Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2015, 20:29   #1
malik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Model: st220
Silnik: 3000
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie MDO 00-07 "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

Przykład wymiany pompy WALBRO 255 Hi Press (GSS342)
Jak każdy wie dostęp do popy jest utrudniony i trzeba demontować bak jest tego plus tylko taki ze można przy okazji wypłukać go z syfu pokaże wam jak rozwiązałem problem gdyby pompa psuła się częściej
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za pomocą Dremela wycinamy otwór
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ostrożnie przy przewodach paliwowych oczywiście ma to swoje minusy trzeba dobrać później zaślepkę żeby wygłuszyć hałas z pod podwozia ale wole mieć dostęp swobodny do pompy niż od strony baku :-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to jest plus kiedy demontujemy bak bo można pozbyć się całego syfu ja wyczyściłem za pomocą dużej strzykawki i wężyka odessałem cały piach ale dokładniej jest wypłukać bak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak wygląda stara pompa z starym filtrem jak widać cały czarny
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowa pompa ma mniejsza średnice rurki wylotowej wiec może nie trzymać ciśnienia ja zastosowałem aluminiowa taśmę samoprzylepna na wysokie temperatury
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz po włożeniu do kołnierza gumowego będzie na całym odcinku szczelne połączenie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa Walbro jest dłuższa i grubsza wiec pozbywamy sie gumowej podstawki ktora znajduje sie od spodu pompy i w wieczku trzeba poszerzyć otwór za pomocą Dremela
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyścimy cały układ paliwowy nie pomijając filtra od spodu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czas przerobić kostkę zasilania pompy ja miałem bez zestawu montażowego i kostkę sam sobie przerobiłem pamiętajcie ze biegunowość jest bardzo ważna nie wiem czy tylko u mnie tak było ale na czarnym przewodzie jest "+" a na czerwonym "-"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odcinamy stare złączki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lutujemy nowe i zabezpieczamy koszulką termokurczliwą
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tutaj już widzimy całość i dokładnie o ile trzeba powiększyć otwór pod większa pompę
U mnie po montażu zgasł mi checkengine i auto lepiej się zbiera wiec polecam jak na razie jest dobrze :-) powodzenia w montowaniu.

malik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2015, 22:42   #2
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

Dobra robota!
Jaką zaślepkę dobrałeś?
Wnioskuję o przeniesienie do fotorelację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 07:02   #3
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

fajnie to rozwiazales,tez nad tym myslalem,tylko nadal nie jestem pewny w ktorym miejscu jest pompa,aby nie skonczyc z otworem jak w"sedesie".
proponowalbym wlutowac na stale kable do koncowek pompy zamiast wsowek,bo te z czasem sie utleniaja i stawiaja duzy opor,tyle ze przy wycietym otworze nie bedzie to stanowilo problemu.
plus za odwage.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 09:54   #4
malik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Model: st220
Silnik: 3000
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

Pompę zlokalizujesz bo ona ma pierw zaslepke z gumy i tylko powiekszasz chyba że tak jest tylko w st220. Te spinki były z zatrzaskami i bardzo ciężko wchodziły dlatego dałem spokój z lutowaniem.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 09-05-2015 o 08:35
malik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 11:02   #5
malik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2006
Model: st220
Silnik: 3000
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

Zaślepki jeszcze nie dobralem podobno od matiza są duże ale za bardzo nie jest odczuwalne brak zaslepienia
malik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 09:21   #6
fiolmistrz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2019
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: MDO 00-07 "WYMIANA POMPY PALIWA" - foto relacja

Mam pytanie. Odnośnie wyciągnięcia pompy z baku. Ona jest jakoś przykręcona na śruby czy może jakoś się ją odkręca . Dostałem się do niej i mam problem z wyciągnięciem jej
fiolmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.