Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2020, 17:17   #1701
Focus591
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Silnik 1.5 ecoboost 150 KM szarpanie silnika przy przyspieszaniu falowanie obrotów, wrażenie jakby silnik nierówno pracował, nie jest to tryb 2 cylindrowy tylko przy predkosciach 30-40 km/h przyspieszanie od zera, nieważne czy zimny czy ciepły, najbardziej zauważalne poniżej 2000 obrotów. O trybie 2 cylindrowym falowaniu silnika i szarpaniu nie wspomne bo to inna irytująca sprawa. Czy ktoś ma podobnie przy przyspieszaniu w tym silniku? Ten silnik tak ma czy z moim coś nie tak, 3 razy w serwisie, nie wiedzą o co dokladnie mi chodzi, początkowo myślałem ze może skrzynia automatyczna ale to ewidentnie silnik tak pracuje.

Focus591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 18:08   #1702
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Przykro mi, ale to nie jest normalne zachowanie. Coś masz nie tak.
Silnik nie ma prawa szarpać, ani falować obrotami.
Połączenie benzyny z automatem działa bardzo dobrze (no może poza trochę większym spalaniem) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Znajdź ASO z takim zestawem do jazy testowej i w nim zgłoś usterkę. Będzie obiekt do porównania.

Ostatnio edytowane przez blablawla ; 18-02-2020 o 18:11
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 21:54   #1703
FanatykForda
ford::beginner
 
Avatar FanatykForda
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-05-2019
Skąd: Poznań
Model: Focus Active
Silnik: 1.5 ecoboost 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Hartigan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
99 zł. Normalna to ponoć 300. Ale przy takiej poprawce nikłej to miło.
Miałem taki sam przypadek. Pisałem o tym wcześniej. Na zgłoszenie takiej nieprawidłowości ma się 3 miesiące. Potem trzeba płacić.
FanatykForda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 07:24   #1704
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

To jak już jesteśmy przy takim terminarzu to np u mnie opadła na ok 0,5cm tapicerka drzwi pasażera przez co uszczelka wewnętrzna jest niżej niż zewnętrzna i nie za dobrze to wygląda.

W ASO usłyszałem, że jest za wcześnie żeby coś takiego zgłaszać, żebym poczekał min 3 miesiące bo teraz centrala może nie uznać tego na gwarancji... a poza tym to może być normalne i w drzwiach kierowcy również może wystąpić.
A okres w którym mogę zgłaszać tego typu usterki wynosi 2 lata (z mojej 5 letniej gwarancji)
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:13   #1705
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Faktycznie, teraz doczytałem w rozszerzonej gwarancji że tapicerka nie podlega gwarancji...

Ford Protect nie obejmuje:
– uszkodzeń powstałych w wyniku eksploatacji niezgodnej z przeznaczeniem pojazdu określonym
specyfikacją techniczną, w wyniku przebudowy pojazdu lub braku należytej dbałości o pojazd
(tj. z naruszeniem Książki Serwisowej lub instrukcji obsługi pojazdu),
– uszkodzeń w pojeździe użytym do celów sportowych lub rajdowych, jako taksówka, pojazd
wypożyczalni samochodów lub nauka jazdy.
– uszkodzeń powstałych na skutek wypadku drogowego, kolizji, pożaru lub innego podobnego
zdarzenia, przeciążenia pojazdu ponad dopuszczalny ciężar całkowity, niedostatecznej ilości
cieczy chłodzącej, oleju, innych płynów lub działania mrozu, a także siły wyższej
– uszkodzeń zespołów lub części, które nie odpowiadają fabrycznej specyfikacji pojazdu, oraz
uszkodzeń pojazdu wywołanych przez takie części,
– prac regulacyjnych, wyważania i czyszczenia, jak również czynności diagnostycznych, w tym
regulacji geometrii zawieszenia
– uszkodzeń jakichkolwiek elementów nadwozia i jego mechanizmów, w tym powłok lakierniczych,
szyb (za wyjątkiem elementów grzewczych),siedzeń oraz tapicerki,
– napraw zespołów eksploatacyjnych lub ich części podlegających normalnemu zużyciu, takich jak
np.: układ wydechowy (za wyjątkiem katalizatora oraz filtrów cząstek stałych (DPF) z warstwą
regeneracyjną), okładziny i klocki hamulcowe, świece zapłonowe, filtr paliwa, powietrza, oleju,
przeciwpyłkowy, tarcze hamulcowe i bębny hamulcowe, żarówki, lampy i reflektory, paski
klinowe oraz napędowe, elementy sprzęgła (tarcza, docisk, łożysko), bezpieczniki, koła i opony,
amortyzatory, zwrotnice kolumnowe McPherson, pióra wycieraczek, przewody wysokiego
napięcia, akumulatory rozruchowe.
– wymiany materiałów i płynów eksploatacyjnych
– uszkodzeń spowodowanych uruchamianiem silnika metodą holowania lub pchania pojazdu
– elementów metalowo-gumowych zawieszenia przedniego i tylnego w tym tulei metalowogumowych, łącznika stabilizatora, końcówek drążków kierowniczych
– wahaczy oraz ich elementów
– wszelkich usterek instalacji gazowej lub związanych z instalacją gazową
– tylko FORD MONDEO HYBRYDA - podzespołów Układu Wysokiego Napięcia wraz
z Akumulatorem Wysokiego Napięcia.

Ja też wykupiłem 5 lat w mondku i zastanawiam się czy dokupić kolejne 2 lata. Mam taką możliwość dopóki nie minie rok od zakupu.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 19-02-2020 o 09:17
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 13:31   #1706
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja kupiłem auto w marcu, w sierpniu jechałem min z tą wadą, że tapicerka opadła, tylko u mnie z dwóch stron i jak to w serwisie stwierdzono, Ford o tym problemie wie. I po 4 godzinach odbierałem zrobione.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 16:35   #1707
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał FanatykForda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem taki sam przypadek. Pisałem o tym wcześniej. Na zgłoszenie takiej nieprawidłowości ma się 3 miesiące. Potem trzeba płacić.
Ale chyba od wykrycia usterki. Zresztą macie rękojmię.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 07:00   #1708
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja kupiłem auto w marcu, w sierpniu jechałem min z tą wadą, że tapicerka opadła, tylko u mnie z dwóch stron i jak to w serwisie stwierdzono, Ford o tym problemie wie. I po 4 godzinach odbierałem zrobione.
Czyli po 5 miesiącach, ok. A możesz potwierdzić, czy mówimy o tym samym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 09:31   #1709
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Zrób proszę zdjęcia jak to wygląda w innych drzwiach.
U mnie uszczelka zewnętrzna jest wyżej niż wewnętrzny boczek drzwi we wszystkich 4 drzwiach (dokładnie jak na twoim zdjęciu). Jest tak od nowości i szczerze nigdy tego nie rozważałem w kwestii wady. Siedzi wszystko sztywnie, nie skrzypi nie puka i nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak by to mogło być wyżej ze względu na podłokietnik w drzwiach który płynnie przechodzi na osłonę słupka B. U mnie jest na tej samej wysokości. Jakby podnieść cały boczek do góry to by się rozjechał podłokietnik.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2020, 16:06   #1710
MarcinUj
ford::advanced
 
Avatar MarcinUj
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1,0 Ecoboost 125
Rocznik: 2018
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Dla porównania, u mnie wygląda tak - załącznik.
Wygląda równo.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Szyba.jpg (95.6 KB, 144 wyświetleń)
MarcinUj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.