Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2019, 14:44   #1
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Rozbieranie alternatora

Witam wszystkich!

Posiadam fusiona około 10 letniego. Chciałem w nim zamontować bluetooth w miejsce kabla AUX - gotowiec z chin.
Okazuje się, jednak, że po zamontowaniu "słychać" w nim pracę silnika.
Podobnie sytuacja wyglądała na kablu AUX, gdy telefon podłączony był do ładowarki.

Internetowy research i moja skromna wiedza pozwoliły mi ustalić, że prawdopodobnym winowajcą jest kondensator za prostownikiem w alternatorze.

Łatwo by było pojechać do elektryka i powiedzieć mu, żeby zrobił, ale postanowiłem się czegoś nauczyć. Zamówiłem więc na allegro używany alternator i postanowiłem go rozebrać bez ryzyka, że unieruchomię samochód.

Mógłbym zrobić filtr na zasilaniu przed bluetooth, ale czy to pomoże? Wolę się pobawić...

Niestety, nie wiem jak. Czy ktoś próbował albo ma jakieś rady?

Mogę wrzucić fotki jutro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 15:45   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

W alternatorze w srodku nic nie ma co byś musiał modernizowac, rozbieranie zbyteczne, i kłopotliwe, bo bez wiedzy mozesz tylko zepsuc.

Wszystko co chcesz zrobic, rób na zewnatrz alternatora.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2019, 23:02   #3
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Ale (z tego co wyczytałem) kondensator z całym regulatorem napięcia siedzi wewnątrz alternatora. Mylę się i tam jest tylko prostownik?

Szczęśliwie alternator właśnie po to kupiłem za grosze, żeby nie martwić się konsekwencją nieudolnej rozbiórki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 07:52   #4
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Mógłbyś przełożyć kabelek zasilający na inne źródło? Ale gdzie?
Najlepszym rozwiązaniem jednak będzie filtr przeciwzakłóceniowy.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 08:13   #5
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Taki filtr to teoretycznie prosta sprawa, dwa kondensatory i cewka. Ale to w teorii. Nie wiem jak dobrać kondensatory, ale miejsce jest więc mogę dać za duże i się nie martwić. Natomiast pojawia się drugi problem: gdzie? Jeśli wyfiltruję wejście bt i ładowarki USB (wszystko przypięte do jednej kostki pociagnietej z gniazda zapalniczki), to może się okazać, że dźwięk zacznie się pojawiać w samym radio. Co gorsza, na samym FM już słychać bardzo cicho alternator. Boje się, że to może mieć wpływ na pozostałe urządzenia, stąd jednak kierunek kondensator w alternatorze.
San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 08:32   #6
kaku25
ford::advanced
 
Avatar kaku25
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Kobyłka, Ząbki
Model: Kuga, Fiesta, Fusion
Silnik: 2.5 4x4 benz, reszta 1.4
Rocznik: 2009 2002 2003
Postów: 419
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Nie za bardzo łapie. Jeżeli podłączasz bluetooth'a pod aux to to jest układ radia? Powinieneś wyfiltrować kabel zasilający radia.
kaku25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 09:35   #7
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Cytat:
Napisał kaku25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli podłączasz bluetooth'a pod aux to to jest układ radia?
Też nie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ustrojstwo wygląda tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a zastąpiło coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeśli miałbym wyfiltrować radio i bluetooth, to właściwie muszę wyfiltrować wszystko, czyli dać filtr gdzieś głębiej (tutaj jeszcze nic nie wiem, bo nie wiem gdzie znajduje się węzeł z którego wychodzą te przewody). I tak po sznurku do kłębka - źródła zakłóceń, tj. alternatora...
San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 12:58   #8
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Filtruje się zasilanie na radiu. Jeżeli słychać zakłócenia z instalacji to może być:
- uszkodzona jedna z diod w prostowniku alternatora
- "sieje" WN z kabli zapłonowych
- urządzenie jest "marne" i brak filtracji zasilania
Kiedyś "walczyłem" z jakimś TV w samochodzie i była masakra z zakłóceniami, żadne filtry nie dawały rady, dopiero podpięcie bezpośrednio pod akumulator pozwoliło korzystać z tego podczas jazdy.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 15:44   #9
San
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2018
Model: Fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Urządzenia na pewno marne, bo to tani chińczyk. Ładowarki USB raczej też. No, ale telefon niepodłączony do ładowarki, przez kabel USB dawał satysfakcjonujące efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze spróbuję złożyć jakiś filtr.
Ma ktoś jakiś schemat? Jakieś pojęcie nt. wartości?
Ja mam tylko ogólną koncepcję: kondensator-cewka-dioda prostownicza-kondensator.
San jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2019, 16:31   #10
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Rozbieranie alternatora

Cytat:
kondensator-cewka-dioda prostownicza-kondensator.
na wejściu dwa kondensatory
- elektrolityczny (1000uF)
- papierowy (od 100nF do 470nF) - trzeba poeksperymentować
- cewka - i tu też pewnie trzeba poeksperymentować
na wyjściu z cewki również dwa kondensatory jak na wejściu
można spróbować z blokiem filtru jaki stosuje sie w zasilaczach komputerowych na wejściu 230V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to wszystko jak chcesz się bawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , bo gotowe filtry już chyba od 20zł są dostępne
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.