Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2010, 20:28   #11
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Ja Ci wierzę , że tak jest i dlatego jutro zmienię na 0.8 i zobaczę jakie będą efekty.
Oczywiście opiszę wrażenia z jazdy.

__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:36   #12
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Wojtek, jeśli jak mówisz szarpania ustały ( a szarpania to zazwyczaj objaw wypadania zapłonów ) to tylko poprawiłeś. To właśnie podczas szarpania nie spala się paliwo, auto pali więcej. Skoro zmniejszyłeś i to pomogło oraz nie odczuwasz jakichś problemów typu problemy z wkręcaniem się na wysokie obroty to zostaw tak jak jest.

Mieszanka gazowo-powietrzna jest o wiele mniej przenikalna elektrycznie niż noPB-powietrze. Stąd nieraz notuje się przypadki, że auto na pb chodzi elegancko, nie wpadają zapłony a na LPG już tak. Po prostu mieszanka LPG wymaga od układu WN auta więcej. O ile układ jest przewidziany "z zapasem" to najczęściej nie ma problemu. Fordowskie układy jednak są fabrycznie już dosyć podzyłowane i pracują na sporej przerwie. Dodatkowo wiele fordów posiada podwójne cewki ( tzw. system Wasted Spark ) które to za jednym razem odpalają dwie świece jednocześnie. A więc obciążenie można powiedzieć jest dwukrotnie większe ( tak dokładnie nie jest dwukrotnie większe, o jeden gar chodzi bez mieszanki i ma lepszą przenikalność elektryczną, ale jednak iskra musi przeskoczyć - a to "kosztuje" dodatkową energię)

A w związku z tym, że obciążenie jest spoooro większe niż przy 1 świecy to przy przejściu na mieszaninę LPG to wymaganie wzrasta często ponad dopuszczalne możliwości układu WN. Stąd właśnie zmniejszanie przerwy w świecach.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:45   #13
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek, jeśli jak mówisz szarpania ustały ( a szarpania to zazwyczaj objaw wypadania zapłonów ) to tylko poprawiłeś. To właśnie podczas szarpania nie spala się paliwo, auto pali więcej.
nie do końca. zmniejszenie przerwy zmniejsza też obszar zapłonu, co z kolei zwieksza nieregularność zapłonu mieszanki i nie całkowitego spalania. wpływa też na zmniejszenie jednorodności zapłonu i wystepowania zjawiska gwałtownego spalania w pewnych obszarach cylindra i miejscowego zwiekszenia temperatury spalania. krótko mówiąc oprócz niecałkowitego spalania mieszanki, wystepuja tez obszary o zwiekszonej/niejednorodnej temperaturze, co niekorzystnie wpływa na cylinder/głowicę/zawory. Jednocześnie spaliny zwiekszaja swoja temperaturę i część procesu spalania przenosi sie do układu wydechowego(kończenie spalania nastepuje w kolektorze wydechowym).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:47   #14
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Dzięki i Tobie Struna za sugestie.

Wiecie , że najfajniejsze jest to , że nie czuć jak sam przełącza się na LPG.
Mam ustawione przełączanie przy 800 obr/min , więc zapalam na benzynie i za chwilę sam się przełącza na wolnych obrotach.

Nie śmiejcie się , ale zamknąłem oczy i czułem tylko " cyk " przekaźnika...
Wcześniej prawie zgasł. Naprawdę teraz chodzi super. Ale chyba muszę sprawdzić spalanie i poranny rozruch.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:49   #15
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

A jaka masz temperature przełączania na gaz?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:52   #16
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Ustawili mi na 30 stopni. Auto ma służyć głównie do jazdy po Warszawie.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 20:56   #17
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawili mi na 30 stopni
Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ustawione przełączanie przy 800 obr/min , więc zapalam na benzynie i za chwilę sam się przełącza na wolnych obrotach.
Czyli jak nagrzany. ja mam dokładnie tak samo, ale przy 1mm. Zawsze tak miałem. gdyby nie kontrolka i cykniecie przekaźnika, nie wiedziałbym na czym jadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 21:01   #18
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Oczywiście byłem na ustawieniach tam gdzie był gaz zakładany i wszystkie ustawienia były ok. Nic nie zmieniali.
Dopiero przewody , cewki i świece rozwiązały kłopot z szarpaniem.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 21:27   #19
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Slawko, a Ty to wikipedię wklejasz czy jak ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ustawili mi na 30 stopni. Auto ma służyć głównie do jazdy po Warszawie.
ja na lato nawet 15 ustawiam i zero problemu.
Przerwę w świeczkach też mam mniejszą, ba nawet świece mam całkowicie nie od tego auta. Nominalnie u mnie powinny być platyny z przerwą 1,1 mm a ja mam nieplatyny i nie motorkrafty, do tego mam kable WN od mondeo V6 i świece ngk V-line od innego modelu scorpio, które mają przerwe 0,8 mm - pali jak trzeba, wykres z hamowni pokazał, że do nieco ponad 4krpm mam więcej momentu i mocy na gazie niż na npPb ( instalka 4 generacji po kilku modach )

Nie wiem czy spala jedno czy niejednorodnie - z pewnością generuje moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 22:51   #20
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dlaczego wiekszość zaleca zmniejszenie przerwy na świecy ?

Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko, a Ty to wikipedię wklejasz czy jak ?
hehehe, nie, z głowy piszę, bo nie chce mi się zaglądać do materiałów i szukać w necie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja na lato nawet 15 ustawiam i zero problemu.
ja zawsze 23. wczesniej miałem 20, ale zmieniłem na 23.
Cytat:
Napisał Struna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wykres z hamowni pokazał, że do nieco ponad 4krpm mam więcej momentu i mocy na gazie niż na npPb
to tak jak u mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.