Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2020, 17:56   #1
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Wymiana zamka, wkładki klamki

Witam. Proszę o info osoby które miały do czynienia z przekładkami takich wkładek że starym do nowych bądź odwrotnie. Chodzi o to że padła klamka od pasażera, a mam już wymieniona od kierowcy, czyli już 2 kluczyki. Na allegro są dwa rodzaje klamek a właściwie kluczy do nich nowe zdjęcie 1 i stare zdjęcie 2. Jak kupie taka klamkę z kluczem jak oryginał to da się przełożyć do nowej klamki stara wkładkę? Bo do klamki z tym kluczem nr. 1 to chyba nie da się tego zrobić? Uprzedzając pytania w starej klamce zamek obracał się dookoła ....jak wyciągnąłem klamkę to jeszcze się posypały różne części z tego całego mechanizmu, wiosełko całe.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200620_172339.jpg (100.4 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200620_172355.jpg (101.0 KB, 17 wyświetleń)

mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 21:59   #2
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki

Dziwne że nikt w tym temacie nie siedzi, skoro klamki w tych samochodach to temat rzeka. Sam go kiedyś przerabiałem jak miałem golfa III, w którym jest klamka z tej samej grupy. Robią je z jakiegoś gów....tu który z biegiem czasu rozpada się , ale nie z powodu zużycia mechanicznego, a z powodu tego, że są zrobione z takiego szajsu który się po prostu rozpada, łamie, kruszy pod wpływem czasu.
Myślałem, że kupię klamkę i przełożę tylko wkładke żeby zachować możliwość otwierania oryginalnym kluczykiem. Kupiłem nową klamkę na kluczyk frezowany po bokach, ale oczywiście zonk. Obecne klamki różnią się w szczegółach od tych oryginalnych i dobranie odpowiedniej graniczy z cudem. Kupiłem nawet oryginalną używkę ale oczywiście rozpadła się a dokładnie wiosełko co spowodowało, że dałem spokój z tymi kombinacjami. Kupiłem dwie nowe klamki z jednym kluczykiem i git.
A tak z ciekawości da się dorobić wkładke do kluczyka? może ktoś coś?
mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2020, 22:38   #3
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki

Wkładkę można rozebrać i wyjąć te blaszki które są wyfrezowane pod dany kluczyk , ale to robota dość misterna, bo wszystko się rozleci i wtedy zonk.
Generalnie przekłada się całą klamkę z nowym kluczykiem, tak jak to zrobiłeś. Jest też możliwość zamówienia klamki w ASO pod twój kod kluczyka, ale koszty są ponoć ogromne, nie warto.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2020, 10:31   #4
mohi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2020
Model: galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1995
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana zamka, wkładki klamki

Stefano ja o tym wszystkim wiem, tzn. taki był plan żeby kupić klamkę i przełożyć wkładkę. Bo wkładki nie rozpadają się, one są pancerne jak również te blaszki, które chciałem przełożyć w ostateczności. Tu nie ma problemu. Problem jest w dobraniu takiej samej wkładki i klamki. Obecnie mam z 4 czy 5 klamek i każda jest inna. Każda jest uszkodzona ale nie wkładka zamek a klamka a właściwie jej mechanizm. To one rozlatują się w rękach, a nawet jak są całe i chcesz wymienić wkładkę to przy tej operacji właśnie się rozlatują. Dałem sobie spokój z dobieraniem klamek, bo to kolejny koszt i prawdopodobieństwo że zaraz się rozwalą jako że będą w podobnym stanie jak stare. Kupiłem dwie nowe, lewą i prawą i mam jeden kluczyk do tego. Nowe to jeszcze ten materiał z którego są wykonane chwilę wytrzyma. Teraz mam osobny kluczyk do drzwi i oryginalny do klapy i stacyjki. Może bym i szukał dalej ale to nie ma sensu bo i tak nie miałem oryginalnej klamki od strony kierowcy, także i tak i tak byłbym zmuszony do 2 kluczyków.

Ostatnio edytowane przez mohi ; 12-07-2020 o 10:33
mohi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.