Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2020, 12:50   #1
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Błąd silnika - błędy P120F i P0088

Cześć
potrzebuje pomocy z moją Kugą mk1 2.0 TDCi ostatnio coś grymasi.

Może od początku. Od chyba trzech miesięcy na trasie przy prędkościach około 140-160km/h zdarza się że wywala check engine. Byłem za pierwszym razem w ASO i stwierdzono że w filtrze paliwa było sporo wody nie mam pojęcia skąd się wzięła... zawsze tankuje na normalnych, dużych stacjach. Raczej nigdy się nie słyszało żeby była woda w paliwie na tych stacjach. Ok wymienili filtr paliwa, po tygodniu byłem na sprawdzeniu czy w nowym filtrze nie ma znowu wody i było ok brak wody i przez pewien czas było ok.

Miesiąc temu problem się check engine się powtórzył. Odczytałem błędy:
Kod: P244B - Ciśnienie różnicowe filtru paliwa cząstek stałych Diesel zbyt wysokie
Kod: P2453 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia różnicowego oddzielacza cząsteczek stałych

Po diagnostyce okazało się że prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik ciśnienia spalin o oznaczeniu 3M5A-5L200-AB został wymieniony było ok przez kilka tygodni.

Niestety ponownie check engine wyskoczyło w ostatnim tygodniu przy 160km/h. Po wyłączeniu silnika jest ok i przy około 160 znowu wywala błąd i tak w koło. Odczytane błedy:
Kod: P120F - Nadmierna różnica regulatora ciśnienia paliwa
Kod: P0088 - Niskie napiecie w obwodzie zaworu sterujacego cisnieniem paliwa

Co to może być czy te wszystkie usterki i ta cała historia to zbieg okoliczności czy może dzieje się tu coś grubego?? Co tu sprawdzić jak zaradzić?? Z góry dzięki za wszytskie rady i podpowiedzi.

wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2020, 16:31   #2
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Błąd silnika - błędy P120F i P0088

Cześć, od czasu utworzenia tego wpisu, wykasowałem błąd, chwile było dobrze jednak w weekend znowu błąd. Byłem dziś w ASO sprawdzili potwierdzili że widza błąd Kod: P120F - Nadmierna różnica regulatora ciśnienia paliwa

Diagnoza regeneracja układu paliwowego wymiana pompy oraz wtrysków na nowe lub regenerowane. Co wy o tym myślicie, faktycznie w tych silnikach trzeba tu działać po całości nic tu innego nie mogło paść?? W sumie znaczna kwota została podana za regenerację wiec mowie podpytam... na pewno już ktoś to przechodził.
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 16:59   #3
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Błąd silnika - błędy P120F i P0088

Nikt nic nie pomoże nikt nic nie podpowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ??
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 19:54   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Błąd silnika - błędy P120F i P0088

czyść czujnik ciśnienia paliwa na listwie i omijaj ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2020, 23:10   #5
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Błąd silnika - błędy P120F i P0088

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyść czujnik ciśnienia paliwa na listwie i omijaj ASOGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc dzięki za podpowiedź 😀 spróbuję... Pytanie czy czyścić można w razie co taki czujnik wymienić na nowy czy jest to nie do kupienia?
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 14:34   #6
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Błąd silnika - błędy P120F i P0088

próbuj czyścić jak nie pomoże to kupisz
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2020, 09:21   #7
Franki23
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 20-03-2020
Skąd: Przemków
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie wysokie ciśnie listwy cr pojawiający się przy nie odpalonym silniku

Witam jestem tu nowy i mam następujący problem z wyskakującym komunikatem usterki silnika co jakiś czasy przy włączaniu zapłonu ale nie odpalonym aucie . Po podłączeniu kmputera występuje błąd zbyt wysokiego ciśnienia na listwie cr. Auto wchodzi w tryb awaryjny a po odczekaniu około 30 min problem znika i auto odpala normalnie. Dodam że wymieniłem już czujnik listwy cr i zawór pompy wysokiego ciśnienia plus filtr paliwa a problem dalej występuje . Ciśnienie na biegu jałowym jest w zakresie 300 bar. Być może ktoś już miał taki problem . Będę wdzięczny za pomoc . Pacjent to Kuga 2.0 TDCi 140 km silnik dw10c .
Franki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 19:04   #8
iceman851
ford::amateur
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 13-08-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0tdci 136km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Ford Kuga 2.0tdci 136km problem ciśnienie paliwa

Witam
Męczę się od 2tygodni z tym samochodem
1problem dpf ( wymiana czujnika roznicy cisnien rozwiązała ten problem więc póki co ok)
2 kontrolka esp I praca "twarda" diesla
Blad p088 za wysokie cisnienie.odczyt 29000kpa i w momencie błędu 56000kpa
Wymienione zostalo:
Czujnik ciśnienia na rampie paliwa ( pomogło i ustabilizowało cisnienienie jednak co jakiś czas dalej wyskakiwał p088 wiec
Wymieniłem zawor regulacji cisnienia paliwa( pogorszyło ponieważ problem powrócił do tego momentu z przed wymiany czujnika ciśnienia
Wymieniony filtr paliwa po półtorej roku na dnie była dość znaczna ilość opilkow
Samochód szarpie przy przyspieszaniu ( nie wiem dokładniej jak było wcześniej ponieważ chyba miesiąc jeździł w trybie awaryjnym przez dpf..
Bardzo proszę o jakieś rady I nakierowanie co może być zepsute.
Przelewy robiłem na jednym wtrysku delikatna różnica może 15% wątpię żeby aż tak to miało wpływ
Korekty wg komputera 1.39,0.98,0.99,1,09
iceman851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 20:26   #9
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Ford Kuga 2.0tdci 136km problem ciśnienie paliwa

Cytat:
Napisał iceman851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Wymieniony filtr paliwa po półtorej roku na dnie była dość znaczna ilość opilkow
szukaj pompy bo pewnie już masz wszystko zawalone opiłkami
wykręć czujnik na listwie i obejrzyj czy nie zasyfiony
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 22:19   #10
iceman851
ford::amateur
 
Imię: Gabriel
Zarejestrowany: 13-08-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0tdci 136km
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ford Kuga 2.0tdci 136km problem ciśnienie paliwa

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukaj pompy bo pewnie już masz wszystko zawalone opiłkami
wykręć czujnik na listwie i obejrzyj czy nie zasyfiony
Na starym czujniku był syf brud cud i miód...
Na starym czujniku auto oscylowalo na jalowych od 400-900bar przynajmniej tak pokazywał czujnik
Po zmianie na nowy cisnienie się uspokoiło i skacze w zakresie kilku bar.
Auto pali dobrze ma moc...
Czy naprawdę te silniki są aż tak dziwne?
W każdym w miarę normalnym przypadku padnięta pompa to jest brak ciśnienia problem z odpaleniem np ciepłego silnika długie krecenie skaczace wartosci ciśnienia( tu różnie możliwe wtryski) brak mocy...
A tu cisnienie po prostu po przegazowaniu czy dynamicznej jeździe cisnienie na rampie się wiesza i dopiero po chwili spada...
Teraz auto zrobiło prawie 100km jechało bez zarzutu przy przegazowkach nie wyrzucało błędu...
Być może zawor regulacji cisnienia musiał wziąć korekcję.... Sprawdzę jutro na zimnym silniku liczę na to że to jest po problemach w tym samochodzie...
iceman851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.