Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2018, 22:24   #1
Czubekone
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2018
Skąd: Siedlce
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Awaryjne otwieranie zamka klapy bagażnika hatchback (poradnik)

Witam,
jako że przydarzyła mi się bliżej nieokreślona awaria zamka, szukałem jak awaryjnie otworzyć bagażnik. Niestety nie znalazłem informacji. Dlatego teraz podzielę się swoim doświadczeniem.

Jeżeli ktoś ma kombi i trafił na ten wątek, zapraszam pod adres:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Cała operacja potrwa nie więcej niż godzinę.
Wymaga trochę miejsca obok samochodu.
Potrzebne są dosyć proste narzędzia, w tym jeden torx oraz jeden sześciokąt oraz coś do podważania zatrzasków.
Operacja pozwala na uniesienie klapy, zdjęcie tapicerki klapy oraz na ponowne zamknięcie nawet jeżeli zamka nie uda się otworzyć.
Gdy nie ma tapicerki, możliwe jest wykonanie dalszych czynności, takich jak pomiary multimetrem czy odkręcenie zamka.

Poniżej zdjęcie według którego będę opisywał czynności. Przedstawia stan po zakończeniu operacji.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodaję również zdjęcie zbliżenia na zamek:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do dzieła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Składamy fotele tylnej kanapy (pamiętamy o podniesieniu siedzisk).
2. Wyciągamy półkę. Odpinamy linki! Należy ją lekko popchnąć w stronę klapy, następnie unieść tak by zawiasy wyszły z prowadnic a następnie wyciągnąć (z lekkim oporem z powodu szerokości).
3. Opróżniamy bagażnik z rzeczy osobistych a następnie z podłogi, pojemników pod podłogą, koła zapasowego...
4. Wyciągamy dwie płaskie zaślepki (na zdjęcie oznaczone białym nr. 1).
5. Pod zaślepkami są dwie śruby widoczne lepiej na zbliżeniu. Luzujemy je ale nie wykręcamy jeszcze całkowicie (chyba że ktoś odważny, to może).
6. Wyciągamy 4 kołki (na zdjęcie oznaczone żółtym nr. 2). Mają jakieś 1,5cm i boki jak gwint. Idą bardzo dobrze czymś co ma płaski koniec w literę V.
7. Podważamy delikatnie cały plastik (na zdjęcie oznaczone niebieskim nr. 3). Sprawdzamy czy się podniesie. Najpierw lekko od dołu do siebie. Od góry ma dodatkowe zatrzaski, które trzeba wyciągnąć, delikatnie ciągnąc w górę.
8. Gdy duża osłona nr. 3 jest luźna, wykręcamy do końca śruby nr. 1. Nie przejdą one przez otwory, muszą spaść do dołu, gdzie można je przejąć.
9. Jeszcze raz podważamy dużą osłonę nr. 3, tak by była w miarę luźna. Ma się trzymać tylko tam, gdzie jest uszczelka klapy!
10. Moment prawdy. Udajemy się na zewnątrz i delikatnie podnosimy klapę. Cała osłona nr. 3 idzie z nią do góry. Uwaga! osłona jest wsunięta pod uszczelkę, dlatego należy to zrobić ostrożnie. Najlepiej w dwie osoby, gdzie jedna zostanie w środku aby kontrolować sytuację.
11. Gdy klapa jest w górze, lekko odchylamy osłonę nr. 3 na boki w poszukiwaniu dwóch śrub torx, ukrytych w uchwytach do podnoszenia/zamykania. (na zdjęciu oznaczone czerwonym nr. 4).
Na zdjęciu widać nawet białe kołki z których korzystają te wkręty.
12. Po odkręceniu śrub nr. 4, wyciągamy stamtąd wnętrza kieszeni. Ich rozmiar jest taki sam jak cała kieszeń. Wystarczy lekko pociągnąć do siebie.
13. Delikatnie podważany tapicerkę klapy, rozpoczynając od boków. Najpierw dół boków, potem góra boków i przesuwamy się stopniowo do środka. Zatrzaski trzymają mocno, ale są metalowe i raczej się nie połamią. Jeden jest na samym środku i trzyma chyba najmocniej.
14. Gratulacje, masz dostęp do zamka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżeli nie wiesz co z nim zrobić, nie masz części/wiedzy/czasu, można teraz zamknąć klapę, wykonując kolejne czynności.
----Zamykanie----
15. Odłóż tapicerkę klapy na bok, nie zakładaj jej z powrotem! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
16. Opuść klapę wraz z osłoną nr. 3, tak by leżały swobodnie na pierwotnej pozycji.
17. Delikatnie upchnij osłonę nr. 3 pod uszczelkę pokrywy bagażnika. Jak nie dasz rady zrobić tego przy samym zamku to trudno, woda raczej i tak nie podejdzie. Poprawisz to jak naprawisz zamek.
18. Podłuż rękę pod osłonę nr. 3 w celu wkręcenia śruby nr. 1. Mi udało się to na leżąco od boku. Zacząłem wkręcać śrubę palcami bez większego problemu. Przed rozpoczęcie mniej więcej ustaw rygiel na swojej pozycji.
19. Dociśnij osłonę nr. 3 tak by wskoczyła na swoje miejsce. W razie potrzeby powtórz krok 17.
20. Dokręć śruby nr. 1. Ostatnie obroty robimy dociskając zamek lub rygiel od góry. Ja użyłem zagiętego śrubokręta. Dociskałem rygiel obok zamka. Jak tego nie zrobimy, komputer może uznać że bagażnik jest niedomknięty.
21. Zakładamy kolki nr. 2 oraz zaślepki nr. 1.
22. Wkładamy wszystko do bagażnika w odwrotnej kolejności.

Po wszystkim możemy dalej jeździć, mamy zamknięty bagażnik/samochód, ale w każdej chwili jest dostęp do zamka. Jak udamy się do specjalisty, zapewne też policzy nam o wiele mniej, jak zastanie taki stan.

Pozdrawiam i życzę powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20181205_202715a.jpg (19.9 KB, 128 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20181205_202730a.jpg (19.4 KB, 121 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Czubekone ; 09-12-2018 o 21:42
Czubekone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2022, 14:07   #2
zachodni
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2008
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Klapa bagażnika jak awaryjnie otworzyć

Witajcie

Focus mk2 2008 FL. Klapa bagaznika zamknęła się na amen. Coś tylko burczy przy próbie otworzenia. Powiedzcie jak sie dostać do tego zamka. Próbowałem zdjąć od środka te plastiki ale nie mam już siły. Coś gdzieś trzyma.

Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20221130_135741.jpg (97.4 KB, 23 wyświetleń)
zachodni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , bagażnik , otwieranie , poradnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.