Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2015, 18:28   #11
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Ja na zimę zakładam Fulda Kristall Montero 3 185/65R15 88T na stalówkach i w d... mam czy przekłamuje czy nie, mam 100koni przyjemnie się jeździ ciche dobrze trzymają we wszystkich warunkach(nie na lodzie)spalanie hahaaa mam mniejsze niż latem na 195tkach.

plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 20:40   #12
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał plucio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na zimę zakładam Fulda Kristall Montero 3 185/65R15 88T na stalówkach i w d... mam czy przekłamuje czy nie, mam 100koni przyjemnie się jeździ ciche dobrze trzymają we wszystkich warunkach(nie na lodzie)spalanie hahaaa mam mniejsze niż latem na 195tkach.
Na 185tkach masz mniejsze koło to jak spalanie ma wyjść mniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 11:24   #13
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał LEŚNICZY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 185tkach masz mniejsze koło to jak spalanie ma wyjść mniejsze
Widocznie na większe zużycie ma wpływ bardziej szerokość opony niż mniejsza o 12mm wysokość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez plucio ; 03-10-2015 o 13:34
plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 19:26   #14
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał plucio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widocznie na większe zużycie ma wpływ bardziej szerokość opony niż mniejsza o 12mm wysokość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mniejsze koło równa się większe spalanie przy tej samej prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o co ci chodzi z tym zużyciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 08:00   #15
plucio
ford::beginner
 
Avatar plucio
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Model: fusion
Silnik: 1.6 ben
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Cytat:
Napisał LEŚNICZY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mniejsze koło równa się większe spalanie przy tej samej prędkości
Szersze opony równa się większe spalanie przy tej samej prędkości, więc zrozum że w moim przypadku to przeważa na niekorzyść szerszej opony, no chyba chcesz mi wmówić że nie potrafię przeliczyć spalanie na 100km ?
plucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2015, 18:56   #16
marcen
ford::amateur
 
Avatar marcen
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.9
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Oponeo można tak wierzyć? Bo nie wiem czy się tak tym sugerować.
__________________
Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć – Walter Röhrl catering warszawa

Ostatnio edytowane przez marcen ; 03-11-2015 o 12:20
marcen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 08:32   #17
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Sam jeżdżę na letnich 195/65/15. Nie zauważyłem negatywnych różnić w prowadzeniu auta. Lekko wizualnie widać że koło większe ale tylko jak zmieniam z zimówek 195/60/15. Co do licznika prędkości: w fuzji licznik zawyża prędkość i nawet przy większym kole to podczas sprawdzania z GPS wyszło mi że bardziej dokładne wskazania mam teraz.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2015, 14:17   #18
Botel
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Gorlice
Model: Fusion
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Wszystko zależy na jakich nawierzchniach poruszasz się najczęściej, jeżeli na przyzwoitych asfaltach - kup opony o mniej agresywnym bieżniku (np. Nokian WR D3 lub D4). Jeśli jednak częściej jeździsz po gorszych drogach kup opony bardziej "drapieżne" np Uniroyal MS PLUS 77. Pozdrawiam i życzę szerokości
Botel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 19:36   #19
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Ja mam Nokina WR D3 R16 i szczerze mogę polecić, nawet przy bardziej gwałtownym jak na zimowe warunki hamowaniu abs zeszłej zimy załączył mi się ze 2 razy, opona dobrze się trzyma i jest cicha (cichsza o wiele od letniego Bridgestone turanza).
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 19:02   #20
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie?

Nie wiem ja ganiam na frigo 2 i jestem zadowolony.
Rozmiar 195/65/R15 bo jest tańszy od oryginalnego. Teraz może cena jest podobna ale kiedyś to była dość duża różnica. Dodatkowym atutem jest to, że samochód jest lekko wyższy.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , opony


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.