Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2013, 20:32   #21
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM?

Przeczytaj cały wątek. Jak widzisz co instalator to inny zestaw proponuje.

Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2013, 16:14   #22
ralf88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 benzyna+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM?

W 2007r zamontowałem gaz do 2 letniego wtedy focusa 1.6 115km(4 sondy lambda 2 katalizatory) przebieg 18000km.przez 3 lata przejechałem ponad 100000km na gazie i wszystko było ok.(serwis forda mi odradzał,sporo gazowników też) wtryski matrix Diego G3 bez lubryfikatora,reduktor KME. Jedyne co mnie wkurzało to oszukujący wskaźnik benzyny(miałem komputer) i kłopoty z rozruchem jak dystans do tankowania na komputerze pokazywał 0km.mając ponad połowę zbiornika benzyny było ok.co jakieś 200km wskaźnik resetował się.Podobna historia w mondeo mk3 2.0. Dzisiaj mam mk4 2.0 +LPG z convers+ i nie ma takiego problemu. podsumowując najważniejsze są wtryskiwacze i ich dokładność dozowania dla poszczególnych cylindrów.
Dla mnie nr1 są matrixy pojedyncze.
ralf88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2013, 11:13   #23
Alein
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Model: Focus MK2
Silnik: HXDA
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM?

BRC Sequent 24, 60k mam przejechane 3 rok.zakladalem w krakowie autotestserwis.pl, instalacja byla wzorowo zamontowana, ale po prawie roku wyszlo ze wlasciwie nie zaprogramowana, domyslne ustawienia prawie wszystkiego. Dodatkowo nie zalapalem sie na umowiona hamownie.+ brak roznicy w mocy+ spalanie srednie 9.7l, ale to srednia z 3 lat z jazda na autostradzie po 200km/h, realnie 8.3l ,min to 5.7l ~90km/h tak na LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to record Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.+ przestalem zmieniac filtry zgodnie z wymogami, nie mialo to sensu, faza plynna/lotna stan idealny. jedyne co wymieniam filtr powietrza ~10k km, olej co 2 lata mobil1- czasem gasnie na wolnych obrotach, np podczas stania przed przejazdem kolejowym itp.wymienilem swiece na irydowe, kable wysokiego napiecia. Ta druga operacja nie miala sensu. swiece sie sprawdzaja. Dodatkowo 3ba pilnowac plynu w chlodnicy. mozliwe ze 3ba wymienic pompe plynu chlodniczego na wydajniejsza, jak wiadomo LPG spala sie przy wiekszej tmp. na niskich obrotach moze sie przegrzewac silnik, czego czujnik w glowicy jakos nie potrafi wylapac.Lubryfikacja = wiara, to nic nie daje, wrecz szkodzi pozalepiane kanaly przez to swinstwo, koszta dodatkowe na dolewki, i czyszczenie. nie montowalem lubryfikacji. Dodaje jedynie dodatek do paliwa z silnikami LPG i tankuje 98,vpower,verva itd. warto kupic interfejs do LPG i pozmieniac ustawienia, obecnie chce zmienic tmp. przejscia na gaz na 21C-25C. oraz wlaczyc prace na benzynie przy tmp silnika powyzej 110C. Mozna sie jeszcze pobawic np. cisnieniem reduktora jesli przy obrotach 5k bedzie przechodzil na benzyne. Umnei tak bylo, serwis czakram myslowice to wylapal i pozmienial domyslne ustawienia , wtedy tez kupilem interfejs aby samemu cos pogrzebac.Uwaga wlew LPG. w tym aucie nie warto dawac razem z wlewem benzyny, plastikowa obudowa wylamie sie, lepiej zamontowac np. pod zderzakiem.Generalnie wielki plus instalki.

Ostatnio edytowane przez Alein ; 18-10-2013 o 11:41
Alein jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 13:06   #24
Zając1
ford::beginner
 
Avatar Zając1
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Szczecin
Model: mundek mk4
Silnik: 1.6 pb/lpg
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jaka instalacja LPG do Ti-VCT 1.6 Duratec 115KM?

Witam. Ja w Mondziaku 1.6 Ti 125 KM mam założone sekwencję BRC + lubrtfikator. Ponad 100 tys.przelatane ,większość po mieście. Regularne przeglądy i zero problemów. Spalanie ok11/miasto i 8/trasa.
Zając1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.