Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2015, 23:33   #11
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Oki (nie dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - mam nadzieje, ze u mnie też to się okaże - zawsze to taniej będzie - nie wiem czy w niedziele dam rade sprawdzić ale jak coś to napisze jaki efekt.

PS. 300-400 trochę mało - ja w niedługim czasie mam trasę ponad 2 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc kupie jeszcze 2 (bo na 1 i 2 - też już się kwalifikują do wymiany) i wezmę narzędzia ze sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Mareckiop ; 08-03-2015 o 00:31
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 10:55   #12
MondeoWariat
ford::beginner
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-03-2015
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk3
Silnik: Duratec 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Hej. Ja miałem podobny problem wczoraj. Z początku myślałem że uszczelka padła ale okazało się że pękł uszczelniacz na 4 cylindrze. Spalał olej z benzyną i powyżej 2000obr. uciekała kompresja.
MondeoWariat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 17:12   #13
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Cytat:
Napisał LudekRadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozkręć ponownie wtryskiwacz i sprawdź czy grzybek zaworka nie stoi, bynajmniej u mnie się zawiesił i objawy te same, samochód zgasł i nie chciał zapalić, biały dym etc. Jak go później rozruszałem w ropie z dodatkiem stp do czyszczenia wtrysków zaskoczył od razu, samochód zostawiłem odpalony na godzinę, potem przejażdżka i do tej pory spokój (odpukać).
No niestety grzybek swobodnie się poruszał, jedno co się zmieniło to to, że aku podładowane do 100% i autko odpaliło, ale niestety nierówna praca i dalej kopci na biało, z tym że po wykasowaniu wcześniejszych błędów FORscanem nie są generowane nowe, silnik kopci na biało, nierówno pracuje i żadnego błędu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze mam pytania:
1. Stary zaworek miał nr 28239294, natomiast nowy 28440421 - czy to aby dokładnie do wtrysku EJDR00504z?? (choć przez może jakieś 25 silnik chodził normalnie)
2. Czy po wymianie zaworka jak wzrosło ciśnienie na szynie z max 120 do 165 max to nie mogły zacząć lać wtryski?
3. Czy komuś się zdarzyło, żeby oryginalny zaworek był walnięty??
4. Czy te sprężynki we wtrysku ta długa i krótka mogły stracić swoje właściwości i może je też warto wymienić ?

Chyba jutro kupuje nowy zaworek z rozpylaczem i wymienię ponownie
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 18:44   #14
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Jeżeli to taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to git, samochód musi przejść dwie fazy adaptacji wtrysku po wymianie, pierwsza to statyczna, czyli ustala prace silnia na wolnych obrotach, po wymianie zaworka zostaw go odpalonego na godzine.
Druga to dynamiczna, dostosowywanie odbywa się oddzielnie dla każdego cylindra w czasie 900 sekund(15minut) na każdy cylinder. Dostosowywanie odbywa się w takiej samej kolejności jak zapłon. Zaczyna się od
cylindra 1. Aby możliwe było przeprowadzenie dostosowywania muszą być spełnione następujące
warunki:
• Temperatura silnika co najmniej 70 °C,
• Prędkość obrotowa silnika pomiędzy 1800 a 3500 obr/min,
• Prędkość pojazdu pomiędzy 50 ... 70 km/godz.
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 19:17   #15
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Cytat:
Napisał LudekRadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli to taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to git,
No właśnie - tam się nr ze starym zgadza czyli 28239294, natomiast mi przysłali zaworek identyczny ale o innym numerze - mianowicie 28440421 - czy to jest to samo??

Cytat:
Napisał LudekRadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
samochód musi przejść dwie fazy adaptacji wtrysku po wymianie, pierwsza to statyczna, czyli ustala prace silnia na wolnych obrotach, po wymianie zaworka zostaw go odpalonego na godzine.
Druga to dynamiczna, dostosowywanie odbywa się oddzielnie dla każdego cylindra w czasie 900 sekund(15minut) na każdy cylinder. Dostosowywanie odbywa się w takiej samej kolejności jak zapłon. Zaczyna się od
cylindra 1. Aby możliwe było przeprowadzenie dostosowywania muszą być spełnione następujące
warunki:
• Temperatura silnika co najmniej 70 °C,
• Prędkość obrotowa silnika pomiędzy 1800 a 3500 obr/min,
• Prędkość pojazdu pomiędzy 50 ... 70 km/godz.
Sugerujesz na takim kopcącym na biało zostawić na godzinę?? Nie za bardzo chce chodzić na wolnych obrotach - lekko gazu muszą dodać aby trzymał ok 1000 obr/min. (Może sąsiedzi mnie nie zabiją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 19:25   #16
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Jak na zaworku nabity był numer z końcówką ... 9308-621C to wszystko ok...zaworki starego typu miały chyba końcówkę 618C o ile dobrze pamiętam.
A gaśnie jak gaz puścisz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 19:29   #17
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Kuleje bardzo i czasem zgaśnie.
jak kuleje ale chodzi żadnych błędów na forscanie nie wyświetla - natomiast jak zdechnie - to miga kontrolka świec i były dwa błędy - pewności teraz nie mam bo z głowy pisze ale chyba P1211, P0251. Po wykasowaniu odpaleniu i zgaszeniu - dalej żadnych błędów.
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 19:37   #18
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Dobra, to jak pracuje na jałowym powiedzmy w miarę równo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaczynając od 1 wtrysku, wypnij wtyczkę od wtryskiwacza od razu powinna się zmienić praca silnika albo silnik zgaśnie. Forscan pokaże błąd p0201. Jak dojdziesz do wtryskiwacza przy którym odpięcie wtyczki nic nie zmieni, oznaczać to będzie, że zaworek w tym wtrysku nie pracuje. Sorki trochę chaotycznie, ale jestem totalnie nieogarnięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 19:58   #19
Mareckiop
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Opole
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi 130km
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Robiłem coś podobnego, ale odłączając całkowicie również zasilanie z szyny - oczywiście zaślepiając szynę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i wtyczka odpięta - ale to było w momencie kiedy już aku był słabszy i nie mogłem odpalić - obracał i przy każdej próbie z osobna każdego wtrysku biały dym się wydobywał z rury wydechowej. Ale jak odłączyłem tylko 3 wtrysk (ten robiony), silnik jakby załapywał, natomiast przy odłączeniu każdego innego wcale.
Ale warto powtórzyć to odpinając tylko wtyczkę - przypuszczam, że efekt będzie taki, że tylko po odłączeniu 3 wtrysku nie będzie żadnej albo znacznie mniejsza reakcja.
Czy za taki stan może być odpowiedzialny tylko i wyłącznie owy zaworek, czy również rozpylacz i co gorsza może i cewka? (Już mi różne nawet te najgorsze rzeczy chodzą po głowie). Może sprawdzić rezystancję każdej cewki i porównać wyniki?
Co do linku do tego sklepu - to własnie go też znalazłem i chyba jutro podjadę kupić nowy tylko zastanawiam się czy sam zaworek czy w komplecie z rozpylaczem - bo rozmawiałem z gościem w sobotę i ma również komplet - taniej niż osobno.
Mareckiop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2015, 20:03   #20
LudekRadek
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 02-10-2013
Skąd: Legionowo
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: Nie odpala - biały dym z rury

Odpinaj dosłownie na sekundę, silnik od razu powinien zamulić. Jak na trzecim nie będzie żadnej reakcji, to zaworek do rozruszania, jak pykciesz paznokciem pod zaworek to grzybek ma lekko podskakiwać, a nie tylko obracać się. Jak odkonserwowywałeś ten zaworek?
LudekRadek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
biały dym , wtryski , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.