Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2010, 22:33   #1
ub11
ford::average
 
Avatar ub11
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: Podlaskie
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 16V benz.
Rocznik: 2002
Postów: 89
Domyślnie silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Witam,
wiele słyszę i czytam na forach opiniii odradzających instalowania LPG do fordowskich ZETECÓW i Durateców. W ogóle do samochodów marki Ford.
Wy tu zgromadzeni jeździcie tymi samochodami pewnie dłużej niż ja i niektórzy z pewnością na LPG. Potwierdzacie to czy to mity i legendy zwolenników niemieckich bryczek?
A na marginesie byłem ostatnio u gazownika i mi zaproponował taki zestaw, proszę o pomoc w ewentualnej modyfikacji. Mam Fiestę 1.4 Duratec 16V 80 KM z 2002 r.
Reduktor: Tomasetto
Zawór gazowy: Tomasetto
Wielozawór: Tomasetto
Obudowa wielozaworu: 2(Z)t 15
Zawór tanku: Tomasetto
Sterownik: STAG 300 (choć czytałem że w IV generacji idzie STAG 4)
Wtryskiwacze: Valtec.

Dzięki z góry za burzenie legend i pomoc w doborze części.

__________________
Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy
ub11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 07:32   #2
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Widzisz, z gazem jest tak, że najważniejsze jest to kto Ci zakłada instalację. Jeżeli to fachowiec, to doradzi Ci odpowiedni sprzęt do samochodu.
Ja widząc, że ktoś radzi Valteki omijałbym go łukiem, bo na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] forum (wymagana rejestracja) naczytałem się wiele niedobrego o nich.
Na instalacji też nie wolno oszczędzać (oczywiście w granicach rozsądku).
Wiem, że nie odpowiedziałem Ci na temat ZETEC i DURATEC ale to taka moja uniwersalna rada.
Moją instalację masz w podpisie - jeździłem 50km, do kolesia który to zakładał, bo wiedziałem że zrobi to dobrze (moderator przytaczanego przeze mnie forum) i jestem zadowolony - przez 13kkm raz zaświecił mi się check silnika - 4000obrotów na 4-tym biegu (131km/h), więc jak dla mnie rewelacja.

A to cytat z ww. forum
Cytat:
fordowski silniki są wrażliwe na skład mieszanki - jesli jest za ubogo głowica "płynie" bardzo szybko - wystarczy dobrze ustawić instalacje LPG

Ostatnio edytowane przez deku ; 29-09-2010 o 07:35
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 08:09   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Byłem u Forda w i rozmawiałem na temat LPG w benzynowych silnikach Forda.Podło pytanie :gdzie najczęściej jeźdźę,czy miasto czy autostrada,bo jak autostrada to nie jest zalecana przebudowa na gaz wtedy samochód jest źyłowany i jeździ na wysokich obrotach.Gdyby silniki forda sie nadawały do LPG to nie musiałbyś montować dodatkowych urządzeń które dodatkowo smarują uklad zasilania :masz pojemnik z płynem który co ileś sekund wkrapla ten płyn do gazu.w BMW na przykład jest instalacja LPG i to wszystko.Wejdź na Google.pl i wpisz:silnik forda i lpg i poczytaj sobiePozdr

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 29-09-2010 o 08:12
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 08:36   #4
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Powiedz mi, w którym ASO doradzą Ci, żeby montować gaz do samochodu?
W żadnym, bo gaz to złoooo!!!

Edit____
@aprox Teraz w Twoim poście jest "Byłem u Forda", wcześniej było "Byłem w ASO Forda" i tego dotyczy moja wypowiedź.

Ostatnio edytowane przez deku ; 29-09-2010 o 08:57
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 08:39   #5
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby silniki forda sie nadawały do LPG to nie musiałbyś montować dodatkowych urządzeń które dodatkowo smarują uklad zasilania :masz pojemnik z płynem który co ileś sekund wkrapla ten płyn do gazu.w BMW na przykład jest instalacja LPG i to wszystko.Wejdź na Google.pl i wpisz:silnik forda i lpg i poczytaj sobiePozdr
kolego sorry ale zero konkretów ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

byłeś w fordzie (rozumiem ASO) ... i wierzysz im ? skoro są tacy mądrzy to dlaczego jak słyszą gaz to dostają częsawki i nie chcą nawet o tym słyszeć ?
nie mówiąc już o rzetelnych informacjach ?
jakoś na zach można kupić normalnie nowe auto z LPG i nikt nie robi tragedii, a u nas jakieś podchody ...

co do cudownego płynu i którym piszesz ... zapewne chodzi o lubryfikację
a wiesz czemu montują to do forda ? zapytaj jakiegoś gazownika czemu zakłada i jak to działa ...
prawda jest taka, że tu też nikt rzetelnie nie powie jak to działa i czy w ogóle działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co ciekawe są opinie ludzi którzy bez lubry zrobili sporo km i nic się nie działo

co do silników forda ...
przede wszystkim trzeba patrzeć na sposób regulacji luzów, jak jest hydraulika to jesteśmy do przodu
najgorzej mają ci co trafią na szklanki i rozrząd na łańcuchu, nie dość że koszt wymiany szklanek jest spory, to jeszcze dochodzi niepotrzebne grzebanie przy rozrządzie
niestety trzeba się liczyć z wydatkiem min 400-500zł po ok 50kkm
i pilnować luzów, bo jak się zapomni to będzie sporo więcej wydatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do opinii w necie ... jak czytam o ceramicznych gniazdach, o smarowaniu i chłodzeniu przez lubrę ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
naprawdę trzeba dużo serca i czasu żeby trochę prawdy wśród tych bajek wyczytać

ostatnio rozmawiałem ze znajomy co ma fokę 1.6 z 2000r.?, zetec?
przelatał już 260kkm, z czego 100kkm na LPG, zero problemów

jak pytałem o mojego, to tylko jeden gazownik powiedział że nie założy, a pytałem w kilku polecanych zakładach w Krk, byłem pogadać u mech. (gość robił w aso, teraz ma polecany swój zakład), powiedział zakładać
założyłem, zrobiłem 20kkm i zobaczymy jak będzie dalej, bo 20kkm to żaden przebieg

nie wiem czemu i skąd taka opinia o silnikach forda, może faktycznie są delikatniejsze, co przy źle założonej instalacji, ew skąpstwie użytkownika, rodziło problemy ...
przy sekwencji ciężko jest zubożyć mieszankę (wtedy jest problem z wypalaniem gniazd/zaworów), bo wszystkim steruje komp silnika, uboga mieszanka zaraz zapala błąd
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 08:46   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

[edit] konrdad byl pierwszy...

zetec ze srebrna pokrywa, instalacja 2generacji i ponad 140kkm na lpg bez problemu. dbasz o swiece, przewody i filtry oraz dobrze zamontowane przez specjaliste i nie masz sie czym przejmowac.

mlodsze zetec'i z czarna pokrywa maja dodatkowe wymagania co do regulacji luzu zaworowego (rezygnacja z hydraulicznej kompensacji). reszta bez zmian.

durateca mozna traktowac jak mlodszego zeteca ale tu chcialbym aby ktos bardziej w temacie sie wypowiedzial.

jesli zakladac instalacje to obecnie chyba tylko sekwencja (wiem ze do silver topa mozna by zakladac 2gen ale mala doplata zwroci sie przy mniejszym spalaniu i przyjemniejszej obsludze).

nie znam osoby prawidlowo eksploatujacej forda z gazem i plujacych sobie w brode ze cos nie tak

znam tematy gdzie ludzie zakladali lpg i niemal o nim zapominali a potem pojawialy sie placze ze cos nie teges...

gaz jest bardziej "wyczulony" na zly stan jednostki wiec przede wszystkim (w kazdej marce) dobra kondycja silnika, poprawna instalacja i jej serwis i bedzie ok...

o lubryfikacji wypowiadal sie nie bede - jest temat na forum gdzie przerobilismy chyba wszystko co wiadomo obecnie na jej temat
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 29-09-2010 o 08:49
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 09:36   #7
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał deku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi, w którym ASO doradzą Ci, żeby montować gaz do samochodu?
W żadnym, bo gaz to złoooo!!!
nio trzeba kawałek na zachód pojechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w Niemczech też mają w ofercie

jakoś się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 17:04   #8
murlander
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Moja foczka śmiga już 50k km na gazie (zetec 1.8 black top - instalacja BRC seqent) i większych problemów nie ma. Co do regulacji zaworów to trzeba na to uważać. U mnie po 30k km na gazie dwa zawory były delikatnie podparte. Nie wiem skąd te kosmiczne ceny za tą usługę, ja zapłaciłem 190 zł za wszystko. Koleś zdjął głowicę pomierzył luzy zamienił płytki, przyciął na magnesówce wg. potrzeby i zmierzył na koniec kompresję. Jedyny problem jaki miałem z instalacją to przygasanie na benzynie na zimnym silniku, ale po ostatniej regulacji instalacji został zminimalizowany praktycznie do zera. Spalanie co prawda wzrosło z 10 do 12 l ale to i tak spora oszczędność w porównaniu do benzyny. Co do lubryfikacji to czasem zdarzy mi się zapomnieć (przez tysiąc albo i więcej km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) uzupełnić i nic kompletnie się złego nie dzieje. Ja jednak wole dmuchać na zimne i dolewam. Co do płynu to polecam kupować na allegro bo wychodzi polowe taniej niż u gazowników. W ogólnym rozrachunku jestem bardzo zadowolony z instalacji oraz oszczędności jakie dzięki niej poczyniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Ja osobiście polecam ale pod warunkiem że nie będzie się oszczędzać na instalacji oraz wymianie filtrów.
murlander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:04   #9
ub11
ford::average
 
Avatar ub11
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: Podlaskie
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 16V benz.
Rocznik: 2002
Postów: 89
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Reasumując, aby nie wypaliło mi dziur w tłokach i głowicy:

1. wymiana filtrów - szczególnie tego od gazu i oleju
2. kontrola luzów zaworów - szczególnie u mnie w Duratecu bez hydroregulacji
3. tankowanie droższego gazu z uznanych stacji

A jakie zalecacie interwały wymian oleju i tych filtrów poszczególnych? Leję Shell pełen syntetyk?
Chyba wezmę te Valteci, mój ojciec kiedyś u tego kolesia gazował i mam do niego zaufanie.
Może jeszcze jakieś wskazówki?
__________________
Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy
ub11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:19   #10
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

ad1 - szczegolnie POWIETRZA i gazu.

olej ja zmieniam co 10 max 12kkm. filtry gazu przy regulacjach co 15kkm powietrza mniej wiecej raz na rok.

jak juz pisalem - najwazniejsza wskazowka to utrzymywac autko w dobrej kondycji
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.