Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2010, 10:29   #41
trend
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

powiem tak: klima (automatyczna) jest bardzo słaba, jeżeli chodzi o szybkość schładzania. mam porównanie z kilkoma autami, gdzie sprawdzałem dokładnie ten parametr. pamiętam, że najlepsza była vectra c.

niemniej mondek ma najlepsze możliwości regulacyjne. np. w nowym avensisie nie można dowolnie ustawiać czy chce się powiewu na nogi, szybę, na twarz (w każdej z możliwych kombinacji), bo są pre-ustwienia, a w mondku można jak się chce. gdy już się schłodzi, utrzymuje temperaturę bardzo ok.

jeżeli auto stało na słońcu, warto najpierw otworzyć kluczykiem wszystkie szyby (przytrzymać przycisk otwierania przez ok 4 sekundy). niech się chwile przewietrzy. wsiąść, włączyć klimę na max, ruszyć z otwartymi szybami, aby się chwilę przewiało i zamknąć.

przypominam też, że schładzanie lepiej rozpocząć od skierowania dysz na siebie (jeśli kto nie wrażliwy) i wyłączenia nawiewu na stopy i szybę. to daje złudzenie szybkiego schłodzenia powietrza. pasażerowie w tanich tylnych rzędach mogą poczekać na ochłodzenie. kierowca najważniejszy.

trend jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 18:34   #42
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Ja mam pantherbalck'a i kilma działa u mnie "zajebiście"!! W zasadzie w minutę po włączeniu auta w upalny dzień wewnątrz robi się przyjemnie chłodno. Poprzednie auto najpierw wietrzyłem, a dopiero potem wsiadałem i włączałem klime. Teraz włączam auto z klimą - czekam 30 sekund na zewnątrz i w środku jest już przyjemnie.
Porównując do Asty II, astry III, Nissana Quashauai i Octavii to MKIV bije je już w przedbiegach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zobaczymy jak będzie się sprawowała później, ale teraz (miesięczne auto) nie wyobrażam sobie, że może być lepiej. Powiem więcej, nawet nie oczekuję nic więcej bo jest po prostu idealnie. No może za bardzo idealnie, bo po jakimś czasie chyba zamarzają plastiki i zaczynają lekko "świergolić" na nierównościach gdy ustawię za niską temperaturę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2010, 23:55   #43
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

W takim razie trzeba sprawdzić czy w roczniku 2010 nie zmajstrowali czegoś ciakawego przy klimie... u mnie - jak u większości - wydajność do bani.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 08:08   #44
ttomek550
ford::beginner
 
Avatar ttomek550
 
Zarejestrowany: 28-06-2010
Skąd: Bytom
Model: Transit x2
Silnik: 2.2 140 i 2.2 85
Rocznik: 2008 i 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Cytat:
Napisał vinci72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam pantherbalck'a i kilma działa u mnie "zajebiście"!! W zasadzie w minutę po włączeniu auta w upalny dzień wewnątrz robi się przyjemnie chłodno. Poprzednie auto najpierw wietrzyłem, a dopiero potem wsiadałem i włączałem klime. Teraz włączam auto z klimą - czekam 30 sekund na zewnątrz i w środku jest już przyjemnie.
Czy mógłbyś się podzielić Twoimi ustawieniami klimy, skoro tak fantastycznie działa? Bo też mam czarny lakier i auto z kwietnia, ale nie mam, aż przyjemnych doznań związanych z klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robisz jakieś zamknięte obiegi powietrza, nadmuch w konkretne miejsca, czy po prostu AUTO i wio?
Pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ttomek550 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 08:35   #45
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

keisim a może po prostu kombi się dłużej schładza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2010, 10:51   #46
vinci72
ford::average
 
Avatar vinci72
 
Zarejestrowany: 13-03-2010
Model: MONDEO SILVERX
Silnik: TDCI 1.8 125KM 6B
Rocznik: 2010
Postów: 58
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Cytat:
Napisał ttomek550 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mógłbyś się podzielić Twoimi ustawieniami klimy, skoro tak fantastycznie działa? Bo też mam czarny lakier i auto z kwietnia, ale nie mam, aż przyjemnych doznań związanych z klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Robisz jakieś zamknięte obiegi powietrza, nadmuch w konkretne miejsca, czy po prostu AUTO i wio?
Pozdrawiam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto i wio.
A modelowo jaki masz rocznik? Bo ja zamawiałem chyba pod koniec marca i w czerwcu dostałem auto z trochę innym wyposażeniem niż w zamówieniu bo akurat była jakaś zmiana rocznika modelowego. Może i w klimie też coś zamieszali w tym momencie.
Moje odczucia co do klimy potwierdzają także pasażerowie, którzy twierdzą, że jeszcze tak wydajnej klimy nie spotkali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba, że ja i moi znajomi poprzednio trafialiśmy na jakieś beznadziejne klimy i teraz coś, na co Wy narzekacie jest dla nas czymś niesamowitym??
Może kiedyś na jakimś spocie uda się to porównać bo aż sam jestem tego ciekawy. No chyba, że z czasem zacznę "marudzić" bo wydajność spadnie. Zobaczymy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aha, i jak jest BAAAAARDZO gorąco zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz to zauważyłem, że klima coś tam miesza z klapkami i chyba ustawia na jakiś czas obieg wewnętrzny. Niestety nic nie melduje na wyświetlaczu i nie wiem co tam zmajstrowała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam - Jarek
http://forum.fordclubpolska.org/image.php?type=sigpic&userid=67041&dateline=127559  1040

Ostatnio edytowane przez vinci72 ; 03-07-2010 o 10:55
vinci72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 16:44   #47
macieq11
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 14-08-2004
Skąd: Kluczbork
Model: Focus 1.6 TDCI
Silnik: 1.6 TDCI 116 KM @
Rocznik: 2012
Postów: 84
Thumbs up Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Co do wydajności to myślę , że jej sporo brakuje . Sprawnie to ona (klima) zagłusza radio- bo żeby coś to dawało to automat wali (mowa o wentylatorze) na maksa , a i tak nie jest w stanie utrzymać temperatury 18 st.C , co niestety inne pojazdy z niższej półki niż mondioł potrafią osiągnąć bez trudu. Mój mondzioł jest z maja 2009 roku i nic nie zmienili jeżeli chodzi o pojemność układu klimy. Miałem ostatnio problem z klimą i serwis robił co mógł i nic nie zrobił.
Zaprzyjaźniony elektronik wypiął wtyczkę od elektromagnesu i się okazało , że nie działa - po dokonaniu regulacji i klima chodzi i chłodzi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście trzeba było zatruć atmosferę gazem, wymontować agregat i ponownie układ napełnić . Po napełnieniu i sprawdzeniu temperatura powietrza na wylotach jest 6,5 st. C . Samochód jest na gwarancji , ale jak policzę paliwo na dojazd do serwisu (100 km w obie strony) to ta robota jest tańsza - czasu nie wspomnę , a i mam większą pewność że jest to faktycznie zrobione.
macieq11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 17:27   #48
SaintXL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: Bytom, Wrocław
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: TDCI 140 KM Automat
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Witam. A czy "przednia szyba z filtrem przeciwsłonecznym" w mondeo w czymś pomaga jesli chodzi o nie nagrzewanie sie wnetrza samochodu np. jadac?. Czy to pic na wode?.
SaintXL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 19:10   #49
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

Cytat:
keisim a może po prostu kombi się dłużej schładza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To aktualne kombi na pewno tak... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 19:18   #50
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: klimatyzacja w MK IV - wydajność

U mnie klima działa OK. Nie zauważyłem konieczności ustawiania maksymalnego schładzania. Zawsze jest ustawiona na AUTO, a temperatura jest w przedziale 20,5-21,5 stopnia. Jedyną pomoc daję klimie po wyjściu z pracy, gdzie na parkingu w pełnym słońcu wnętrze osiąga temperatury ekstremalne, wtedy otwieram wszystkie drzwi na minutę, po czym zamykam je, uruchamiam silnik i jadę, po kilku minutach temperatura wnętrza jest na optymalnym poziomie. Jeżdżę MKIV (Panther Black) od listopada 2007 i jeszcze nie miałem efektu przeziębienia, a należę do tych wrażliwych. Uważam, że klima w MKIV jest taka, jak powinna być.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.