Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-08-2020, 13:38   #1
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Cool Czujnik temperatury płynu - jakiej firmy

Muszę wymienić czujnik temperatury płynu chłodzącego. Orginalny powinien mieć nr 1089854, ale nigdzie w ofertach sklepów go nie znalazłem. Muszę skorzystać więc z zamiennika. Jakiej firmy polecacie, aby w przyszłości nie było problemów. Może Ford korzysta z czujników konkretnej firmy.
A tak z ciekawości czy to normalne, że Forscan odczytuje temperaturę z tego czujnika o wartości 54*C, jak na zewnątrz jest 30*C. Pomiar robiony po nocnym postoju.
Czy wskaźnik temperatury w liczniku oraz wentylator chłodnicy bierze sygnał z tego czujnika czy są jakieś inne.

Ostatecznie wymieniłem cały zestaw: obudowa, termostat i czujnik (jakiś tureckiej produkcji za 230 zł) - stary zestaw to tragedia i stąd te błędne wskazania. Po wymianie komputer wskazuje temperaturę zimnego silnika praktycznie taką samą jak temperatura otoczenie.
Czyli porównanie tych danych może służyć do wstępnej diagnozy sprawności czujnika.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200817_163611.jpg (96.7 KB, 7 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2036.jpg (16.4 KB, 7 wyświetleń)

__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.

Ostatnio edytowane przez walimar ; 19-08-2020 o 14:57
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.