziomie. Poza tym wszystko z autem jest ok.

Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2023, 20:06   #92
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Sprawdziłeś poziom błędu wskazania spalania względem dystrybutora?
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2023, 09:16   #93
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a w Focusie trzeba nią ruszyć.
Nie do końca - wystarczy złapać, może jest to mniej delikatne i słabiej wyczuwalne niż w Golfie. U mnie z reguły lepiej działa 'dotyk' po wewnętrznej stronie kierownicy, ale nie muszę nią ruszać.
Są nawet filmiki, że wystarczy wsadzić butelkę z wodą i to imituje trzymanie kierownicy.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2023, 16:27   #94
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Cytat:
Napisał mdmowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca - wystarczy złapać, może jest to mniej delikatne i słabiej wyczuwalne niż w Golfie. U mnie z reguły lepiej działa 'dotyk' po wewnętrznej stronie kierownicy, ale nie muszę nią ruszać.
Są nawet filmiki, że wystarczy wsadzić butelkę z wodą i to imituje trzymanie kierownicy.
Sprawdzę jeszcze raz, ale na 99% dotyk nie działa. Dusiłem kierownicę w różnych miejscach. Może w Twojej najbogatszej wersji wyposażenia jest inna kierownica?

Bump:
Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłeś poziom błędu wskazania spalania względem dystrybutora?
Sprawdzałem kilkukrotnie i komputer zaniża spalanie góra o 0,2L. Nie zmienia to faktu, że Golf pomimo większej pojemności silnika i 4 cylindrów pali mniej od Focusa.

Ostatnio edytowane przez Tomasz76 ; 26-06-2023 o 16:31
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 12:05   #95
mdmowski
ford::advanced
 
Avatar mdmowski
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-09-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Focus MK4 Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 240
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Cytat:
Napisał Tomasz76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzę jeszcze raz, ale na 99% dotyk nie działa. Dusiłem kierownicę w różnych miejscach. Może w Twojej najbogatszej wersji wyposażenia jest inna kierownica?
Możliwe, że jest inna, ale u znanego Niemca z YT jest chyba zwykły ST-Line i wciska butlę. Popróbuj sobie na spokojnie; u mnie wystarczy przytrzymać lekko kierownicę na około 1 sekundę w różnych miejscach.
mdmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2023, 08:21   #96
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Sprawdziłem i kierownica działa tylko na ruch. Na dotyk nie działa, nawet gdy mocno ściskasz.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2023, 16:51   #97
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Już 11 tys przejechanych kilometrów. Przy 10tys komputer sam wyzerował przebieg auta. Na głównym wyświetlaczu przebieg całkowity oczywiście pozostał. Podsumowując, średnie spalanie z pierwszych 10tys. wyniosło 6,8 litra. Będę teraz sprawdzał od nowa. Na razie mam 6,6 litra. Gdybym miał podsumować zakup po przejechaniu 11tys/km, to uważam, że Focus spełnił moje oczekiwania. Powiem nawet więcej, nie spodziewałem się tylu zalet. Jestem bardzo zaskoczony dobrym wygłuszeniem wnętrza, kulturą pracy 3 cylindrowego silnika(brak wibracji) oraz jego dynamiką, systemem Sync4(działa płynnie) brakiem usterek oraz prowadzeniem. Zobaczymy jak będzie dalej.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2023, 19:49   #98
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

12 tys przebiegu. Auto spisuje się nadal bardzo dobrze, więc nie mam o czym pisać. Średnie spalanie z 2 tys/km wynosi 6,5L. Przy 15 tys planuję wymianę oleju w serwisie.
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2023, 11:50   #99
Tomasz76
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-10-2021
Skąd: Wielkopolska
Model: Focus Active X FL
Silnik: 1.0 hybrid mhev 155KM A7
Rocznik: 2023
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

13 tys. przebiegu. Auto spisuje się nadal beż zarzutu. Do tej pory nie miałem nawet najmniejszej usterki. Golfa 8 sprzedałem, więc kończę porównanie obydwu modeli.
Przed sprzedażą Golfa zrobiłem jeszcze porównanie przyspieszenia od 0-100km/h i elastyczności obydwu modeli. Dla przypomnienia Focus ma pojemność 1L i moc 155KM , a Golf pojemność 1.5L i moc 150KM. Obydwa auta mają automatyczne skrzynie i są miękkimi hybrydami. Niestety zawiodłem się bardzo, ponieważ żaden z samochodów nie okazał się szybszy. I Golf i Focus jechały równo, a różnice były minimalne. Przez 2 dni testowałem VW I.D3 po FL. Chciałem przekonać się, czy warto już przesiadać się na auta elektryczne.

Ostatnio edytowane przez Tomasz76 ; 08-08-2023 o 11:57
Tomasz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 21:00   #100
dgbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja

Hej to i ja coś dołożę od siebie.
Titanium 1.0 155 km, automat, Sync4, przejechane już prawie 9 tys.
Do tej pory w samochodzie nic się nie wydarzyło, wszystko śmiga tak jak w dzień odbioru. W wnętrzu nie pojawił się żadne odgłosy złego spasowania, nic nie skrzypi, trzeszczy i nic się nie urwało.

Wyciszenie, tutaj mam porównanie focusa Mk3 (przed liftem, bieda wersja trend) i mk4. Jak na moje ucho to niebo a ziemia, w mk4 przy 160 km/h jest tak głośno jak w mk3 przy 120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W mk4 jeżdżąc po mieście to ledwie słychać samochody przejeżdajace obok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Spalanie średnie 6,9l. Najlepsze jakie udało mi się osiągnąć to 5,8 l, 100% jazda po mieście to niestety nawet 9l. W trasie do 120 - 130 km jest naprawdę nieźle, jeśli dobrze pamiętam to spalanie przy tych prędkościach to jakieś 6,5... ale ręki sobie obciąć nie dam, bo nie mam fotki z wskazań zegarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Systemy zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, ford w ogóle nie chwali się jak to wszystko działa.
Uwaga poniższe punktu dotyczą jazdy z wyłączonym tempomatem.

Jeżdżąc po mieście bez włączonego tempomatu. Można zaobserwować, że samochód chętniej utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas pojazdu. Jak przesiądę się do poprzedniego wozu to nagle dużo łatwiej jest siedzieć komuś na zderzaku, więc nowy Focus coś robi aby tę odległość zachować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak samo chętniej trzyma się ograniczeń prędkości zaczytanych z znaków. Jadąc przez teren zabudowany nie jest tak chętny na przekraczanie 50, żeby to zrobić trzeba mu wcisnąć delikatnie więcej gazu, gdy jesteśmy poza terenem to nie ma tego oporu.

Ponad to gdy jedziemy z tak samo wciśniętym pedałem gazu (nie dodajemy ani nie odejmujemy gazu) i przejedziemy z niższego ograniczenia prędkości 70 -> np. na drogę szybkiego ruchu 120 km to czuć, że w momencie zmiany ograniczenia skrzynia pomieli biegami i samochód zaczyna przyśpieszać aby sprawnie dobić do tego 120 km/h.

Gdy dojeżdża się do skrzyżowania i na nim stoi jakiś samochód to uzbraja dodatkowo hamulce. Hamulec w takiej sytuacji dużo mocniej hamuje niż jakby tego pojazdu przed nami nie było. Gdy nie ma żadnego pojazdu przed nami ten efekt nie występuje.

Tak samo jak dojeżdżamy do takiego samochodu, to wystarczy wcisnąć hamulec na jakieś 2 cm a Focus resztę załatwi za nas. Zacznie powoli wytracać prędkość, hamować coraz mocniej a finalnie sam się zatrzyma w bezpiecznej odległości od pojazdu i zaciągnie auto hold.

Jazda z wyznaczoną trasą, w nawigacji forda lub w android auto.
Ten bydlak też wie jaki będzie następny manewr! Załóżmy jedziesz główną drogą z pierwszeństwem przejazdu a za kilka dziesiąta metrów jest skrzyżowanie, na którym skręcasz w prawo. Samochód przestaje być taki chętny na przyspieszanie. Jak przejedzie się ten sam fragment bez wyznaczonej trasy efekt ten nie występuje i Focus jest chętny na przyspieszanie.

Wszystkie opisywane przeze mnie efekty, gdzie auto nie jest chętne do przyśpieszania/zbliżania się itp. To są bardzo delikatne różnice w reakcji na pedał gazu, na samym jego początku (załóżmy pierwsze 2-3 cm w dół) ale obserwowane nie tylko przeze mnie ale też przez innych którzy przejechali się tym samochodem. Jeśli operujemy pedałem dużo mocniej, to ciężko jest to wyczuć lub efekt nie występuje.
Możecie się śmiać i pisać, że walę ściemę, zmyślam ale po 9 tys nadal widzę te efekty. Zwłaszcza, że co jakiś czas jeżdżę samochodem bez tej całej elektroniki, czujników i radarów.

Teraz z włączonym tempomatem.

W przypadku jazdy na inteligentnym tempomacie z stop & go. No to już bajka, w ruchu ulicznym lub na trasie sam wszystko ogarnia, przyśpiesza zwalnia, zatrzymuje się, rusza. Po zatrzymaniu w korku można nim ruszyć wciskając resume na kierownicy.
Oczywiście nie można mu oddać pełnej kontroli, więc wszystko z głową! Kiedy tempomat się nie sprawdza. Nie ogarnia czerwonych świateł, skrętów na skrzyżowaniach czy zjazdów na rondach, zbyt szybko je pokonuje (w takich przypadkach zaczyna zapierdzielać aby dobić do zadanej prędkości, bo nagle zniknął mu samochód sprzed maski).

Ostatnio edytowane przez dgbi ; 17-10-2023 o 21:05
dgbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.