Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2020, 13:09   #1
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Witam,
Mam pytanie czy delikatne ( dosłownie mgiełka) zapocenie na jednym wtryskiwaczy może mieć wpływ na to że nie załącza się dopalanie dpf? Dodam że zapocenie jest bardzo małe, a procedura statycznego doapalnia dpf w forscanie udało się wykonać prawidłowo w 100%

SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 13:21   #2
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

W jaki sposób określiłeś że filtr dpf się nie wypala?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 13:46   #3
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Że podczas jazdy nie załącza się sesja dopalanie dpf po mimo tego że przejechałem już ok 1 tys KM w cyklu mieszanym trasą, miasto

Bump: Czy małe zapocenie może mieć wpływ na to że nie dopqla się dpf podczas jazdy a dopalił się w 100% bez problemu przez forscan statycznie?

Ostatnio edytowane przez SZY 33234 ; 03-04-2020 o 13:50
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 06:03   #4
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Według mnie zapocenie nie powinno mieć wpływu na brak wypalania. Wręcz przeciwnie zapocenie wskazuje na potencjalne uszkodzenie wtryskiwaczy, które mogą już "lać", więc szybkość zapychania filtra powinna być większa.

Napisz więcej jakich narzędzi diagnostycznych używasz do weryfikacji DPF. Ile auto ma przejechane? Jakie jest średnie spalanie, ile wynosi spalanie na postoju? Co ile wypalał się DPF wcześniej (jeśli to badałeś)?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 06:57   #5
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Focus mk 2 FL 2010 90 KM suchy dpf, przebieg 214 tyś, dotychczasowi tzn do wymiany przepustnicy dopalanie dpf podczas jazdy zdarzało się dość często ponieważ wykonuje krótkie trasy miasto 14 KM dziennie tak jak wczesniej napisałem wymieniłem przepustnice bo wywołało błąd związany z nią (na starej przepustnicy po mimo jej uszkodzenia głosne gaszenia dopalanie się wlączalo) po wymianie przepustnicy przestał się zalanczać po mimo tego że błędów po wymianie żadnych już nie wywala, po wymianie przepustnicy i przejechaniu ok 1 tys KM wymieniłem również egr bo był uszkodzony oryginał wykonałem adaptację na forscanem i reset modułu PCM bo tylko taka była możliwość w mojej wersji forscan i dokonałem wypalania statycznego które się udało zrobić, przejechałem od tego czasu 250 KM minęły 2 tyg i nadal się nie załączyłi dopalanie dpf

Link do mojego poprzedniego postu z odczytem parametrów dpf podczas jazdy z programu forscan

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez SZY 33234 ; 04-04-2020 o 08:18
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 08:52   #6
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Znalazłem Twoje pomiary tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ciśnienia na DPF wyglądają jeszcze rozsądnie 11kPa przy 3500 obr/min, jednak 1000km to stanowczo za dużo jak na DPF z takim przebiegiem - chyba, że był niedawno czyszczony. Ja u siebie czyściłem DPF i wymieniłem wtryski i wypala się co 1020km przy jeździe głównie w trasach. Można więc przypuszczać, że u Ciebie okres wypalania będzie znacznie, znacznie krótszy. Zresztą sam o tym pisałeś, że tak było.

Zastanawiające są wartości momentu obrotowego ponad 1000Nm podawany przez sterownik. To auto ma maksymalny moment 215Nm, więc sterownik coś oszukuje. Być może jest z nim coś nie tak. Zrób kolejną jazdę przy włączonych PID-ach:
RPM, CylBal_1, CylBal_2, CylBal_3, CylBal_4, EGRVR, EGT_Pre, EGT_Post, DP_DPF, GLOW_PLUG, ECT, MAF. Będziemy mieć ogląd co się w Twoim aucie dzieje.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 10:29   #7
SZY 33234
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-05-2017
Skąd: zywiec
Model: focus mk 2 FL
Silnik: 1,6 tdci 90KM Euro 5 dv6ted4
Rocznik: 2010
Postów: 328
Domyślnie Odp: Delikatne zapocenie wtryskiwacza, a dopalanie dpf

Dzięki za pomoc, o który sterownik Ci chodzi z tym oszukiwaniem w Nm? Zrobię te pomiary ale dopiero w poniedziałek bo nie mam dostępu do kompa, zrobię jeszcze reset wszystkich adaptacji na profesjonalnym sprzęcie u mechanika znajomego może to coś pomoże bo z tego co wygląda to dpf raczej jest w porzadku
SZY 33234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.